Pastāsts no sabiedriskā transporta jeb iemācies audzināt bērnus!

Banija_lv
Banija_lv 13. jūlijs 2017 13:20
4073

Šķiet, ka stāsti par sabiedriskajā transportā piedzīvoto būs tik ilgi, kamēr vien uz šīs zemes pastāvēs sabiedriskais transports un būs pasažieri.

Es neesmu no tiem, kas ir slinki un vienu vai divas pieturas pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Iespēju robežās visur cenšos pārvietoties ar kājām pat tad, ja ir lietus vai sniegs. Taču ir izņēmumi. Piemēram, ja nepieciešams nokļūt centrā, izvēlos autobusu vai trolejbusu, cenšoties brauciena laiku ieplānot tā, lai 7 mēnešus jaunajai meitiņai šajā laikā būtu gulēšanas pauze. Taču šoreiz sanāca neplānots brauciens.

Šodien bijām aizgājuši no mājām aptuveni 4km tālā pastaigā, kad uznāca lietusgāze. Lietus pastāvīgs un nešķiet, ka tuvākajā laikā tas mitēsies.

Tāpēc pieņēmu lēmumu atpakaļ mājās braukt ar autobusu.

Iespējams, tas būtu pavisam parasts brauciens, ja ne vien mazā izdomātu sākt raudāt. Centos nomierināt, kā spēdama, taču neveiksmīgi. Tad skaļā balsī kāda kundze krievu valodā man sāka pavēlēt (pēc intonācijas tās tiešām izklausījās pēc bezierunu pavēlēm), ka man jāiedod bērnam “soska”. Jau atvēru muti, lai atbildētu, ka mans bērns neņem knupi, taču pusvārdā aprāvos, jo sapratu, ka man nav jāiet svešiem cilvēkiem aizstāvēties.

Nesagaidījusi manu reakciju, kundze sacēla kājās visu autobusu, skaļā balsī sākot skaidrot, ka man būtu jāiemācās bērnus audzināt utt., utjp. Lieki piebilst, ka viņu nespēja atvēsināt kāda cita sieviete, kura bija dzirdējusi manis teikto, ka meitiņa neņem knupi. Kundze tikai uzmetās par bērnu audzināšanas guru un turpināja krievu valodā man skaidrot, kā jāaudzina bērni, ka es neko nesaprotu.

Lieki piebilst, ka esmu divu bērnu mamma. Mani bērni ir pieklājīgi, labi audzināti, izglītoti un gudri. Un sliktās dienas (tas attiecināms uz meitas raudāšanu) var gadīties ikvienam.

Kā beidzās šis stāsts? Niknā, uzvilkusies sieviete pēc pāris pieturām izkāpa, bet mēs turpinājām savu ceļu. Jau bez meitas raudāšanas, jo beidzot atbrīvojās vieta, kur varēju piesēst, lai mazulīti paņemtu rokās un viņa nomierinātos.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
diarya 13. jūlijs 2017 19:09

Nesaprotu, kāpēc tik ļoti tiek uzsvērta runāšana krievu valodā. Kas mammu vairāk aizskāra- piezīmes nevietā un nelaikā vai runāšana krievu valodā?? Protams, vispareizāk šājās situācijās ir paklusēt... Arī man tādām omēm gribās pajautāt- kādi ir viņu izaudzinātie bērni?! Tajā pašā laikā atcerējos savu situāciju, kad ar meitiņu braucu no centra piebāztā autobusā un viņai bija kolikas... Esmu 2 bērnu mamma, bet tā, kā kliedz mana meitiņa, manuprāt, neviens cits bērns nekliedz... Tās tiešām ir šausmas. Toreiz viss autobuss pārdzīvoja kopā ar mani, nevienam neienāca prātā man ko aizrādīt, tika piedāvāts apsēsties, cilvēki sarausās čupiņā, lai varētu atbrīvot man vietu ratu šūpošanai- viennozīmīgi ļoti atsaucīgi līdzbraucēji gadījās. Kad meitiņa aizmiga, šķita, ka viss autobuss runā čukstus))))))

devilly 13. jūlijs 2017 18:57

Man nesen reisā uz rīgu gadījās viena īpašā pasažiere. Lidoju ar trīs mazajiem, jaunākajai tikko divi gadiņi palikuši un viņa pirmo reizi saprot kas ir lidmašīna utt un bija stāvā sajūsmā par pacelšanos. Pēkšņi viena pagriežas un uzkliedz man lai savācu savu bērnu vai arī viņa neizturēs. Es vienkārši viņu noignorēju jo mani mazie bija tur bet goda vārds iekšā varijas. Varu saderēt ka šī pati gudriniece pēc dažiem gadiem pati lidos ar savu mazo un labāk cerēs ka divgadnieks ir sajūsmā un kliedz es lidoju lidmašīnā nekā raud visu ceļu.

Pareizi vien darīji ka neiesaistijies nekādā konfliktā ar šo gudrinieci:)

mamma88 13. jūlijs 2017 17:36

Sis bezkaunigas situacijas driz jau klus par standartu. Kaut kad nesen lasiju seit vel vienu rakstu,kurs bija aptuveni tads pats.

zacc 13. jūlijs 2017 16:44

nja, un ar ko viņas radītais troksnis bija labāks vai mazāk traucējošs par bērna radīto troksni?
kopš kura laika knupis zīdaiņiem traucē brēkt, ja viņi to ir nolēmuši darīt?
un Tev NAV jātaisnojas, kāpēc brauci ar autobusu. Gandrīz puse no raksta ir taisnošanās - jā, saprotu, arī man ir bijusi sajūta, ka man vajag nez kādus argumentus par to, kāpēc es vispār iedomājos kaut kur doties ar zīdaini :)

muzikantu_mamma 13. jūlijs 2017 13:59

Lūk šeit ir sabiedrības vaina, ka neviens nevar piecelt savu pēcpusi, lai palaistu apsēsties sievieti ar bērnu, jo bērns ir un paliek bērns, nu uznāk kāds niķis, kuru var nomierināt tikai tad, ja paņem rokās, bet stāvot autobusā tas nav iespējams, drīzāk, tas nav droši, tādēļ šeit ir nevis jūsu vai bērna vaina, bet gan sabiedrības, kura nespēj piecelt pēcpusi, lai palaistu apsēsties.