Skolu direktori atbalsta skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 5. marts 2018 10:07
395

Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumu par agrāku skolas gaitu sākšanu, to darot jau sešu gadu vecumā, apstiprināja LIVA prezidents Rūdolfs Kalvāns.

Kalvāns atzina, ka LIVA minēto jautājumu izskatījusi "gana detalizēti", un asociācija principiālus šķēršļus šādai reformai nesaskata. Viņš gan atzina, ka pēc pārejas perioda beigām ar atsevišķām grūtībām varētu saskarties dažas pašvaldības, taču, Kalvāna ieskatā, tas nav šķērslis, lai bremzētu likumprojekta virzību izskatīšanai Ministru kabinetā.

Asociācijas vadītājs uzsvēra, ka LIVA, ja likumprojekts nonāks līdz izskatīšanai Saeimā, aktīvi piedalīsies piedāvājuma apspriešanā, lai sagatavotu pēc iespējas kvalitatīvākus Vispārējās izglītības likuma grozījumus.

 IZM izskatīšanai valdībā iesniegusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas tostarp paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

IZM iesniegto likumprojektu paredzēt skatīt tuvākajā Ministru kabineta komitejas sēdē, kas notiks 5.martā, liecina Ministru kabineta dienaskārtība.

IZM sola, ka plānotais 1.klasē apgūstamais mācību saturs un metodika tiks veidota atbilstoši bērnu vecumposmu īpatnībām sešu gadu vecumā apgūstamajam, un netiek paredzēts, ka sešu gadus vecajiem bērniem būs jāapgūst tas, ko pašlaik mācās septiņus gadus vecie bērni.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lauruxs87 7. marts 2018 08:42

Šogad manam dēlam paliek 5 gadi un līdz ar to viņam nākamgad būtu jāsāk iet skolā. :^) Es esmu pret , jo tās būs pirmais gads kad viss tas sākās , līdz ar to ne kas īsti nebūs skaidrs un būs tāda muļļāšanās.

lauvinja 6. marts 2018 07:25 ziemelbriedis

Piesakies vizītē pie Šadurska k-ga. Šorīt ministrs teica, ka būs speciāli pielāgotas telpas un mācību viela atbilstoši 6-gadīgo līmenim un vajadzībām.

Un ja tiešām viss tgiek pielāgots sešgadīgo apmācībai, tad man nav kļuvis skaidrs nafig 6 gadniekus stiept uz skolu, nevis nomainīt mācību programmu bērnu dārzā, kur jau ir piemērtas telpas un attiecīgi apmācīti pedagogi?

Idejai jau nav ne vainas, tikai iazpildījums sagādās galvassāpes vecākiem.

ziemelbriedis 5. marts 2018 18:44

Man joprojām nav skaidrs, ko sešgadnieki mācīsies pirmā klasē? To pašu ko 7gadnieki, vai tomēr vielu, kuru 7gadnieki, jau apguva dārziņā?
un īsti nav saprotams 6 ar 7gadniekiem atdalīs, vai laidīs kopējās klasēs???
Varbūt, ir zināms, kur šādu informāciju var izlasīt.P
Pašas bērnam ar sanāktu, ka būtu jāsāk mācības ekspermenta gadā ar ekspermenta vecumu :D

kristiny 5. marts 2018 16:10

Noteikti jālemj pašiem vecākiem, nevis ministrijām. Dēls sāks iet skolā 1.septembrī (5.septembrī viņam paliek 7 gadi) un viņš ir gatavs, skolā 1.un 2. klasē ir pagarinātā grupa līdz 18.00, kas mani apmierina.

RRED 5. marts 2018 15:01

Pie tam, pēc likuma, bērnu vienu bez uzraudzības drīkst atstāt no 7 gadu vecuma, un ja skolas gaitas uzsāk 6 gadnieks( un stundas skolā noteikti nebūs ilgāk par 12, 13) tad risinājums, - aukle, viens vecāks strādā pusslodzi vai nestrādā vispār, vai arī ATKAL n-tie bērni tiks atstāti bez uzraudzības- un tālākos šausmu stāstus jau katrs pats var iedomāties. Valdība - ar kuru galu jūs visi tur domājat!!!!! Gribat ko risināt- sākat ar cēloņu novēršanu- kādēļ skolās ir tik maz bērnu??? Nevis mazajiem cilvēciņiem atņemiet normālu bērnību!!! Valstij vajag nodokļus- beidziet izzagt valsti, nevis ķerieties klāt bērniem!!! Uzskatu, ka šim jautājumam ir jābūt katra vecāka brīvai izvēlei, laist savu bērnu jau 6 gados skolā vai tomēr ne!!!

lauvinja 5. marts 2018 11:28

Konceptuāli jau viss ir pareizi, pielāgojam mācības sešgadīgo īpatnībām un uz priekšu. Man gan tā līdz šim nav bijis skaidrs ar ko pielāgotas mačības sešgadīgajiem skolā atšķirsies no tā ko šobrīd apgūst obligātajā pirmsskolas apmācības programmā.

Es saprotu, ka valstiski pareizi ir bīdīt sešgadīgos uz skolu, lai daudzviet nesaruktu strauji bērnu skaits skolās un nanāktos domāt par skolu slēgšanu.

Vienlaikus šis būs fantastisks "lāča pakalpojums" mazo bērnu vecākiem - ja šobrīd bērnudārzi strādā līdz 18-19 un bērna izņemšanu ir iespējams savietot ar parastu darba laiku, tad aizsūtot sešgadīgos uz skolu bērnu vecāki būs spiesti domāt, kā nodrošināt bērna nogādāšanu mājās savlaicīgi. Palielinātais bērna pabalsts šīs izmaksas noteikti nekompensēs.

Neticu, ka LV spēs piedāvāt problēmas kompleksu risinājumu, uzmetīs uz vecāku pleciem un izliksies, ka viss ir kārtībā.

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

27.APRĪLĪ laimē plediņu vai Huggies Elite Soft

27.APRĪLĪ laimē plediņu vai Huggies Elite ...

7.MAIJĀ iegūsti dzintara pavedienu paladziņu

7.MAIJĀ iegūsti dzintara pavedienu paladziņu

24.APRĪLĪ laimē Māmiņu Kluba krekliņu

24.APRĪLĪ laimē Māmiņu Kluba krekliņu

26.APRĪLĪ laimē tējkannu

26.APRĪLĪ laimē tējkannu

Huggies@ Rotaļu zemes padomi lieliem un maziem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Māmiņu Kluba TV raidījums

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
22.04.2018.STV: svara pieaugums gaidību laikā, putras bērna ēdienkartē, saldējums ar ogām, sports sievietēm

22.04.2018.STV: svara pieaugums gaidību laikā, putras bērna ēdienkartē, saldējums ar ogām, sports sievietēm

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies