Kopā ar Klintu uz Vasaras gidu ieteiktajām vietām

Klintasmamma
Klintasmamma 11. augusts 2017 20:58
300
5. vietā noteikti ir mini zoo "Brieži" netālu no Ulbrokas (dažus km aiz Ulbrokas, braucot uz Ogres pusi). Ieejas biļeti Klintai nevajadzēja, bet 2 pieaugušajiem tā maksā vien 3x2=6 EUR. Neliels trauciņš ar burkāniem 1 EUR. Ir pieejamas arī granulas, bet tik mazam bērnam kā Klinta tās dot negribēju, jo būtu grūtāk pabarot dzīvniekus. Jāatzīst gan, ka dzīvnieki pēcpusdienā šeit izskatās mazo apmeklētāju pārbaroti un ēdienam negrib pat virsū skatīties, tāpēc tad, ja gribat barot, brauciet no rīta vai darbadienā.
Lai arī tur netrūkst dažādu putnu, grauzēju, kazu, poniju, vāveru u.c. mīļu un pūkaiņu, man ir patiess prieks, ka ir padomāts arī par piknika vietām un izklaidēm bērniem (smilškaste, mājiņa ar dažādām mantām, vairākas šūpoles un slīdkalniņi). Te var baudīt gan darbu, gan sarīkot jauku ģimenes pikniku, pavadot te vairākas stundas un par to nepamanot.
Manu uzmanību pievērsa arī pieliktās lapiņas ar norādēm par to, ko drīkst/nedrīkst. Atzīšos, ka es nemaz nezināju, ka kazai nevajadzētu dot kāpostu vai ābolu, tāpēc ļoti labprāt iemācu ko jaunu ne tikai Klintai, bet arī apgūstu pati.
4.vietā ir Rīgas Motormuzejs. Ticu, ka tas būtu augstākā vietā, bet mēs netikām tālāk par mazo rotaļu telpu bērniem, lai arī biļetes bija jau rokā. Klinta, pamanījusi šo mazo telpu, nebija pierunājama doties prom vairāk nekā 45 minūtes, kas nemaz nav tik slikti telpai, kura ir visai neliela.
Mums pietika ar automašīnu, kuru var stūrēt, spiest podziņas, ieslēgt gaismu, un iztēloties braucienu mašīnas kravas nodalījumā, kur Klinta labprāt "tusēja", ļaujot puikām stūrēt. Bija arī iespēja patrenēt pirkstiņus, velkot gredzenus pār mašīnas profilu. Uz Motormuzeju tuvākajā laikā plānojam doties vēlreiz, taču pagaidām ir itin laba pēcgarša arī no tā mazumiņa, ko izdevās izbaudīt:)
Rīgas Zoo noteikti ir vieta, kurp jādodas vismaz uz 2,5h, rēķinoties, ka bērnu būs grūti pierunāt doties mājup. Šeit ir ko redzēt jebkurā laikā, lai gan dienas pirmajā pusē tiek rīkoti barošanas šovi, tāpēc tad, ja sanāk, noteikti iesaku izvēlēties tieši rīta pusi. Šovu saraksts pieejams Rīgas Zoo interneta vietnē.
Klintas favorītes noteikti bija žirafes, kas apskatāmas ļoti tuvu un sajūsmina ar saviem izmēriem. Un tā kā mums šobrīd ir periods, kad JO LIELĀKS ir JO LABĀKS un MĪĻĀKS, žirafes patīk visvairāk. Prieks, ka praktiski visur varējām mierīgi piekļūt ar ratiņiem (izņēmums ir pingvīnu mītne, kur nācās cīnīties ar kāpnēm), tāpēc šī vieta ir izcili pievērota arī pavisam maziem apmeklētājiem.
Nebijām uz barošanas šovu, bet ronīši mums rādīja dažādus trikus un pamāja arī pēcpusdienā. Atšķirībā no nelielā zoodārza pie Klaipēdas, kur nesen bijām, dzīvnieki šeit izskatījās patiesi laimīgi un labi kopti. Pat mazais žirafēns, pamanījis nākam dzīvnieku barotāju/kopēju, pielieca savu galvu, lai ļautu pabužināt sev aiz auss:) Prieks redzēt vietu, kur dzīvniekus mīl!
2.vieta godam pienākas Zinoo Zinātkāres centram Galerijā Rīga. Ieejas biļete man+Klintai bija vien 8 EUR uz visu dienu, drīkstot arī iet laukā, atnākot vēlāk. Pirms biļetes iegādes mums tiek ieteikts 5 minūtes bez maksas iepazīties ar eksponātiem, lai saprastu, vai tiešām gribam maksāt un skatīties. Šī man šķiet ļoti laba iespēja cilvēkiem, kas nav pārliecināti par to, vai viņiem kas tāds varētu patikt. Tā kā esmu ļoti bieži ar skolēniem bijusi Cēsu Zinoo centrā, zināju, ka Klintai patiks un pirku biļeti uzreiz! Klinta uzreiz ķērās klāt lielajām šaha figūrām un kopumā pavadījām tur 1,5h tikai tāpēc, ka mums bija jāskrien gulēt pusdienas. Ja Klintai ļautu palikt, tad ticu, ka mēs tur būtu vēl šodien. Tur ir grāmatas, žurnāli, interesantas spēles, eksponāti, spoguļu labirints,...
caurspīdīgas klavieres, klinšu siena, rotaļāšanās laukums, u.c. aktivitātes bērniem no 0-80 gadiem:) Tur var iet gan tie, kas par fiziku jūsmo, gan tie, kas no tās neko nesaprot. Iespaidu un atklājumu pietiks visiem, jo Zinoo centrā zinātne kļūst patiesi interesanta!
1.vieta pārliecinoši tiek AB parkam. Gribu uz turieni vēl vismaz 2 vai 3 reizes šosezon, aizvedot gan Klintu, gan radu bērnus, gan vecākus, jo tur es patiesi gūstu prieku, redzot, cik laimīgi ir bērni, baudot to, kas ir tepat uz vietas, ne kādā citā valstī. Ieejas biļetes 2 pieaugušajiem un Klintai, kura vēl nav 2 g.v. ir 24 EUR, taču tad, ja plānots braukt bieži, var iegādāties abonementu, kas maksā 26 EUR/cilv./sezonā.
Ja dodies uz AB parku, noteikti ieskaties www.abparks.lv , kur ir plānoto aktivitāšu kalendārs, jo parkā bieži viesojas iluzionists, mēdz būt organizēta Lazertag spēle, izbraucieni ar traktorvilcieniņu, loku šaušana u.c. izklaides.
Te var lekt, spēlēties smilškastē, doties cīņā ar virvju trasi, uzrāpties dinozaura mugurā, ieskatīties pasakās un doties uz pilsētiņu, kurā katrs bērns pēkšņi ir liels milzis. Ieejas biļete ir katra EUR vērta. Ir arī suvenīru veikali un kafejnīcas (+par norādītajiem alergēniem, lai katrs ēdājs varētu bez grūtībām atrast kaut ko sev piemērotu). *Iesaku sekot AB parkam arī facebook, jo viņi regulāri rīko konkursus, kur var tikt pie biļetēm visai ģimenei.

Atzīšos, ka rakstīt blogus Vasaras gida konkursam vienmēr atturēja tas, ka kāda māmiņa tur jau ir bijusi, visu sīki un smalki izstāstot, parādot, un tāpēc var apvainoties, ka mēs ar Klintu ko "atkārtojam", lai arī mēs katrs vienu vietu itin bieži atklājam pavisam no cita skatpunkta, dažāda vecuma bērniem viedokļi un vietas piemērotība var būtiski atšķirties un arī mammas par kaut ko var smaidīt vai pūsties, jo nav nedz divu vienādu cilvēku, nedz pieredžu, tāpēc saņēmos un apkopoju visas vietas, kur bijām arī mēs pēc šeit esošo māmiņu ieteikuma. Paldies visiem Vasaras gidiem par to, ko darāt! Mēs ar Klintu lasām, skatāmies un braucam, lai arī pašas redzētu, pačamdītu un iepazītu!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies