Skolu direktori atbalsta skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 5. marts 2018 10:07
584

Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par agrāku skolas gaitu sākšanu, to darot jau sešu gadu vecumā, apstiprināja LIVA prezidents Rūdolfs Kalvāns.

Kalvāns atzina, ka LIVA minēto jautājumu izskatījusi "gana detalizēti", un asociācija principiālus šķēršļus šādai reformai nesaskata. Viņš gan atzina, ka pēc pārejas perioda beigām ar atsevišķām grūtībām varētu saskarties dažas pašvaldības, taču, Kalvāna ieskatā, tas nav šķērslis, lai bremzētu likumprojekta virzību izskatīšanai Ministru kabinetā.

Asociācijas vadītājs uzsvēra, ka LIVA, ja likumprojekts nonāks līdz izskatīšanai Saeimā, aktīvi piedalīsies piedāvājuma apspriešanā, lai sagatavotu pēc iespējas kvalitatīvākus Vispārējās izglītības likuma grozījumus.

 IZM izskatīšanai valdībā iesniegusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

IZM iesniegto likumprojektu paredzēt skatīt tuvākajā Ministru kabineta komitejas sēdē, kas notiks 5.martā, liecina Ministru kabineta dienaskārtība.

IZM sola, ka plānotais 1.klasē apgūstamais mācību saturs un metodika tiks veidota atbilstoši bērnu vecumposmu īpatnībām sešu gadu vecumā apgūstamajam, un netiek paredzēts, ka sešu gadus vecajiem bērniem būs jāapgūst tas, ko pašlaik mācās septiņus gadus vecie bērni.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lauruxs87 7. marts 2018 08:42

Šogad manam dēlam paliek 5 gadi un līdz ar to viņam nākamgad būtu jāsāk iet skolā. :^) Es esmu pret , jo tās būs pirmais gads kad viss tas sākās , līdz ar to ne kas īsti nebūs skaidrs un būs tāda muļļāšanās.

lauvinja 6. marts 2018 07:25 ziemelbriedis

Piesakies vizītē pie Šadurska k-ga. Šorīt ministrs teica, ka būs speciāli pielāgotas telpas un mācību viela atbilstoši 6-gadīgo līmenim un vajadzībām.

Un ja tiešām viss tgiek pielāgots sešgadīgo apmācībai, tad man nav kļuvis skaidrs nafig 6 gadniekus stiept uz skolu, nevis nomainīt mācību programmu bērnu dārzā, kur jau ir piemērtas telpas un attiecīgi apmācīti pedagogi?

Idejai jau nav ne vainas, tikai iazpildījums sagādās galvassāpes vecākiem.

ziemelbriedis 5. marts 2018 18:44

Man joprojām nav skaidrs, ko sešgadnieki mācīsies pirmā klasē? To pašu ko 7gadnieki, vai tomēr vielu, kuru 7gadnieki, jau apguva dārziņā?
un īsti nav saprotams 6 ar 7gadniekiem atdalīs, vai laidīs kopējās klasēs???
Varbūt, ir zināms, kur šādu informāciju var izlasīt.P
Pašas bērnam ar sanāktu, ka būtu jāsāk mācības ekspermenta gadā ar ekspermenta vecumu :D

kristiny 5. marts 2018 16:10

Noteikti jālemj pašiem vecākiem, nevis ministrijām. Dēls sāks iet skolā 1.septembrī (5.septembrī viņam paliek 7 gadi) un viņš ir gatavs, skolā 1.un 2. klasē ir pagarinātā grupa līdz 18.00, kas mani apmierina.

RRED 5. marts 2018 15:01

Pie tam, pēc likuma, bērnu vienu bez uzraudzības drīkst atstāt no 7 gadu vecuma, un ja skolas gaitas uzsāk 6 gadnieks( un stundas skolā noteikti nebūs ilgāk par 12, 13) tad risinājums, - aukle, viens vecāks strādā pusslodzi vai nestrādā vispār, vai arī ATKAL n-tie bērni tiks atstāti bez uzraudzības- un tālākos šausmu stāstus jau katrs pats var iedomāties. Valdība - ar kuru galu jūs visi tur domājat!!!!! Gribat ko risināt- sākat ar cēloņu novēršanu- kādēļ skolās ir tik maz bērnu??? Nevis mazajiem cilvēciņiem atņemiet normālu bērnību!!! Valstij vajag nodokļus- beidziet izzagt valsti, nevis ķerieties klāt bērniem!!! Uzskatu, ka šim jautājumam ir jābūt katra vecāka brīvai izvēlei, laist savu bērnu jau 6 gados skolā vai tomēr ne!!!

lauvinja 5. marts 2018 11:28

Konceptuāli jau viss ir pareizi, pielāgojam mācības sešgadīgo īpatnībām un uz priekšu. Man gan tā līdz šim nav bijis skaidrs ar ko pielāgotas mačības sešgadīgajiem skolā atšķirsies no tā ko šobrīd apgūst obligātajā pirmsskolas apmācības programmā.

Es saprotu, ka valstiski pareizi ir bīdīt sešgadīgos uz skolu, lai daudzviet nesaruktu strauji bērnu skaits skolās un nanāktos domāt par skolu slēgšanu.

Vienlaikus šis būs fantastisks "lāča pakalpojums" mazo bērnu vecākiem - ja šobrīd bērnudārzi strādā līdz 18-19 un bērna izņemšanu ir iespējams savietot ar parastu darba laiku, tad aizsūtot sešgadīgos uz skolu bērnu vecāki būs spiesti domāt, kā nodrošināt bērna nogādāšanu mājās savlaicīgi. Palielinātais bērna pabalsts šīs izmaksas noteikti nekompensēs.

Neticu, ka LV spēs piedāvāt problēmas kompleksu risinājumu, uzmetīs uz vecāku pleciem un izliksies, ka viss ir kārtībā.

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

25.JŪLIJĀ laimē Catrice kosmētiku

25.JŪLIJĀ laimē Catrice kosmētiku

27.JŪLIJĀ laimā dāvanu simtgades mazulim

27.JŪLIJĀ laimā dāvanu simtgades mazulim

23.JŪLIJĀ laimē NUK mācību pudelīti

23.JŪLIJĀ laimē NUK mācību pudelīti

19.JŪLIJĀ laimē dāvanu no Huggies un MiLovey

19.JŪLIJĀ laimē dāvanu no Huggies un ...

20.JŪLIJĀ laimē bezmaksas mikropigmentāciju

20.JŪLIJĀ laimē bezmaksas mikropigmentāciju

31.JŪLIJĀ laimē barošanas krēsliņu

31.JŪLIJĀ laimē barošanas krēsliņu

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

Kāpēc bērniņš naktīs histēriski raud?

Kāpēc bērniņš naktīs histēriski raud?

Mazajai pudeļu kariess. Kā rīkoties?

Mazajai pudeļu kariess. Kā rīkoties?

Braucam ar bērniem uz Horvātiju

Braucam ar bērniem uz Horvātiju

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Noslēdzošā cīņa ar pēdējiem zobiem

Noslēdzošā cīņa ar pēdējiem zobiem

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies