Padomi jaundzimušo drēbīšu izvēlei

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 28. marts 2018 00:00
1193

Starp jaundzimušā barošanu, apģērba nomaiņu un mierināšanu jums nevajadzētu uztraukties par bērna drēbītēm, tāpēc universālveikals Debenhams sniedz padomus, kas palīdzēs sagatavot drēbīšu krājumus un turpmāk varētu atvieglot jūsu iepirkšanos. 

Kam jāpievērš uzmanība iepērkoties?

Galvenais ir zināt izmēru. Izmēri parasti atšķiras dažādiem apģērbu zīmoliem, un atcerieties, ka izmērs uz apģērba var neatbilst jūsu bērna vecumam un garumam. Latvijas bērniņi bieži vien ir garāki, tāpēc iesakām pievērst uzmanību norādītajam auguma garumam uz apģērba.

20170411150138-47689.jpg 

 

Vecums

Izmērs

Garums

Jaundzimušais

0-3 mēneši

55 – 62 cm

3 mēneši

3-6 mēneši

68 cm

6 mēneši

6-9 mēneši

74 cm

9 mēneši

9 - 12 mēneši

76 cm

12 mēneši

12 – 18 mēneši

84 cm

18 mēneši

18 – 24 mēneši

92 cm 

Pirmās drēbītes. Pašā sākumā vajag iegādāties tikai pašas nepieciešamākās lietas (krekliņi vai bodiji, lācīši, pidžamas, biezākas jaciņas vai džemperīši, plānas cepurītes, plāni cimdiņi, kas neļauj mazulim sevi saskrāpēt). Bieži bērniņš no jaundzimušā drēbītēm izaug ļoti ātri, tāpēc sākotnēji nepieciešams paraudzīties kāda ir bērna augšanas tendence, lai iegādātos drēbītes, kuras bērnam derēs un nespiedīs.

Ja šaubāties par izmēriem, vienmēr dodat priekšroku lielākam izmēram, jo bikšu staras var uzlocīt, tāpat arī piedurknes, kas nesagādās mazulim diskomfortu, taču apģērbs, kas neatbilst izmēram var sagādāt bērniņam negatīvas emocijas.

20170411150238-20259.jpg 

Auduma izvēle. Jaundzimušajiem ir ļoti jutīga āda, tāpēc speciālisti iesaka izvēlēties 100% kokvilnas vai 95% kokvilnas apģērbu. Organiskie materiāli vienmēr būs mīkstāki, taču cena būs augstāka. Pievēršat uzmanību apģērba apdrukai, kas ir drēbīšu iekšpusē, ja uz auduma ir uzdrukātas norādes par sastāvu un/vai mazgāšanas instrukcija, tad varbūt labāk šādu apģērba gabalu jaundzimušajiem neizvēlēties, jo mazulim var veidoties kairinājums no krāsojuma 

Apsveriet, cik viegli apģērbu ir uzvilkt un novilkt. Pogas var padarīt apģērbšanos ilgstošāku un bērniņš var saniķoties, tāpēc labāka alternatīva aizdarei būs spiedpogas vai rāvējslēdzēji. Pavērojiet bērniņa ādas reakciju no pirmajām drēbītēm, jo ir gadījumi, kad rāvējslēdzējs izraisa kairinājumu - par to ir padomājuši arī ražotāji, jo apģērbu tirgū var atrast arī drēbītes ar magnētiskām pogām. Izvēloties pirmās drēbītes, dodiet priekšroku tām, kurām aizdare ir uz pleca daļas un vēdera, tāpat gar kāju iekšmalām, cenšaties izvairīties no aizdares, kas ir uz mugurkaula, jo mazuļi pārsvarā atrodas guļus un aizdare var radīt diskomfortu.

 20170411150154-78039.jpg

Pārliecinieties, vai apģērbs ļaus vienkārši nomainīt autiņbiksītes. Lielākajai daļai bērnu bodijiem ir spiedpogas gar kāju iekšmalu, kas ir labākais risinājums, taču tirgū ir pieejamas zīdaiņu drēbītes, kas nepiedāvā nomainīt autiņbiksītes, līdz bodijs netiek novilkts.

 20170411150229-68421.jpg

Bikses izvēlieties ar gumiju. Vecāki, kas vēlas saskaņot savu apģērbu, piemēram, iegādāties tāda paša džinsa auduma bikses, tad raugieties, lai pogu vietā bērniņa biksēm ir gumija.

 20170411150202-86332.jpg

Svarīgi zināt

  • Izvēlēties pēc iespējas vienkāršākas drēbītes, bez jebkādām aplikācijām un uzšuvumiem, kas varētu radīt bērniņa aizrīšanos vai smakšanu.
  • Izvairieties no zīdaiņu drēbītēm ar auklām, bet ja kāds šāds apģērba gabals ir, tad pārliecinieties, ka auklas ir kārtīgi piešūtas un tās nevar izvilkt ārā. 
  • Rūpējoties par higiēnu, atcerieties, ka pilnīgi visus apģērbus, ko esat iegādājušies bērniņam, pirms uzvilkšanas ir jāizmazgā.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

1.JŪNIJĀ laimē dāvanu karti boulingam

1.JŪNIJĀ laimē dāvanu karti boulingam

1.JŪNIJĀ laimē dāvanas no Huggies

1.JŪNIJĀ laimē dāvanas no Huggies

25.MAIJĀ laimē dāvanu karti no Debenhams

25.MAIJĀ laimē dāvanu karti no Debenhams

1. JŪNIJĀ laimē AlmaWin sadzīves ķīmijas grozu

1. JŪNIJĀ laimē AlmaWin sadzīves ķīmijas ...

30.MAIJĀ laimē Marsieši® Gummy ar BoneActive

30.MAIJĀ laimē Marsieši® Gummy ar BoneActive

31.MAIJĀ laimē Maria Maternity krēmu

31.MAIJĀ laimē Maria Maternity krēmu

Huggies@ Rotaļu zemes padomi lieliem un maziem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
20.05.2018.STV: uzkodas svētku galdam, vannošana bēbītim, mūsdienīga mājas uzkopšana

20.05.2018.STV: uzkodas svētku galdam, vannošana bēbītim, mūsdienīga mājas uzkopšana

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies