Laiku tikai sev var atrast jebkura mamma

Milestiba
Milestiba 20. aprīlis 2017 15:10
559

Ilgus gadus es domāju, ka laiks tikai sev, lai sajustos atkal kā cilvēks, kā personība, lai sadzirdētu atkal sevi, nevis tikai ģimenes locekļu vajadzības, ir tas laiks, ko jāpavada ārpus mājas, it kā „izvēdinot” galvu. Nepārprotami, laiks ar draugiem vai labā izklaidē arī ir vajadzīgs, tomēr es sapratu galveno šajā lietā - ka harmonisku dzīvi ilgtermiņā dod tieši laiks tikai sev - klusumā un mierā, nevis citu cilvēku klātbūtnē.

Man tā ir dienasgrāmatas rakstīšana, Bībeles lasīšana, sarunas ar Dievu, citu iedvesmojošu un praktisku grāmatu lasīšana… Katrai tas var būt kaut kas cits, saskaņā ar viņas vērtībām. Bet tieši šīs regulārās, ikdienas mazās darbības nes lielus rezultātus. Tas palīdz fokusēties uz galveno. Un tas nemaksā tik daudz kā, piemēram, iziešana ārpus mājas. Tev nav nekas jāpērk, nevienam nekas jāpierāda. Esi tikai Tu un Tavas domas.

Laikmetā, kad cilvēki biežāk nekā visus iepriekšējos gadsimtus regulāri pārbauda, ko domā, ko šēro citi, ko ēd un dara citi… uzdod jautājumu svarīgākajam cilvēkam savā dzīvē – Tev pašai. Ko domāju es? Kādas ir Manas patiesās vērtības, saskaņā ar kurām gribu nodzīvot savu dzīvi? Ko vēlies piedzīvot viena vai kopā ar saviem mīļajiem?

Man šis laiks ir maksājis pārkārtot savu apziņu, ikdienas grafiku. 20 min-1 ha/dienā. Bet tīri materiāli - vienu pildspalvu un vienu kladi. Man patīk tādas, kas ir cietajos vākos un skaisti noformētas. Bet tā var būt parasta rūtiņu burtnīca vai arī viena lapa.

Un, vai zini, kas notiek pēc šāda regulāra brīža kopā ar sevi, Tu saproti, ka visi ikdienas darbi un pienākumi tiek izvērtēti saskaņā ar Tavu patieso būtību, prioritātēm, nevis ar to, ko teiks citi – līdzās vai sociālajos tīklos. Tas aiztaupa izvēles mokas daudzos jautājumos. Tu esi Tu pati un izdzīvo savu dzīvi pilnībā, ar pilnu atdevi tur, kur šobrīd atrodies! Un tā, mīļie draugi, ir liela bagātība un uzdrīkstēšanās.

Pārskati savu dzīvi, kas ir Tavi laika zagļi. Ieklausies šajā vārdā „zaglis”. Tas ir tas, kurš ņem bez atļaujas. Tātad kāds apzog arī Tevi. Un varbūt dienišķā seriāla vietā izvēlies pabūt klusumā, lai Tava dzīve būtu vēl pilnasinīgāka. Laiks ir visiem. Jo cilvēks, kuram nav laika, ir nelaiķis (šis ir ģeniāls citāts, bet nezinu, kurš to ir teicis). Visu izšķir prioritātes. Tikai tas, ko mēs darām starp pamošanos un iešanu gulēt, nosaka mūsu dzīves kvalitāti. Vai esam dzīvojušas, esot godīgas pret sevi.

Un vēl, atceries, ka Tavu un manu vērtību nenosaka personīgā bankas konta atlikums. Jo var dzīvot bagātu dzīvi, nemaz neesot tik ļoti bagātam finansiāli.

Nesen mani uzrunāja kādas sievietes rakstītais: „…lai nesanāk tā, ka nodzīvojot šo dzīvi, Tu citus cilvēkus pazīsti labāk nekā sevi.” Esmu pārliecināta, ka ir liela uzdrīkstēšanās palikt divvientulībā tikai ar sevi, lai piedzīvotu labāko sevis versiju.

Patiesā cieņā un mīlestībā,

Elīna

Foto: Sabīne Slišāne

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Milestiba 30. aprīlis 2017 23:04 Elionore

Sirsnīgs paldies par labu vārdu. Man patiess prieks, ka tas Tevi iedrošināja! (F) Manā dzīvē tas tā darbojas. :)

Elionore 24. aprīlis 2017 10:21

Paldies par to, ka šīs pārdomas publicēji! Tas manī iesēja iedvesmu pārvērtēt to, kā ikdienā pavadu laiku. Liels paldies!