Mammai tetovējumi- vai piedienīgi?

EZ - Elīna
EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:21
888

Gandrīz nejauši uzduros vienam instagram profilam. MONAMI frost. Anglija. Ļoti skaista sieviete. Jauna. Ar bērniņu. Meitiņai ir 7 gadi, ja nemaldos. Un šī skaistā sieviete ir notetovēta no pirkstu galiņiem līdz papēžiem. Un viņai ir pīrsningi - daudz un dažādi. Un viņa ir pavisam īsta, kas vēl interesantāk- latviete!
Un ziniet ko? Man viņa šķiet lieliska!
Es nenosodu!

Jāpiemin. Ka dāma, par kuru Jums stāstu ir tā pati, kas man ir šī raksta titulbildē un visās pārējās bildēs. 

Ejot laikam uz priekšu tetovēšana ir ieguvusi pavisam citu nozīmi un vietu sabiedrībā. Tomēr, neskatoties uz to, ka laiks neizbēgami rit savu ritējumu uz priekšu, joprojām sabiedrībā valda aizspriedumi un  nosodījums tēmās, kas skar tetovējumus.

Kad saku kādam, ka plānoju tetovēt vēl tetovējumus - man parasti saka- "Tu taču esi mamma, mammai nepiedien. Mammai jābūt mīļai"

Kāds tam sakars ar mīļumu? 

20170512221851-53356.jpg

Šeit pieejams video, kur augstāk minētās latviešu dāmas meitiņa izsaka savas domas par mammas tetovējumiem: https://youtu.be/RuMd7-X7HpI

Mazliet par pašu tetovēšanos. Vai tas ir jauns modes kliedizens? 21. gadsimta cilvēku atpazīšanās zīme? Jauns mākslas veids?
Nē, tas ir kas dikti sens patiesībā.

" Zīmējumu un ornamentu veidošanas (tetovēšanas) tradīcija  uz cilvēka ķermeņa, caurdurot ādu un ievadot krāsu tajā, radās ilgi pirms arhitektūras, mūzikas un, vēl jo vairāk, modes.

Tetovēšanas pirmsākumi ir meklējami jau tālajā paeolīta laikmetā . 3300.gadus p.m.ē, datētas cilvēku mirstīgās atliekas ar tetovējumiem. Uz šīm atliekām tika saskatītas dažādas paralēlas līnijas un zem kreisās kājas - krusts.

Pats vecākais līdz mūsdienām saglabājies cilvēka līķis rotāts ar 15 tetovējumiem. Tas tika atrasts ledājā uz Itālijas un Austrijas robežas 1991. gadā. Zinātnieki uzskata, ka tam ir 5300 gadu un viņš ir miris 40 gadu vecumā. "

Un tad nu nonākam līdz tam sabiedrībā izveidotajam "rāmim", kurā ieliekam vizuālo tēlu , kuru sagaida no māmiņas. Tā noteikti nav sieviete ar pīrsningiem, tetovējumiem. Visticamāk, ka neviens nevizualizē šādu sievieti, kad iztēlojās "sievieti-mammu".

Man ir tetovējums. Ar nozīmi. Uz rokas. Ir arī pīrsings. Nabā. Sevi bez šiem diviem nevarētu iztēloties. Esam dikti "saauguši" un "sadraudzējušies". Arī vīram ir tetovējumi. Stipri vairāk kā man. Un arī bērnu ome mums ir ļoti tetovēta un stilīga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
evijab81 4. jūlijs 2017 18:10 EZ - Elīna

Sveika,man pashai ir tetovejumi divi,uz muguras ne parak uzkritoshi.Tagad gaidot otro berninju ir trakumi,jo loti gribas atkal tetovejumu vai pat divus.Bet gribas kaut ko tadu ipashu,tas jaapdoma :).Jo pirmos divus vairak jauniba taisiju.
Ja cilveks velas un vinam patik,tad kapec lai netaisitu tetovejumus.
Manam delam nekas nav pret maniem tattoo :)

zacc 13. maijs 2017 12:26

ja cilvēkam ir bērns, viņam par savu bērnu jārūpējas. bet joprojām drīkst būt savs stils, gaume, vājības, trakulības. Kā tētiem, tā mammām.
Man bail uztaisīt neapdomīgu tetovējumu, kas ar gadiem apniktu. Trīs gadus domāju par konkrētu attēlu, bet tagad saprotu, ka tādu vairs negribu. Zinu tikai, kur gribētu - uz pēdas virspuses, lai var gan rādīt un -kas svarīgi - pati papriecāties, gan arī viegli noslēpt. Negribu tur, kur pati neredzu. Bet nevaru izdomāt, ko. Kaut kādi taurenīši utt kā uz bērnudārza ģērbtuves skapīšiem neinteresē :D
tāds viens neliels jau nav nekāda trakulība :)

lauvinja 13. maijs 2017 10:00

Mammas lomai tetovējumi nekaitē, bet karjerai gan var kaitēt. Protams, protams, var apgalvot, ka ārējais izskats ne vienmēr ir svarīgākais, tomēr atsevišķās profesijās ārējam izskatam ir gana liela nozīme.

Nevienu nenosodu, jo tā ir katra paša izvēle.

