Nr.6 Elīna: Laime ir izvēle

Milestiba
Milestiba 11. janvāris 2017 22:46
322

Mans vārds ir Elīna, man ir 33 gadi. Skaists vārds, par ko vienmēr pateicos vecākiem savā vārda dienā un skaists vecums. Pats labākais, ko esmu piedzīvojusi līdz šim. Dzīvoju Latgalē. Un esmu priecīga par to.

Ne tik daudz konkrēts ēdiens liek priecāties par tā garšas īpašībām, bet tieši tas, ka varu to baudīt nesteidzoties. Karstu vai siltu. Šajā konkrētajā dzīves posmā trūkst mierīgas ēdiena baudīšanas vienai vai kopā ar vīru, jo nemitīgi kādam no bērniem ir kaut kas jāpalīdz. Gan ēdienreizē esot pie galda, gan ikdienas darbiņos.

Apģērbā patīk krāsas to dažādībā. Nesen nopirku spilgti dzeltenu rokas somiņu. Sapratu, ka tas nav tik praktiski un tā kā apģērbu pērku salīdzinoši reti, tad vajadzētu iegādāties kaut ko universālāk pieskaņojamu, bet krāsas apģērbā un lietās man dod prieku. Gribējās ziemā vairāk saulītes!

Man ļoti patīk mūzika, tā patiesi iedvesmo. Neklausos visu pēc kārtas, bet tikai to, kas īpaši uzrunā. Uz doto brīdi man ļoti uzrunā dziesma no Lauren Daigle – „Trust In You” un Chris Medina ”What are words”, arī Piano Guys versija.

Ar katru nodzīvoto dienu man arvien vairāk patīk kleitas un svārki. Tas ir tik sievišķīgi – volāniņi, ziedu apdruka, cakiņas…Dažreiz, kad pastaigājos ar bērnu ratiņos, pieķeru sevi pie domas, ka skaitu, cik sievietēm uz ielas ir bikses un cik daudzām – svārki. Un ir dienas, kad redzu tikai bikses. Tad es domāju – kur ir palikusi mūsu sieviešu sievišķība un maigums? Viens apģērba veids varbūt neko daudz nemaina, bet tās ir manas šī brīža sajūtas un pārdomas…

Manas filmas ir „Pollianna” (nevarēju vairs atrast īsto video internetā) un „Fireproof”. Pirmā ir par prieka meklēšanas spēli ikdienā, ko iesaku iemācīties katram pieaugušajam. Bet otrā filma ir par attiecību “ugunsdrošību”.

Patiesībā esmu ļoti laimīga. Meklēju un krāju mazās laimītes, kas pārvēršas vienā Lielā. Tāpēc man patīk filma Pollianna, jo tajā māca spēli par prieku. Manai dzīvei prieku un jēgu dod ticība Dievam un apziņa, ka esi radīts ar nolūku. Ka ir kāds uzdevums, kas Tev konkrēti ir jāpaveic uz šīs zemes, lai pēc sevis to atstātu labāku. Varbūt kādam tas izklausās naivi, bet tieši tā tas darbojas. Ir kaut kas no sevis jādod, nevis tikai jāņem un jāņem. Ģimene ir pamata vērtība un laimes avots manā dzīvē. Vīrs Dimants (īstajā vārdā Imants) un trīs mazi dimantiņi. Ar visiem dzīves priekiem un grūtībām. Bet tā ir mana laimes izjūta.  

Mani spārno sajūta, kad ik dienas paņemu Bībeli, papildus arī kādu citu labu grāmatu, kad varu to lasīt, dzert tēju un uz galda deg svece. Ir klusums, es varu sadzirdēt savas domas un atjaunoties. Viss pārējais šajā brīdī ir mazsvarīgs. Es esmu pamanījusi, kad kļūstu nevērīga pret sevi, tad no nevērīguma (no manas puses) cieš arī mana ģimene. Mīli savu tuvāko kā sevi pašu! Ļoti dzirdēts un ļoti praktisks ieteikums.

Arī rakstīšana mani dara laimīgu, gan personīgās dienasgrāmatas, gan publisku rakstu rakstīšana. Notiek kaut kāds brīnums un tas it kā paceļ no ikdienišķā, līdzīgi kā māksliniekam gleznošana. Un reizē tas palīdz savilkt galvenos kopsaucējus konkrētajai dienai vai dzīves posmam, lai atkal celtos, ietu un darītu.

Un vēl mani patiesi dara laimīgu, to es sapratu pavisam nesen, dzīvošana šajā mirklī. Neskriešana domās uz priekšu. Tas darbojas ļoti efektīvi!

Šajā projektā esmu izvēlējusies piedalīties, lai labāk iepazītu sevi un lai it kā izvairītos no šī nevērīguma, jo vienu vakaru, palīdzot iemigt jaunākajam bērnam, ucināju viņu uz rokām un domāju par šo projektu kopā ar Diānu Zandi. Un vairākās pozīcijās no šī projekta anketas es nevarēju atcerēties, kas tad patīk MAN. Ļoti cienu Diānu par viņas uzņēmību, cilvēciskumu un profesionalitāti, tāpēc dubults prieks par šo ceļojumu kopā.

Arī lai iedrošinātu citas mammas. Uzmundrinātu. Rakstītam vārdam ir liels spēks – tas ir ieguvums gan rakstītājam, gan lasītājam. Ja lasītais iedvesmo. Jo cilvēki skatās video un lasa, lai it kā identificētu sevi, savas sajūtas kaut kādos konkrētos dzīves posmos. Ir prieks, kad Tu izlasi, ka kāds vai kāda domā, redz un jūt līdzīgi, kā Tu.

„Laime ir attieksme. Mēs sevi padarām nožēlojamus vai arī laimīgus un stiprus. Abos gadījumos darba apjoms ir vienāds.” (Frančeska Rīglere)  Un es piebilstu, ka laime ir arī izvēle.

Lai mums visām izdodas!

Elīna

Foto: Sabīne Slišāne

20170111004056-47375.jpg

20170111085000-64836.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies