Fizioterapeita ieteikumi: Kā izvēlēties pirmo apģērbu mazulim

15. Feb 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mūsdienās mazuļu apģērbu piedāvājums veikalos ir tik plašs, ka reizēm tajā var apjukt – dažādas krāsas, dažādi materiāli un aizdares. Kādu apģērbu izvēlēties pirmajam pūriņam? Vaicājam Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeitei Janai Parfjonovai.

Lai arī regulārajās grūtniecības laika pārbaudēs ārsts veic mērījumus un nosaka mazuļa garumu, fizioterapeite Jana Parfjonova vērš uzmanību, ka dažkārt jaundzimušā izmēri tomēr nesakrīt ar ārsta prognozēto. Tāpēc ieteicams pirmajam pūriņam mazulim sagādāt vismaz 2-3 komplektus mazākā izmēra apģērba, kā arī nedaudz lielākas drēbītes, jo nevaram paredzēt, cik liels bērniņš piedzims.

Jo vairāk pogu, jo labāk!

Izvēloties apģērbu jaundzimušajam, priekšroku dod drēbēm, kas nodrošinās komfortu gan pašam bērniņam, gan arī māmiņai. “Jo vairāk pogu, jo foršāk un ērtāk mammai! Neliec akcentu uz skaistumu, bet gan uz praktiskumu,” rekomendē fizioterapeite. Viņa norāda, ka, izvēloties apģērbu ar vairāk pogām, mazuli būs vieglāk apģērbt, kā arī šajā procesā kopā ar bērnu būs jāveic mazāk kustību.

Bikses – bez pēdiņas daļas

Fizioterapeite iesaka mazuļa apģērbu komplektiem iegādāties bikses ar augstu jostasvietu un bez slēgtas pēdiņas daļas, jo bikses ar slēgtu pēdiņu bērnam var radīt neērtības, piemēram, ja tās ir par lielu, bērna kājiņa bikšu daļā var “pazust” un netikt atpakaļ vietā. Tāpēc šādos gadījumos, kad iegādātas bikses ar slēgtu pēdas daļu, būtu jāvelk arī virsū papildu zeķīte, lai bērna pēdas daļu nostabilizētu.

Pievērs uzmanību apģērba sastāvam

Iegādājoties apģērbu, pievērs uzmanību apģērba sastāvam, tam, vai audums ir testēts, un iepazīsties ar informāciju par tā pareizu kopšanu. Bērnam paredzētajam apģērbam jābūt izgatavotam no elpojoša materiāla.

Rūpējoties par bērniņa komfortu, pievērs uzmanību arī apģērba etiķetēm. Lai tās nekairinātu bērna ādu, etiķetes ieteicams nogriezt.

Bērna ģērbšana – abpusēja sadarbība

Fizioterapeite Jana Parfjonova uzsver, ka mazuļa ģērbšana ir sadarbība ar bērnu, tāpēc sagaidi, lai bērns iesaistītos, pārģērb bērniņu, kad viņš ir apmierināts, paēdis un neraud. “Tā ir abpusēja sadarbība, tāpēc cieni bērnu, cieni viņa kustības un sagaidi, lai viņš iesaistītos aprūpē,” mudina speciāliste.