10 foršas skolēnu ekskursijas, kurās doties šoruden

10 foršas skolēnu ekskursijas, kurās doties šoruden

20. Oct 2023, 15:08 Indra Māmiņuklubs.lv Indra Māmiņuklubs.lv

Foto: Pexels.com/olia danilevich

Ikviens skolēns piekritīs, ka mācību gada foršākā daļa ir skolēnu ekskursijas – tā ir iespēja interesanti pavadīt laiku kopā ar draugiem, klases biedriem, gūt jaunas pieredzes un apgūt jaunas zināšanas ārpus skolas telpām. Un, protams, iespēja arī “izklaidēties” stundu laikā. Un nav neviena skolēna, kurš uzskatītu, ka skolas solā stundu laikā sēdēt ir foršāk nekā doties izbraucienā. Netici? Pajautā un pārliecinies pats! Bet kurp tad šoruden aizbraukt kopā ar jauniešiem, lai klases ekskursija būtu tiešām izdevusies? Ķer 10 idejas raksta turpinājumā!

1. Lielais Ķemeru tīrelis

Sāksim ar absolūtu rudens klasiku – Ķemeru purvu. Dodoties apmeklēt Lielo Ķemeru tīreli, klases ekskursijas ietvaros skolēniem būs iespēja gan izkustēties, ejot 3,4 km garā pastaigā pa tīreļa takām (ir 2 opcijas – “mazais” aplis, kura garums ir 1,4 km, un “lielais” aplis, kura garums ir 3,4 km), gan arī nodarboties ar dabas izpēti (izcila ideja bioloģijas/dabaszinību stundai ārpus skolas telpām) – apskatīt Latvijā reti sastopamo kukaiņēdājaugu raseni, dažādas sūnas, meldrus u.c. augus, akačus, kā arī nodoties putnu vērošanai. Izklaide un izglītošanās vienlaikus!

Foto: Redzet.eu/Aivars Gulbis

2. Klases ekskursija uz Raganu purvu

Gribas kaut ko oriģinālāku? Laipni lūgti Raganu purvā! Turpat Ķemeru nacionālajā parkā ir sastopama Latvijā unikāla ģeoloģiska parādība – sēra dīķi netipiskās krāsās ar košiem augiem to apkārtnē, kas dos iespēju izbaudīt rudens krāsas ne tikai veroties koku lapās, bet arī tepat, zem kājām. Purvā ir izbūvēta koka laipa, kas ļauj šo krāšņo vietu apmeklēt arī tad, kad ūdens līmenis visur ir gana augsts. Tiesa, pirms raukt degunus par specifisko sēravotu smaku, atceries, ka šim ūdenim piemīt dziednieciskas īpašības!

Foto: Redzet.eu/Aivars Gulbis

3. “Pastaiga Sarkanajā grāmatā” jeb skolēnu ekskursijas uz Čužu purva taku

Dodoties uz Čužu purvu Kandavas pievārtē, skolēniem būs iespēja apskatīt Latvijā ārkārtīgi retu, Sarkanās grāmatas 1. kategorijā ierakstītu aizsargājamo augu – čužas jeb klinšrozītes (visai plaša pielietojuma ārstnieciskais augs). Tāpat acīgie varēs aplūkot arī citus Latvijā retus augus: bezdelīgactiņu, odu gimnadēniju, purva dzeguzeni, mietturīti, Devila grīsli, rūsgano melnceri u.c. Paejot lielāku līkumu, nonāksiet arī pie Kandavas sēravota, kura dziednieciskās īpašības, ārstējot reimatismu, atklājis Žanis Dannenbergs (1903. gadā tur izveidota pat ārstniecības iestāde).

Foto: Pixabay.com/leonardo1960

4. Skrīveru dendroloģiskais parks, Aizkraukles pilskalns

Purvi un sēravoti neinteresē? Laipni lūgti parkos un mežos! Skolēnu ekskursijas Skrīveru dendroloģiskajā parkā iespējams noorganizēt 2 veidos:

      sazinoties ar tūrisma informācijas centru un noīrējot gidu Dainu Vancāni-Viļumu, kas šo ekskursiju padarīs par ļoti interesantu piedzīvojumu;

      aizbraucot uz parku bez gida kompānijas.

Jebkurā gadījumā klases ekskursija būs izdevusies, jo jauniešiem būs iespēja izskrieties pa skaistajām parka taciņām, kā arī aplūkot vispasaules koku stādījumus un divu piļu drupas.

Pie reizes piestājiet arī Aizkraukles pilskalnā, no kura paveras viens no skaistākajiem skatiem Latvijā, un izstaigājiet Ašķeres taku u.c. feinās Daugavas senlejas taciņas.

Foto: Visit.Skriveri.lv

5. Lielais Liepu kalns

Ka pa kalniem, ta’ pa kalniem – ja klases ekskursijas ietvaros gribas paskatīties uz visu Latviju, nekāpjot lidmašīnā, dodieties uz Lielo Liepu kalnu Rēzeknes novadā. Augstākais Latgales un 3. augstākais Latvijas kalns piedāvā iespēju uzkāpt Latvijas augstākajā koka skatu tornī (34m) un ieraudzīt ja ne visu Latviju, tad lielu daļu Latgales tepat pie pašu kājām. Šeit skolēnu ekskursijas ietvaros būs iespējams ne tikai uzkāpt tornī, bet doties arī pastaigā pa nepilnu kilometru garo taku ar jaukām, labiekārtotām atpūtas vietām.

