Mamma piekususi un enerğija ir zem nulles

Ieva_
Ieva_ 12. septembris 2017 10:30
634

Arī mammas mēdz dusmoties, būt sagurušas un gribēt paslinkot.

Mēğinot sevi savākt, esmu domājusi par to cik daudz no manis ir prasīts šo 8 mēnešu laikā, kopš ğimenē ir otrs bērns. Patiesībā tik daudz enerğijas ir atņemts, es pat teiktu- esmu izsmelta. Trakākais ir tas, ka grūti savākties, lai kaut ko darītu lietas labā. Tad kad ir kāds brīvāks laiks, tad vienkārši gribas pagulēt.  

Ak, kā man gribas mieru, tādu klusu laiku sev!

Jā, jā ir tik daudz iespējas atpūsties- kafija, kamēr mazais guļ, pastaigas ārā, palasit grāmatu, aizbraukt šopingā, satikt draudzenes un vēl un vēl. Bet manā gadījumā tas, ko iegūstu no šīm īsajām atpūtiņām, tiek zibenīgi atkal iztērētas un atkal esmu tur kur biju.

Ir atsākusies skola- tas ir papildus slogs man. Ir jātaisa pusdienas lielajam dēlam, jāpaspēj izvadāt šur un tur, jāpalīdz mācībās. Visa diena paiet skriešanā. Jā, diviem bērniem sadalīt laiku nav tik viegli. Protams, esmu mamma un zinu, ka ir lietas, kas ir jādara.

Nesūdzos, jo mīlu savus bērnus, tik nesaprotu, kur esmu iztērējusi visas rezerves un kapēc ir tik grūti tās atgūt.

Reizēm, kad visa ir par daudz, mani aizkaitināt ir ļoti vienkārši un tad varu sakliegt par to ko vispâr nevajadzētu. Tad kad tā esmu izdarījusi, jūtos ļoti slikti, jo nezinu kâ pareizi atvainoties dēlam. Samìļoju viņu un atvainojos. Dažreiz mēğinu viņam paskaidrot, bet saprotu, ka viņš jau tāpat atcerēsies, ka mamma sakliedza par sìkumu. Bija šāda situācija- viņš nesa olu kastīti, lai noliktu to zem ratiem. Aizskatījies nometa zemē, protams visas olas saplīsa. Kā reağēju es? Dusmīgi uzkliedzu, ka jāskatās ko dara. Viņš, protams, pārdzìvoja, jo tas taču nebija viņa mērķis. Kad dusma pārgāja, teicu, lai nepārdzìvo, tas taču sīkums. Viņš paskatījās uz mani un teica, kapēc tad tu tā sadusmojies, ja jau tas ir sīkums?! Te nu aizdomajos, cik ļoti manas dusmas ir nevietā. 

Saprotu, ka lai mani bērni justos labi, pirmkārt man ir jājūtas labi un tad varēšu dalīties ar prieku nevis dusmām.

Nav jau tā, ka man nav kas palīdz. Ir! Vīrs ar dzìvojas ar bērniem un ir vecvecāki, ğimenes draugi. Bet atzīšos, ka kamēr neesmu sapratusi kā man atgūt enerğijas lìmeni augšā, tikmēr ir grūti atstāt citiem bērnus. Lai gan, tagad domāju, ka tas ir kaut kāds attaisnojums tam, ko slinkums darīt.

Saraksts ar to, ko gribu darìt ir garš un darbs ir ilgstošs, bet zinu, ka ar kaut ko ir jāsāk. Tādēļ arī šis raksts, kas savā veidā liks man vairāk padomāt par sevi.

Padalīšos ar pāris lietām no sava saraksta-  atsākt treniņus, atstāt bērnus tētim un aizbraukt vienai atpūsties uz 2 dienām (jo ar 1 ir par maz) 

Šīs ir pirmās lietas, ko vēlos izdarīt! Galvenais ir saplānot un sākt darīt! Sasodìts- aizspert to slinkumu un sagurumu aiz trejdeviņiem kalniem!  

Ja jums ir varianti ar ko padalīties, ilgstošai enerğijas atgūšanai, labprāt uzklausītu!

Noteikti vēlāk padalīšos ar to kā man būs izdevies!

Lai enerğijas pilns šis rudens jums!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ieva_ 13. septembris 2017 10:02 lauvinja

Super, paldies par info (Y)

Ieva_ 13. septembris 2017 10:01 mamma88

Tas septembris un skola, gan jau pieradìsim un būs vieglak vēlāk (hi)

mamma88 12. septembris 2017 20:24

Šis raksts kā par mani. Kopš atsācies rudens ar slimošanu, skolu, dārziņu, pulciņiem...jau pirmajā nedēļā(nē otrā iesākusies) esmu tukšā. Laikam vēl nevaru atiet no atvaļinājuma un laiskošanās pa māju, kad visi darbi tā pa lielam nebija uz maniem pleciem.

Mamm.mamm 12. septembris 2017 18:20

Esmu dzirdējusi par bišu māšu pieniņu. Par ziedputekšņiem nezināju.

Ieva_ 12. septembris 2017 14:13 lauvinja

Ou, jā to mācos darīt, paldies. Un piekritīšu, jo mierīgāka es, jo mierīgāki bērni.
Ziedputekšņi laba ideja!

lauvinja 12. septembris 2017 11:09

Mācīties tvert lietas/notikumus mierīgāk, izvērtējot to svarīgumu -piem.situācijā, kad bērns kaut ko negribot ir nogāzis/saplēsis, ievelc plaušās gaisu un mierīgi pajautā vai viņam viss kārtībā un tad ķeries pie posta novēršanas - jo svarīga ir bērna veselība, lietas ir sīkums. Jo mazāk uztrauksies par nebūtiskām lietām, jo pati būsi mierīgāka, dzīve liksies foršāka un bērni būs mierīgāki/laimīgāki.

Tīri enerģijas līmeņa uzturēšanai - var pamēģināt vitamīnus palietot, lai gan rudenī tāpat vajadzētu būt gana rezervēm organismā, man pašai patīk kūres veidā palietot ziedputekšņus, tikai tie jālieto dienas pirmajā pusē, lai enerģija dienas laikā ir kur izlietot.