piedāvā

Grūtniecības kalendārs

1.
nedēļa

Bērni padara darbu priecīgāku, bet neveiksmes viņu dēļ liekas rūgtākas; pateicoties bērniem dzīve šķiet patīkamāka, bet nāve - mazāk šausmīga. /Bēkons Frensiss

Topošā mamma 

Būtībā grūtniecība vēl nav iestājusies. Bet vecmātes skaita grūtniecības laiku tieši no pēdējām mēnešreizēm, tāpēc, ka olnīcās šajā laikā nobriest olšūnas, kas gatavojas apaugļošanās procesam. Tavam organismam tas ir ierasts darbiņš, jo tādi procesi sākās jau no pirmajām mēnešreizēm un norit katru mēnesi līdz pat menopauzei. Un jau tagad tava centrālā nervu sistēma pārkārto savu hormonālo fonu. Pārkārtošanās mērķis – pakāpeniski sagatavot vienu no 300 000 olšūnām apaugļošanās procesam. Tas prasa aptuveni divas nedēļas, tāpēc arī tiek skaitīta šī nedēļa kā pirmā. 

Kā izskaitļot aptuveno dzemdību datumu

Neatkarīgi no tā, vai tev ir pirmā grūtniecība vai gaidi jau otro, trešo bērniņu, šis tomēr ir satraucošs brīdis tavā dzīvē. Esi sākusi apzināties jaunas dzīvības attīstību sevī. Kā izskaitļot aptuveno dzemdību datumu? Vairumā gadījumu sievietes nezina precīzu ieņemšanas datumu, bet precīzi var pateikt, kad sācies pēdējais menstruālais cikls. Šis ir punkts, no kura parasti sākas grūtniecības atskaite. Un vairumam sieviešu ticamākais apaugļošanās periods norit tieši cikla vidū, tātad – divas nedēļas pirms nākošo mēnešreižu sākšanās.

Ņemot vērā šāda veida grūtniecības laika aprēķinu, grūtniecība ilgst apmēram 280 dienas jeb 40 nedēļas no pēdējo menstruāciju sākuma. Tā tiek iegūts aptuvenais dzemdību datums. Piemēram, ja pēdējās mēnešreizes sākušās 20.februārī, aptuvenais dzemdību datums – 27.novembris. Bet parasti tiek pieliktas vēl līdz pat 7 dienām klāt, jo cikls sievietei mēdz būt ļoti svārstīgs.

Uzturs

Ja pirmajās 4-6 grūtniecības nedēļās baudi pavasari vai vasaras sākumu, tad vēlams šajā laikā samazināt pārziemojušo kartupeļu lietošanu uzturā. Tādā veidā samazināsi vairāku iedzimtu defektu risku mazulim.

Ļoti svarīgi ir pirms bērniņa ieņemšanas uzsākt folskābes lietošanu uzturā!

Folskābe pozitīvi ietekmē augļa smadzeņu attīstību, un tā iegūstama arī no dzeltenajiem augļiem un dārzeņiem (saldā paprika, burkāni, aprikozes, persiki).

Gaidāmais mazulis

Kamēr tavs mazulis ir tāda vairāk kā ideja nekā reāls organisms, tu tik un tā esi daļa no viņa. Un viņš ir viena no tūkstošiem olšūnām, kas atrodama tavās olnīcās. Tēta daļa vēl nav nosaucama par nobriedušu spermatozoīdu, jo nobriešanas process sāksies aptuveni pēc divām nedēļām.

Grūtniecības plānošana

Grūtniecības plānošana nozīmē pāra gatavošanos veselīga bērniņa ieņemšanai. Tātad – tas ir apzināts lēmums tikt pie bērniņa, pilnīga topošās māmiņas organisma izmeklēšana, un nepieciešamības gadījumā tiek izmeklēts arī tētis, lai saprastu, ko abi kādreiz ir pārslimojuši, un kas no tā visa var ietekmēt gaidāmā bērniņa veselību un mammas iespēju iznēsāt bērniņu un dzemdēt viņu.

Grūtniecības un dzemdību laikā sievietes organisms izjūt milzīgu slodzi uz visiem dzīvībai svarīgajiem orgāniem. Ar dubultu spēku strādā sirds, nieres, aknas, lielu spriedzi izjūt nervu sistēma, imūnsistēma, endokrīnā sistēma. Un tieši tāpēc grūtniecībai vēlams sagatavoties savlaicīgi, vislabāk vismaz 2-3 mēnešus pirms ieņemšanas.

Grūtniecības plānošana ļauj izvairīties no dažādām veselības problēmām, kā arī paaugstina izredzes veselīga bērniņa iznēsāšanai un laišanai pasaulē. Ideālā gadījumā sievietei jau savlaicīgi jādodas pie ginekologa, zobārsta, oftalmologa, terapeita, LOR-ārsta un nepieciešamības gadījumā, jāapmeklē arī citi speciālisti, lai atklātu iespējamās kaites, hroniskās saslimšanas un tiktu ar tām galā savlaicīgi. Bez tam sievietei jānodod analīzes, lai pārbaudītu dažādas infekcijas, kas var noritēt nepamanāmi, bet var tomēr kaitēt bērniņam. Tāpat būtu vērts savlaicīgi pārbaudīt hormonālo stāvokli, veikt USG grūtniecībai nozīmīgo orgānu pārbaudei un citus nepieciešamos izmeklējumus. Vairākus mēnešus pirms grūtniecības plānošanas sievietei būtu jāvakcinējas, lai izvairītos no bērniņa iznēsāšanas problēmām.