Foto: Rezeknesnovads.lv/Eduards Medvedevs

6. Ogres Zilie kalni

Viena no skaistākajām vietām, kur var aizvest klases ekskursija – dažādu garumu pastaigu takas cauri skaistajiem Ogres mežiem, skatu tornis, no kura var redzēt TV torni Rīgā, karjers ar neparasti dzidru, tīru ūdeni, atpūtas vietas, peldvietas, sporta laukumi… Viss, ko jaunieši varētu vēlēties plus ļoti skaisti skati un Instagram bilžu vieta – kāpnes pie Dubkalnu karjera.

Foto: Redzet.eu/Raimonds Ozols

7. Gaujas ciems un Gaujas ieteka jūrā

Klases ekskursijas var veikt arī ar vilcienu! Brauciet maršrutā Rīga – Carnikava (Skulte, Saulkrasti), izkāpiet stacijā “Gauja”, paejieties nepilnu kilometru, lai nonāktu Gaujas upes krastā, un gar krastu dodieties pa labi (“zem” vilciena sliedēm). Pēc aptuveni 2km šī klases ekskursija jūs aizvedīs uz Rīgas jūras līci – Gaujas ieteku jūrā –, kur būs iespējams gan baudīt skaistus skatus, gan nodoties sportiskām aktivitātēm pie jūras.

Foto: Redzet.eu/Līga Matsone

8. Camino Latvija ar velo

Ārkārtīgi feinas skolēnu ekskursijas izdodas arī tad, ja tajās dodas ar velosipēdiem. Kur braukt droši? Pa Camino Latvija ceļu/takām! Šis ceļš stiepjas no Valkas līdz Rīgai, un turpinās no Rīgas līdz Žagarei vai Skaistkalnei, tas ir sadalīts vairākos etapos, kur var nokļūt gan ar sabiedrisko transportu, gan ar skolas autobusu. Katram posmam esot vidēji 20km garam (posmu garumi variē no 11 līdz 29km, vienam posmam – Turna – Strenči – sasniedzot 34 km), klases ekskursijas ietvaros jauniešiem būs iespēja kārtīgi izsportoties un vienlaikus nodoties dabas baudīšanai (vai pētīšanai, ja nepieciešams “mācību ekskursijas” statuss).

Foto: Pixabay.com/Jess Foami

9. Lāzertags

Skolēnu ekskursijas ir iespējamas arī iekštelpās, trenējot taktisko un stratēģisko domāšanu, kārtīgi izkustoties un veidojot, audzinot un attīstot komandas garu. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir spēlējot lāzertagu jeb lāzera peintbolu. Nesāpīgi, bez iespējām šmaukties, izliekoties par “dzīvu” arī tad, kad spēlētājs jau “nošauts”, bez zilumiem un krāsas pleķiem, droši, aizraujoši un forši! Lāzertagu iespējams uzspēlēt kādā no 3 “GUNSnLASERS” izklaides parkiem Juglā, Šampēterī un Mežaparkā. Šī skolēnu ekskursijas ideja derēs arī pašiem mazākajiem, jo lāzertagu var spēlēt jau no 4 gadu vecuma.

https://www.youtube.com/watch?v=ih2VUXt40O0

10. Elektrokartingi

Kuram tad nepatīk vizināties pie stūres! Tiem, kam skolēnu ekskursijas laikā negribas “šaudīties” un spēlēt kariņu kā bērnībā, ir iespēja nodoties elektrokartingu izbraucieniem “GUNSnLASERS” Juglas izklaides iekštelpu parkā. Pie stūres var sēsties jau no 1.20m garuma, kas nozīmē, ka ar elektrokartingiem klases ekskursijas ietvaros varēs vizināties jau no ~6 gadu vecuma! Pieejamās laika un cenu opcijas (gan elektrokartingiem, gan lāzertagam) apskati “GUNSnLASERS” mājaslapā!

Foto: GUNSnLASERS.lv

Foršas, aizraujošas skolēnu ekskursijas ir viens no labākajiem veidiem, kā izveidot siltas attiecības ar saviem skolēniem. Izmanto iespēju, kļūsti par jauniešu mīļāko skolotāju, un tiekamies “GUNSnLASERS” izklaides parkos Rīgā!

Kā pieteikt ekskursiju?

Lai pieteiktu piedzīvojumiem piepildītu ekskursiju kādā no trim “GUNSnLASERS” izklaides parkiem:

  • apmeklē mājaslapu www.gunsnlasers.lv un aizpildi tiešsaistes kontaktformu;
  • zvani pa tālruni 27274646 (spied 1 un 1 un gaidi savienojumu);
  • raksti ziņu uz info@gunsnlasers.lv!

 

Šīs skolēnu ekskursijas būs lielisks veids, kā bērniem atpūsties, izkustēties un nostiprināt savstarpējo draudzību, saliedējot kolektīvu.