Slikts miegs muguras sāpju dēļ

Slikts miegs muguras sāpju dēļ

08. Aug 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai jūs esat viens no 70 % cilvēku, kuri nevar pagulēt, jo jūt spriedzi mugurā, it īpaši muguras lejasdaļā? Tā var rasties jūsu dzīvesveida vai veselības problēmu dēļ. Tam būtu jāpievērš uzmanība – nevajadzētu gaidīt un cerēt, ka tas vienkārši pāries.

No kā rodas jūsu sāpes?

Padomājiet, kurā brīdī izjūtat sāpes mugurā. Vai jums sāp mugura visu dienu vai tikai miega laikā? Ja jūsu muguras sāpes ir saistītas ar gulēšanu, risinājums var būt pavisam vienkāršs. Arī tad, ja tās nav saistītas ar gulēšanu, tālāk tekstā minētie padomi varētu palīdzēt jums mazināt sāpes.

Sekojiet, lai mugurkauls miega laikā tiktu pareizi atbalstīts

Lai arī varbūt izklausās, ka tas ir grūti nosakāms, patiesībā tā nav. Jums jāņem vērā jūsu gulēšanas poza, svars, plecu un gurnu platums, it īpaši, ja guļat uz sāniem.

Ja jūsu ķermenis nav pareizi atbalstīts un jums ir sajūta, ka iegrimstat pārāk dziļi, visticamāk jūs guļat uz matrača, kas jums ir par mīkstu vai kas ir jau savu laiku nokalpojis, palicis nevienmērīgs, un ir pienācis laiks to nomainīt. Jebkurā gadījumā jūsu ķermenis netiek pareizi atbalstīts.

Ko jūs varat darīt lietas labā?

Ja matrača nomaiņa šobrīd nav iespējama, jūs varat uzlabot situāciju, izmantojot stingru virsmatraci vai pielāgojot redeļu stingrību. Taču ņemiet vērā, ka šis ir tikai īslaicīgs risinājums. 

Ja jums ir matracis, kas ir pārāk stingrs, risinājums ar virsmatraci būs piemērotāks, jo virsmatrači tiek veidoti no Memory putām un citiem elastīgiem materiāliem, kas mazinās spiedienu uz smagākajām ķermeņa daļām. Šādā veidā jūs varēsiet ne tikai atslābināt muskuļus un locītavas, bet arī uzlabot mugurkaula novietojumu miega laikā.

Pārbaudiet savas galvas un kakla pozīciju miega laikā

Ir ļoti svarīgi saprast, kādā pozā jūs guļat. Neuztraucieties, ja nakts laikā mainat pozīciju, tas ir pilnīgi normāli. Bet, ja mēdzat mosties ar sāpju sajūtu, pievērsiet uzmanību savam ķermeņa novietojumam pamostoties.

  •  Gulēšana uz vēdera – sliktā ziņa ir tāda, ka šī miega poza ir tā, kas visbiežāk rada muguras un kakla sāpes. Iesmesls ir tas, ka galva un kakls ir pārāk pacelti un mugurkauls jostasvietas rajonā pārāk izliekts. Pamēģiniet zem vēdera palikt plānu spilvenu, lai novērstu saspringuma veidošanos mugurā. Kā arī, ja guļot uz vēdera izmantojat spilvenu, izvēlieties to plānāku.

 

  •   Tāpat arī tiem, kas guļ uz muguras, jāraugās, lai spilvens nav pārāk augsts. Lai mazinātu saspringumu jostasvietas rajonā un lai atbalstītu mugurkaula dabisko izliekumu, ieteicams mazliet piepacelt ceļgalus. To var panākt, paliekot zem zeļiem sarullētu dvieli vai spilvenu.

 

  •   Tiem, kas guļ uz sāniem, savā ziņā ir paveicies, jo šajā pozīcijā slodze uz muguru ir vismazākā, īpaši tad, ja kājas saliecat un starp tām ieliekat spilvenu.

Rūpes par savu ķermeni vismaz 15 minūtes dienā

Dienas laikā mēs noslogojam savu ķermeni dažādos veidos – ilgi stāvam kājās, nesam smagumus, tiek veikta pārāk liela fiziskā slodze, darot dažādus ikdienas darbus utt., tādēļ nedrīkst aizmirst parūpēties par savu stāju un starp aktivitātēm ieviest pārtraukumus. Vismaz 15 minūtes dienā veltiet tam, lai veiktu staipīšanās un atslodzes vingrinājumus.

Augstākais komforta līmenis meklējams individuālā pieejā

Mēs katrs esam atšķirīgs, tāpat arī musu vēlmes un vajadzības. Un patiešām var rasties apjukums par to, kāds matracis jums ir vajadzīgs un vai tas patiešām būs jums piemērots. Un ko darīt, ja jums un jūs partnerim ir ļoti atšķirīga ķermeņa uzbūve, un vēlmes attiecībā uz miega komfortu ir dažādas?

Absolūta inovācija Dormeo matraču klāstā ir šī gada jaunums – Dormeo matracis DNA, kas tiek ražots pēc jūsu individuāla pasūtījuma, ievērojot jūsu vēlmes, vajadzības un individuālās ķermeņa aprises. Turklāt šīs priekšrocības strādā gan, pasūtot vienvietīgu matraci, gan divvietīgu, jo tiks pielāgota katra matrača puse atbilstoši gulētājam.

Unikālā matrača konfigurācija tiek veidota, izmantojot mākslīgā intelekta algoritmu, kas, balstoties uz jūsu ķermeņa aprisēm, svaru, vecumu, miega pozas un citām niansēm, izveidos jūsu unikālā matrača konstrukciju.

DNA matracis tiek veidots no simtiem dažāda blīvuma patentētām Octaspring® putu atsperēm. Šo atsperu izvietojuma kombinācija katram matracim ir unikāla, jo tiek veidota un pielāgota balstoties tikai uz pasūtījāja individuālajiem parametriem. Svarīgi atzīmēt, ka DNA matrača pamatnē Octaspring® putu atsperes netiek izkārtotas zonās – to izkārtojums tiek pielāgots lietotāja parametiem ik pēc 10 centimetriem, kas ļauj personalizēt matraci ar ārkārtīgi augstu precizitāti, nodrošinot atbalstu un komfortu, kas nepieciešams tieši jūsu ķermenim.

Vērts pieminēt, ka Dormeo matraču ražošanas process tiek organizēts, domājot par ilgtspēju. DNA matraču ražošanā tiek izmantoti pat par 50 % mazāk materiālu, nekā standarta putu matraču ražošanā, neietekmējot matrača kvalitāti un funkcionalitāti, bet samazinot tā svaru ērtākai trasportēšanai. Octaspring® putu atsperu konstrukcijas veidošanā netiek izmatota līme, kas padara šo matraci par pārstrādei piemērotu produktu. Un visbeidzot, DNA matrači tiek ražoti tepat Eiropā, kas ne vien samazina trasportēšanas laikā radīto CO2 izmešu daudzumu, bet garantē preču, kas ražotas pēc individuāla pasūtījuma, piegādi salīdzinoši īsākā laikā.

Uzzini vairāk: www.dormeo.lv