Komplekts jaundzimušajam

Komplekts jaundzimušajam

22. Jan 11:03 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Komplekta jaundzimušajam sagatavošana ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, kas gaida topošus vecākus. Kas ir vajadzīgs mazulim? Apģērbi, higiēnas preces, gultiņa... — katram komplekta elementam ir sava nozīme. Uzziniet, kā sagatavot komplektu jaundzimušajam mazulim, lai nodrošinātu viņam komfortu un drošību jau no pirmajām dzīves dienām.

Komplekta jaundzimušajam bērnam pamatelementi

Komplektam jaundzimušajam nav jābūt sarežģītam vai pārmērīgi plašam, taču tajā ir jāietilpst dažiem nepieciešamajiem elementiem, kas nodrošinās mazulim vislabāko dzīves sākumu. Sagatavojot komplektu, pievērsiet uzmanību vispirms izgatavošanas kvalitātei un materiālu drošībai! Kam ir jābūt komplektā jaundzimušajam bērnam?

Apģērbi zīdainim

Pareizo izmēru un apģērbu veidu izvēle ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu mazulim komfortu un drošību jau no pirmajām dzīves dienām. Apģērbu jaundzimušajiem izmēri parasti sākas ar 56 cm (kas atbilst vidējam jaundzimušā augumam), taču ir vērts iegādāties arī dažus 62 cm izmēra apģērbus, lai sagatavotos straujai mazuļa augšanai.

Iepazīstieties ar pašreizējo Pepco jaundzimušo un zīdaiņu apģērbu sortimentu.

Pamatapģērbu saraksts, kas jāiekļauj komplektā jaundzimušajam:

  • Bodiji (4–5 gab.) — ar garām vai īsām piedurknēm (atkarībā no gadalaika) un ar spiedpogām apakšā, kas atvieglo autiņbiksīšu nomaiņu.
  • Rāpulīši (4–5 gab.) — no mīkstas un gaisīgas kokvilnas, kas ir maiga ādai un nodrošina ērtību.
  • Krekliņi (4–5 gab.) — sienami vai ar spiedpogām, kas nav jāuzvelk pār jaundzimušā maigo galviņu.
  • Cepures un cimdi (pa 2 gab.) — cepures ļauj novērst siltuma zudumu caur mazuļa galvu, bet cimdi samazina nejaušu sejas skrāpējumu risku (jaundzimušā nagi ir mīksti, taču to gali var būt samērā asi).
  • Kombinezons — jaundzimušajiem, kas dzimuši rudenī vai ziemā.

Barošanas piederumi

Mammām, kas baro bērnu ar krūti, neaizstājami būs zīdaiņu piederumi tādi kā piena pumpis kas, ļauj atslaukt pienu un uzglabātu turpmākai izmantošanai. 

Krūšu ieliktnīši palīdz saglabāt komfortu un higiēnu, jo īpaši pirmajās nedēļās pēc dzemdībām, kad laktācija ir intensīva un neparedzama. Īpašs barošanas spilvens ne tikai atvieglo ērtas barošanas pozas atrašanu, bet arī nodrošina mazulim atbilstošu atbalstu. Īpašs barošanas spilvens ne tikai atvieglo ērtas barošanas pozas atrašanu, bet arī nodrošina mazulim atbilstošu atbalstu.

Vecākiem, kas baro ar piena maisījumu, svarīgākās ir pudeles un knupīši. Ir svarīgi izvēlēties pudeles, kas izgatavotas no drošiem materiāliem, kuri nesatur BPA vai citas kaitīgas vielas. Pudelēm ir arī jābūt pielāgotām jaundzimušā vajadzībām — ar pietiekami mazu caurumu knupītī, kas novērš pārāk ātru piena plūsmu. Pudeļu knupīšiem ir jābūt mīkstiem un elastīgiem, lai pēc iespējas labāk atdarinātu dabiskas sajūtas, kas saistītas ar barošanas ar krūti.

Pepco infografika “Ko iegādāties kā dāvanu zīdainim? ”

Gultiņas aprīkojums

Ērts, drošs un pareizi izvēlēts matracis, gultasveļa un segas ir pamatelementi, kas rada ideālu vidi mazuļu atpūtai. Gultiņas aprīkojumam ir jāatbilst augstiem kvalitātes un drošības standartiem.

Tas būs vajadzīgs jaundzimušajam:

  • Matracis un matrača pārvalks — ērtam, drošam un pietiekami cietam (piemēram, kokosriekstu) matracim ir jābūt pielāgotam gultiņas izmēriem. Matrača pārvalks aizsargās matrača virsmu no iespējamiem traipiem.
  • Gultas veļa — viegla un gaisīga, izgatavota no dabīgas kokvilnas.
  • Segas — 2–3 dažāda biezuma segas, ar kurām var apsegtu bērnu mājās un pastaigu laikā, pielāgojot termisko aizsardzību pašreizējiem apstākļiem.

Higiēnas preces komplektā jaundzimušajam

Skats uz bodijiem, apaviem un rotaļlietām jaundzimušajam

Jaundzimušā aprūpē būtiska nozīme ir pareizai higiēnai. Atbilstošu higiēnas preču izvēle ir nepieciešama, lai nodrošinātu optimālu maigas mazuļa ādas aizsardzību un komfortu.

Nepieciešamās higiēnas preces jaundzimušajam ir:

  • Autiņi — izvēle starp vienreizējās lietošanas autiņbiksītēm un vairākkārtējās lietošanas autiņiem ir atkarīga no vecāku vēlmēm. Vienreizējās lietošanas autiņbiksīšu gadījumā pievērsiet uzmanību to uzsūktspējai un materiāla maigumam. Vairākkārtējās lietošanas autiņi ir videi draudzīga alternatīva, taču tās prasa regulāru mazgāšanu.
  • Mitras salvetes vai vates spilventiņi — tie ir paredzēti maigai ādas tīrīšanai autiņbiksīšu nomaiņas laikā. Izvēlieties salvetes bez alkohola vai smaržvielām, kas ir maigas mazuļa jutīgai ādai. Alternatīva salvetēm var būt vates spilventiņi, kas pēc iemērkšanas remdenā ūdenī ar maigām ziepēm tikpat efektīvi attīrīs bērna ādu.
  • Kosmētika — autiņbiksīšu izsitumu krēmi vai īpašas aizsargziedes palīdz novērst ādas kairinājumu autiņbiksīšu zonā. Meklējiet produktus ar dabīgām sastāvdaļām tādam kā cinks, lanolīns vai augu ekstrakti. Jaundzimušā kosmētikas somiņā ir jābūt arī maigam vannas līdzeklim un šampūnam — izvēlieties produktus, kas paredzēti lietošanai no pirmajām dzīves dienām.

Ko vēl ir vērts atcerēties? Aptieciņā jaundzimušajam ir jābūt termometram temperatūras mērīšanai, šķidrumam nabas dezinfekcijai, deguna aspiratoram un pamata pārsienamajiem līdzekļiem.