TĪRĪBAS MARATONS. 11.diena. Bērnu apģērbs

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 21. aprīlis 2017 00:14
344

Šodien kārtosim bērnu drēbju skapi.

20170420091301-51892.jpg

Kārtošanas princips šoreiz praktiski tāds pats kā 8.dienā, kad ieviesām kārtību savā drēbju skapī.

Atbrīvojies no nonēsātā, saplēstā un neērtā apģērba, atvadoties arī no drēbēm, kas bērniem kļuvušas jau par mazu, ir vairākos eksemplāros un tām, kurām nav iespējams piemeklēt atbilstošu komplektu.

Atlikušo apģērbu sakārtojam.

20170420091333-96939.jpg

Padalies, kur un kā Tu glabā apģērbu, kas bērnam vēl ir par lielu?

20170420091401-87403.jpg

Tā kā patlaban laikapstākļi mūs vēl nelutina, virsdrēbju kārtošanu es nolēmu atlikt uz citu dienu. Taču, ja tev ir vēlme negaidīt siltāku laiku un sašķirot tās jau tagad, priecāšos, ja padalīsies ar savu pieredzi, kā Tev veicās ar to kārtošanu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
KatrinaBP 22. aprīlis 2017 22:13

Šis darbiņš tika paveikts ļoti ātri, vien pārdesmit minūtēs, jo drēbes stāv sakārtotas kumodē pa izmēriem, līdz ar to augšējā atvilktnīte ar mazajiem izmēriem tika izlikta kastē promdošanai.
Drēbes pārkārtoju regulāri, līdz ar to nav lieki daudz iekrājušās!

mamma27 22. aprīlis 2017 11:16

Te bildes!

mamma27 21. aprīlis 2017 23:37

Kaut kas nobloķējās un bildes nepievienojas:(

mamma27 21. aprīlis 2017 23:36

Bērnu skapis ir izaicinâjums.Pieķēros meitas skapim,jo puikām jau nav daudz drēbju.Laika ziņā tas aizņēma 40 minūtes. Liels maiss aizgāja draudzenes meitai ar drēbēm,kas par mazu.Pāris drēbes vairs derēja tikai lupatiņâm. Vērtīgi pavadīts laiks!Prieks skatīties uzskapi

inleila 21. aprīlis 2017 22:48

Bērnu drēbes tiek revidētas bieži. Dēla istabā stāv kumode ar 3 atvilktnēm, kurā pats pirmklasnieks nesen kārtoja un salika drēbes, lai zinātu kur kas nolikts un nevajadzētu jautāt mammai:) Tā nu augšējā atvilktnē salika zeķes, apakšbikses un krekliņus ko visbiežāk ģērbj. Vidējā atviknē skolas drēbes (kreklus un vesti) un mājas apģērbu un pāris jaku un džemperu. Apakšējā atvilktnē bikses. Pārējās drēbes saliktas lielajā skapī plauktos. Meitas istabā kumodes vēl nav (skapim istabā vietas par maz) tāpēc tik dažas drēbes saliktas ikea auduma kastē, pārējās drēbes ir skapja plauktā. Cepures, šalles, lakatiņi un cimdi, kas aktuāli tagad salikti auduma kastītē skapja plauktā, lai ātri paņemt vajadzīgo. Drēbes, kas vēl par lielu (daudz atdot draudzene un radi) glabāju vakuuma maisā skapja tālākajā stūrī. Drēbes, kas jau neder bērniem atdodu draudzenes bērniem vai vedu uz laukiem, kur drēbes glabājas lielos maisos, kas vēlāk noderēs māsas un brāļa bērniem.

mincenee 21. aprīlis 2017 21:11

Tā nu šodien palēnām atkal pāršķiroju meitas drēbītes. Tas tiek darīts regulāri, jo meitiņa ātri aug. Drēbītes stāv kumodē. Augšējā atvilktnē ir biežāk lietotās - bodiji, pidžamas, biksītes, zeķubikses, jaciņas, džemperīši un ikdienas zeķes. Vidējā - jaunās drēbītes un citas izmēru uz priekšu, kleitiņas, svārciņi. Savukārt apakšējā - siltās drēbes, cepures, cimdi, lācītes un biezās un smukzeķītes. Daļa drēbju glabājas arī vēl citā skapī, bet tie ir omes sadāvnātie apģērbi, līdz kuru valkāšanai vēl krietni jāpaaugas. No šodienas kopsummā apmēram divu stundu darbošanās tika sakārtots viss, salocītas izmazģātās drēbītes, kā arī atkal izlasīts šis tas atdošanai, jo ir kļuvis par mazu.

Martuu 21. aprīlis 2017 20:20 Martuu

Tomēr nobildēju,vēl pie drēbēm ieliku mazu led lampiņu.

Martuu 21. aprīlis 2017 20:17

Hei.
Drēbes mazajai ik pa laikam tiek šķirotas,mazākās atdodu,labākās un neitrālākas paturu. Tās kuras patu,lieku vakuummaisos,zem gultas,kur visas bērnu lietas stāv.
Daudz atdodu,kādam kuram patiešām vajag.
Jo jāmāk dot,lai saņemtu pats.

Šīs dienas mazais haoss sakārtots,parmainīts plaukts arī.
Zeķes lieku šūtā maisā,nav nobildēts

crossonova 21. aprīlis 2017 19:32

Sveikas!
Man šobrīd ir divi mazi bērni, meita(2,6g) un dēls(11mēn). Meitai drēbes šobrīd jāmaina retāk, jo tik ātri vairs neaug. Toties dēls aug čakli, drēbes šķiroju savdabīgi, ja redzu, ka kāds apģērbs knapi der, tā izmazgāju un nolieku žūt atsevišķi, lai pēc tam varu salikt maisā, ko vest uz laukiem. Reizi mēnesī pārskatu, vai skapī nav kas tāds ko nevelkājam, lai nekrājas lieki apģērbi. Kā jau minēju pie sieviešu apģērbiem - pirms lieldienām visu lieko aizvedu uz laukiem, tur saliku 2 lielas kastes ar drēbēm labdarībai + trīs maisi zīdaiņu drēbītes. Kā arī lielais miskastes maiss ar bojātām/ plēstām drēbēm( diemžēl nenofotografēju).
Skapja antrasolā stāv salocītas drēbes, aptuveni tuvākajam pusgadam, dēlam gan vairāk, kā meitai. Plānoju nopirkt kastes, lai ērtāk saliktu. Vakuummaisi aizņemtu mazāk vietas, bet tā kā drīz būd nepieciešams, izvēlēšos kastes, lai vieglāk pārskatīt kas ir un ko jāpērk.

lauruxs87 21. aprīlis 2017 19:08

Bērnu drēbes regulāri tiek pārbaudītas un šķirotas. Tā kā bērni man ir abu dzimumu tad tās drēbes kas dēlam par mazu pārbaudu un kurām vajag izmazgāju. Tad sapakoju un un vedu uz labdarību. Meitiņas drēbes man ir daļu aizdevusi tante . Tad nu tās kuras deva tante atdodu atpakaļ. Bet tās kuras esmu pirkusi atdodu tālāk. Drēbes kuras bērniem ir par lielu glabāju vakummaisos un salieku uz šajā augšas vai koferos.