Vai sievietei jābūt finansiāli neatkarīgai?

Vai sievietei jābūt finansiāli neatkarīgai?

02. Jul 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ir ģimenes, kurās par materiālo nodrošinājumu atbildīgs viens no partneriem. Nereti par galveno pelnītāju kļūst vīrietis, kamēr sieviete izvēlas nestrādāt.

Šādu attiecību modeli vērtē Artūrs Utināns, RSU Psihosomatikas Medicīnas un Psihoterapijas klīnikas ārsts-psihoterapeits.

Protams, ja abi partneri ir nobriedušas personības un viņu attiecības ir harmoniskas, sieviete var arī nestrādāt, bet ar noteikumu, ka viņai ir iespēja sevi realizēties mājās un vienīgā sievietes dzīves jēga nav tikai bērni.

Diemžēl praktiskajā dzīvē justies tik droši iespējams diezgan retos gadījumos, jo mūsdienās nav nekādas garantijas, ka ar šo vienu cilvēku kopā nodzīvosim visu mūžu. Lai arī cik ļoti kāds no partneriem būtu drošs, ka viņš nekad nešķirsies, tā ir iluzora pārliecība!

Var nepaiet ne divi, trīs vai pieci gadi, kad situācija pēkšņi var mainīties. Var noskaidroties, ka panterim ir mīļākais vai mīļākā, viena no pusēm var vēlēties pārcelties uz dzīvi ārzemēs, vai arī kāds no partneriem pēkšņi var kļūt invalīds. Tāpat iespējams, ka pāra mājās ienāk kāds no partnera vecākiem, kurš vairs nespēj sevi aprūpēt pats.

Tas viss spēj izjaukt harmoniju pāra attiecībās un tad, ja sieviete nav finansiāli neatkarīga, šajā situācijā viņas izvēles iespējas ir diezgan mazas.

Vēl partnerattiecībās pastāv tāds fenomens, ka otra puse centīsies vairāk pielāgoties un meklēt kompromisus tad, ja baidīsies savu partneri pazaudēt!  

Ja cilvēkā ir apziņa, ka gadījumā, ja viņš vairs nestrādās, nepilnveidosies vai arī sāks slikti izturēsies, partneris viņu var atstāt, tas attiecībās ieliek zināmu pozitīvu saspringumu.

Turpretī, tiklīdz kāds no partneriem kļūst pārliecināts par to, ka otrs no viņa ir atkarīgs, viņš sāk izturēties nolaidīgāk un vienaldzīgāk, un tas var attiekties kā uz vīriešiem, tā sievietēm!

Sievieti vispār kaitina atkarīgs vīrietis, jo viņas dabā ir meklēt vīrieti - autoritāti, cilvēku ar savu mugurkaulu. Tad tiklīdz viņa jūt, ka vīrietis kļūst atkarīgs, sievietē mazinās kaisle pret savu partneri.

Līdzīgi ir arī tad, ja vīrietis apzinās savas partneres atkarību! Šajā gadījumā viņš kļūst drošāks un vairāk atļaujas.

Tāpēc es tomēr teiktu, ka partnerattiecībās gan vīrietim, gan arī sievietei labāk būt finansiāli neatkarīgiem vienam no otra!

Kādas ir tavas domas un novērojumi – vai sievietei jābūt finansiāli neatkarīgai no sava dzīvesbiedra? 

lauvinja lauvinja 02. Jul 2015, 12:45

Es gribētu teikt, ka sievietei ir jābūt nevis finansiāli neatkarīgai, bet gan finansiāli nodrošinātai.

Lai gan mūsdienās var nodrošināties visādiem gadījumiem caur laulības līgumu un dzīvības/veselības aprdrošināšanu.

Vārdu sakot, nevar lik visas olas vienā grozā, ir jābūt garantijai/rezervei/plānam B, ja nu gadījumā velkošais spēks kaut kādu iemeslu dēļ pārstāj būt velkošs.