Kas attiecas uz pieminētās sievietes septiņgadīgā skuķa domām, lai pajautā skuķim, kad būs 15-16, tad ar sapratīs, ko domā :)

Ievas_mamma 13. maijs 2017 08:59

Vēlos tetovējumu. :) Nelielu, bet vēlos. Neredzu savu mātes lomu kā šķērsli. :)

EZ - Elīna 13. maijs 2017 00:48 DianaGreidane

Pareizi ir! Pilnīgi jāpiekrīt!
Dzīve atkal un atkal ir pierādījusi vien to, ka par cilvēku jau nu galīgi un pavisam nedrīkst un nevar spriest , tāpat kā par grāmatu- pēc tās vāka.

EZ - Elīna 13. maijs 2017 00:47 mamma88

Tas piemērs bija domāta mana rakstā pieminētā māmiņa, kas savos video atklāj cilvēku nosodījumu un viedokki par viņu kā par tetovētu, jaunu māmiņu. Tas ir tas piemērs.
Lielsiki sapratu Tavu domu. Noteikti piekritīšu- par to liels paldies!

Vēl jau tas, ka tehnoloģijas iet uz priekšu un tetovējums var padarīt gandrīz kā pavisam nebijušus, ja ir tāda vēlme. Pieļauju, ka laikam ejot uz priekšu būs atratst arī risinājums žim jautājumam!

mamma88 13. maijs 2017 00:43

Un sis cilveku gados ieliktas bildes ir ok. Bet ir jau ari citi,kuri nav tik saglabajusies,slaidi. Nu neizskatas labi.

DianaGreidane 13. maijs 2017 00:39 EZ - Elīna

Nu ir jau pa individiem. Atceros, pirms biju mamma, mes ar draudzeni gaidijam pie veikala kursa biedru, un pienaca sieviete gados, parmeta krustu un teica, ka Dievs tev vel var palidzet, laujies! :D vinai bija kosi sarkani mati.:D
Es vnk esmu tads cilveks kam vienalga ko citi runa par mani, tapat mani neuztrauc ko dara citi.:)

mamma88 13. maijs 2017 00:33 mamma88

Nesapratu. Kurs ir tas dzivais piemers? Es? Ja ta,tad biju domajusi,ka neredzu likumsakaribu ar tetuvejumiem un sliktu mati. Sliktas mates ir alkoholikes,narkomanes un tas,kas sit bernus.

Mar&Co 12. maijs 2017 23:37

Man ir veseli 4 un šķiet, ka pie tā arī apstāšos:)

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:53

Meitēnam abi vecāki tetovēti. Un atkal jau jāsaka- nu kāda vaina? Stilīgi taču! Smuki! Tie tetovējumi stāsta par viņiem.

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:51 DianaGreidane

Uzrakstīji garu atbildes komentāru, un viss, kas palika ir ha ha ha.

Kāmdēļ mūsdienu sabiedrībā joprojām valda tādi aizspriedumi?

Mēs arī mūsmājās ļaujam līmēt tetovējumus un zīmēt ar flomasteriem, jo mums taču arī ir...
es arī nedomāju, ka mīļums no tā atkarīgs. Noteikti, ka nav. Kāpēc par to vispār tiek diskutēts? Kāpēc atstumj tos, kas nav "vienādi"? :)

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:47 DianaGreidane

Hahahaha

DianaGreidane 12. maijs 2017 22:46

Man ir vairāki. Ikdiena nemanu ne es, ne virs, ne bērni. Bet citreiz kad kēpājās ar flomīšiem (zīmē uz kājām un rokām) neko nevaru rāties, jo rāda man uz rokām. :D
Nedomāju, ka ārējais izskats ietekmē kaut mazliet to cik mīļa mamma ir vai cilvēks savā būtībā.
Ja kādreiz vasarā nākas braukt ar autobusu, venmēr novelku jaciņu. Tad tai lielajā karstumā nenāk blakus sēdēt neviens. Vairāk gaisa tiek. :D

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:45

Kāda vaina šim opītim?

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:45

Un par vecumdienām vispār varam nerunā. Jau ir pierādīts, ka ar kvalitatīviem darbiem nekas "briesmīgs" nenotiek. Un veci cilvēki neizskatās arī nemaz tik slikti.

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:42 mamma88

Un tajā pašā laikā- redz, kur mums ir dzīvs piemērs tam, ka cilvēki joprojām nosoda. Un tāpēc, ka viņa ir tieši tāda- mamma.

mamma88 12. maijs 2017 22:39

Ar mammu tur nav nekada sakara. Pati sev tetuvejumus nevelos,jo laika gaita vini varetu neizskatities simpatiski.

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:29

Šis ir mans.
Mana daļa Rīgas. Jeb sirdspuksti, kā parasti citi to saredz- citur pasaulē.
Mazs, gandrīz nepamanāms, bet mans. Un nekad nenožēlošu. Tā ir daļa manis.

EZ - Elīna 12. maijs 2017 22:25

Raksta beigas pazuda, bet es vaicāju Jums, dāmas mīļās:

Vai Tev ir kāds tetovējums?
Kāda ir Tava attieksme pret tetovētām māmiņām?
Vai mammai piedien tetovējumi?