Padomi

Neplānota grūtniecība

Statistikas dati parāda, ka vien 10% pāru laikus gatavojas bērniņa ieņemšanai. Tāpēc nebūtu vērts pārdzīvot, ja grūtniecības fakta konstatēšana tev liek apjukt.

Viennozīmīgi tev var būt pamats uztraukumam un bažām, bet nav vērts veltīgi tērēt nervu šūnas, uzreiz doties pie speciālista! 

Ja tomēr par bērniņa attīstību ir vērts uztraukties, jo kaut kas atgadījies jau pirms grūtniecības, pastāsti par to arī ārstam, pat, ja grūtniecība norit normāli, un bērniņam visdrīzāk viss ir labi.

Ja esi nokļuvusi bezizejas stāvoklī, esi palikusi viena bez citu atbalsta, vērsies pēc palīdzības! Latvijā ir daudz krīzes centru topošajām un jaunajām māmiņām.

Nedari neko, ko vēlāk vari ļoti nožēlot! Dzīvē nākas sastapties ar dažādām situācijām. Un neviens pret tām visām nav apdrošināts, pat neparedzētie apstākļi vēlāk var izveidot labvēlīgu vidi ap mums!

Dāvā dzīvi savam mazulim! Tas ir Tavs, vienīgais un neatkārtojamais! 

Krīžu centri Latvijā>>

Videopadoms

Lēmumi par bērniņa ienākšanu ģimenē tiek pieņemti dažādi, taču apzinoties to, ka mēs – cilvēki esam auglīgas būtnes, vēlams, lai šie lēmumi ienāktu mūsu dzīvē tad, kad saprotam – jā, tagad ir īstais laiks.

Tāpēc, izmantojot zināšanas par sievietes auglību, ir izstrādāta ne viena vien auglības atpazīšanas metode, kas palīdz mums noteikt, kuras no sievietes cikla dienām ir auglīgas un kuras neauglīgas, lai ģimene varētu pieņemt īsto lēmumu – tiekšanos uz bērniņa ieņemšanu vai gluži pretēji – nogaidīšanu. To sauc par dabīgu ģimenes plānošanu.

Konsultē AAM instruktore, pazeminātās auglības konsultante, vecmāte Anna Suhanova

Stingri aizliegts Māmiņu Kluba publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar Māmiņu Kluba publicētajiem materiāliem bez rakstiskas Māmiņu Kluba atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, Māmiņu Klubs ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hillsfinancialservice15@gmail. 1. septembris 2015 07:37

Vai jums ir nepieciešams uzsvērt bezmaksas aizdevumu biznesa, hipotēku, izglītība, investīcijas, izpildot līguma vai personas aizdevumu, tad sazinieties ar mums šodien (hillsfinancialservice15@gmail.com). Mēs jums aizdevumu, lai visiem pie 2% procentu bez stingras prasības. Jums būs priecīgs jūs !!!

Skundra 3. septembris 2014 18:27

Viņi ir klāt!!! Elizabete un Artūrs! :)

elina1232 5. aprīlis 2014 18:18

Man ir 38 nedeelja saakusies..mazais ljoti aktiivs citreiz gruuti ,jo saap kad vinjss kustaas...velkosas saapes organisms saak gatavoties....

gabuciitiis 31. marts 2014 05:06

Es esmu laimiga,kad man bus meitina.Nevaru vien sagaidit,kad varesu savu berninu turet rokas.

ludmila.neija 25. marts 2014 12:26

esmu laimiga ka man 2briniskigi bernini. man ir meita un dels un ar laiku vel vienu planojam

MiniAnna 11. decembris 2013 13:39

Atceros to dienu,to brīdi,kad mazulis tika ieņemts. Jau tajā brīdī jutos māmiņa.

baiba31 5. decembris 2013 19:01

Mēs ar vīru gaidam ceturto bērniņu, bet arī šoreiz ir viss it kā pirmo bērniņu gaidītu. Ļoti interesē kā bēbītis buncitī aug, kā jūtas kā izjūt māmiņas un tēta domas. Ik reizi, kad vīrs paglauda puncīti mazais pamostas, vai vienkārši atbild ar kādu vieglāku vai stingrāku kustību.
Cik tas ir burvīgi - izjust kā kustas bērniņš.
Mums rit jau 35 nedēļa un ceru, ka mazulis puncītī noturēsies visas 40. nedēļas. Pirmie divi dēli piedzima ar stimulāciju, meita pati saprata, ka ir laiks nākt pasaulē. Ceru, ka arī šis bērniņš piedzims noteiktajā laikā, un ārstu iejaukšanās mums ies s garām.

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies

Aktuālā informācija par katru grūtniecības trimestri: ieskaties!

Grūtniecības 1.trimestris

Grūtniecības 1.trimestris

Grūtniecības 2.trimestris

Grūtniecības 2.trimestris

Grūtniecības 3.trimestris

Grūtniecības 3.trimestris