3 biežāk uzdotie jautājumi par hormonālo spirāli

3 biežāk uzdotie jautājumi par hormonālo spirāli

10. Nov 2011, 20:34 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai spirāle netraucē, kad tā ir ievietota makstī? Cik liels ir ārpusdzemdes grūtniecības risks, ja lieto hormonālo spirāli? Un kādas sekas spirāle var atstāt uz sievietes organismu? Jautājām ARS ginekoloģei Dacei Matulei.

 

 

 

Nē, spirāle netraucē!

„Spirāle tiek ievietota dzemdes dobumā, nevis makstī. Ārpus dzemdes kakla, makstī paliek tikai aptuveni 1-2 cm spirāles pavedieni, kurus atstāj, lai kontrolētu, vai spirāle atrodas dzemdes dobumā, kā arī tas nepieciešams, lai varētu spirāli izņemt. Tos sieviete makstī nejūt, un tie netraucē.“

 

Risks iegūt ārpusdzemdes grūtniecību - 0.1 % gadā

„Ārpusdzemdes grūtniecības risks, lietojot „Mirena,” ir 0,1% gadā. Šis skaitlis ir mazāks nekā ārpusdzemdes grūtniecību risks, kas aprēķināts sievietēm, kuras neizmanto kontracepciju vispār (t.i. 0,3 – 0,5% gadā). Absolūtais ārpusdzemdes grūtniecības risks „Mirena” lietotājām ir ļoti zems. „

 

Seku nav!

 „Spirāle („Mirena”) neatstāj sekas uz sievietes organismu. Tās lietošanas laikā var būt nevēlamas blakusparādības, kas biežāk rodas pirmajos 3-6 mēnešos pēc sistēmas ievadīšanas. Blakusparādības samazinās ilgstošas lietošanas laikā. Tiklīdz sistēma tiek izņemta, sievietes menstruālais cikls atgriežas parasti 28 dienu laikā, izzūd arī esošās blakusparādības.“

 

 

Jau tuvākajās dienās Sieviešu Klubā publicēsim arī citus jautājumus par hormonālo spirāli, kuras saņēmām no mūsu lasītājām.

 

 

Vizīti pie dr. Daces Matules varat pieteikt pa tālruni 67201007.

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Varbūt tev vēl ir kādi jautājumi par sievietes kontracepciju?