Sieviesuklubs.lv jautā Diānai Zandei: 10 padomi veiksmīgai dienai

Sieviesuklubs.lv jautā Diānai Zandei: 10 padomi veiksmīgai dienai

12. Nov 2011, 19:30 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Droši vien nekļūdīgi var apgalvot, ka grūti būtu atrast sievieti, kura nevēlētos būt laimīga un veiksmīga, sākt dienu ar smaidu un ar smaidu to arī aizvadīt. Tomēr ne vienmēr mūsu vēlme rod piepildījumu. Ikdiena ierauj mūs savā straumē un tā kūleņu kūleņiem nes mūs cauri notikumu virpuļiem. Agri vai vēlu pienāk brīdis, kad apņēmīgi sakām: „Stop! Kaut kas ir jāmaina.“ Bet ar ko sākt, lai katra diena būtu mūsu veiksmes stāsts? Šo jautājumu, Sieviesuklubs.lv uzdeva portāla uzticamajai ekspertei, psiholoģei Diānai Zandei. Lūdzām eksperti dot 10 padomus veiksmīgai dienai.

 

 

Diāna Zande iesaka sākt ar rīta rituāliem: „Pirmkārt, lai diena sāktos veiksmīgi, jau iepriekš ir jāparūpējas gan par fizisko, gan par emocionālo labsajūtu. Nodrošināt sev labu miegu, pagatavot garšīgas brokastis. Iespējams, kādai no rīta gribas arī pamīlēties. Pozitīvā enerģija uzlādēs visai dienai. Arī rīta duša, aromātisks ķermeņa krēms un pošanās jaunai dienai noderēs veiksmīgas dienas formulas radīšanā“, iesaka Diāna Zande

 

Otrkārt, eksperte iesaka rīta cēlienā atrast brīdi sev, lai uzdotu jautājumu: ko šodien gribu izdarīt? Saplāno savu dienu! Ja esi no sievietēm, kurām vieglāk veidot dienas plānus iepriekšējā vakarā, dari to. Dienas plānošana ir lieliska tradīcija un vienlaikus veiksmīgas dienas noslēpums. „Ir labi, ja dienai ir neliels, bet tomēr mērķis. Izvērtē, kas šodien ir tavi svarīgākie darbi? Kuri ir mazāk svarīgi, bet kurus būtu labi pagūt izdarīt? No kuriem vari atteikties, pārceļot tos rītdienas plānos?“,  mudina psiholoģe.  Šādi sevi pasargāsi no mētāšanās no darba uz darbu, kā rezultātā dienas laikā vairāk izdarīsi.“

 

Trešais padoms, veidojot dienas plānu, ir ievērot proporcijas – 75 % laika šodien paveicamajiem darbiem, 25 % laika - neparedzētiem gadījumiem. Tas tādēļ, lai neveidotos situācija, kad visu dienu esi aizplānojusi ar obligātajiem darbiem, bet neparedzētie darbi rada sajūtu, ka diena nav izdevusies,jo plānotais nav sasniegts!

 

„Ceturtais padoms –mēģini dienā sevi nodrošināt ar visu ko pa drusciņai. Tas nozīmē nepavadīt visu dienu tikai darbā! Izej pusdienas laikā ārpus darba telpām, ieplāno nelielu pastaigu tuvējā parkā - apstādini vāveres riteni sevī un ļauj sev izbaudīt mirkli. Parkā pabaro pīles vai baložus, apstājies un pavēro, kā kūst sniegs. Pajautā sev: ko es no šodienas vēlos? Ja šobrīd būtu vakars, kam būtu bijis jānotiek, lai sev teiktu – šodien bija mana diena, jo... ? Neesi tikai darbā, ļauj sev pabūt tikai pašai ar sevi“, iesaka speciāliste.

 

Diena bez attiecībām arī nav diena, tāpēc piektais padoms aicina ieplānot laiku sarunām – ar sevi, ar mīļoto, ar bērniem, ar draugiem…  Piezvani kādam un papļāpā no sirds. „Ir jāļaujas mazajiem ikdienas priekiem“, iesaka Diāna Zande. Ja šodien dodies garām apģērbu vai apavu veikalam? Ieej tajā un pielaiko skaistākās kurpes vai skaistāko kleitu! Uz cenu pat nedomā skatīties. Tev taču tā nav jāpērk! Ļauj sev papriecāties!

 

Lai diena būtu veiksmīga, nodrošini sev arī pietiekami daudz fiziskās aktivitātes. Pastaigājies pa parku, pirms darba izkāp 2 vai 3 pieturas pirms galamērķa un ej garāku ceļu ar kājām. Sajūti to, kas notiek tev apkārt.

 

Septītais padoms attiecas uz dienas izskaņu. „Ir vakars! Vakars ir visas dienas cepure! Atnākot mājās, dažām sievietēm sākas jauna darba diena – atkarībā no tā vai un cik mazi ir bērni. Izvērtē, vai patiešām tev katru dienu jāuztur māju ideālā kārtībā? Vai tiešām gribi visu vakaru veltīt grīdas beršanai, perfektas tīrības vārdā? Māja tiešām var pagaidīt! Tā vietā atļaujies laiku veltīt tikai sev un saviem hobijiem – adīšanai, grāmatas lasīšanai, izšūšanai, pērļošanai vai sarunām ar vīru. Nu un, ka esi mamma! Tu esi arī sieviete! Tev vajadzīgs kaut pavisam mazs brītiņš, bet-  tikai tev.

 

„Pavadot savu veiksmīgo dienu, ievēro astoto padomu - lai viss ir līdzsvarā. Līdzsvars starp partnerattiecībām un laiku sev, starp darbu un brīvo laiku, starp darbošanos un atpūšanos. Ir jāiemācās kļūt ne-perfekcionistei! Ja to izdodas izdarīt, zini, ka esi ļoti tuvu veiksmīgi nodzīvotai dienai“, ir pārliecināta Diāna Zande.

 

Tāpat ir vērtīgi atcerēties speciālistes devīto padomu, proti - katra diena nevar būt veiksmīga. Starp ideālajām gadās arī kāda neveiksmīga. Kaut kas neizdodas, ir kādi kreņķi vai ķibeles un noskaņojums ir bēdīgs. „Šādā dienā vajag vienkārši tai ļauties! Pabēdājies un paskumsti, jo jau iespējams rīt atkal sāksies tavs veiksmes stāsts“, iesaka eksperte.

 

Tomēr vissvarīgākais noteikums ir desmitais- lai diena būtu veiksmīga, tā ir jānodzīvo apzināti un izjusti! Jāsaprot, ka no mums jau neviens neprasa to ideāli pavadīto dienu. To vēlamies mēs pašas. Tikai no mums katras atsevišķi ir atkarīgs, kāda būs šodiena. Varbūt nolaist prasību latiņu, lai katras dienas beigās varam teikt – šī nu gan bija veiksmīga diena?

 

Un kādi ir Tavi noslēpumi veiksmīgai dienai?