Jūrmalas lidosta, Baltic Bees jet team un Aviācijas muzejs ''SKY ZOO "

Cielavinna
Cielavinna 17. jūlijs 2017 11:59
411
Jūrmalas lidosta atrodas braucot no Rīgas pa Ventspils šoseju var teikt līdz Tukumam. Ceļa malā ir šāda norāde uz lidostu.
Dodoties uz lidostu var ieraudzīt milzīgus latvāņus, kuri brīžiem pārsniedz pieauguša cilvēka augumu.
Pie pašas lidostas ir norāde uz muzeju.
Sešas skaistas bitītes. L-39C Albatros ir divvietīga mācību reaktīva lidmašīna, kas sevi ir pierādījusi pilotu sagatavošanā visā pasaulē.
Dodas debesīs pēc emocijām. Viena pasākuma laikā izpilda līdz 20 figūrām.
Skatoties to visu no zemes, dažu brīdi šermuļi pār kauliem pāriet. Viens no pilotiem intervijā teica, ka viņi pildot visus šos akrobātiskos trikus tos pilda bez jebkādām emocijām, jo esot debesīs jābūt 100% koncentrēšanās uz darbu, lai nenotiktu nelaime.
Komanda ir izveidota 2008.gadā.
Figūra ko sauc par- ūdenskritumu. Šis būtu jāredz ikvienam. Ar bitīti izlidot var visi, ja vien maciņā ir lieki 1, 700 EIRO. Sīkāk par šo komandu var uzzināt http://www.balticbees.com/lv/komanda
Lidostā “Jurmala Airport” ir izveidots aviācijas muzejs “SKY ZOO”, kurā šobrīd ir apskatāmi tādi gaisa kuģi kā YAK-40, AN-2, SU22M4, PZL TS-11 Iskra, helikopteris MI-24, pārkrāsoti “dzīvnieku krāsās”. Ekspozīcija tiek arī pastāvīgi papildināta ar gaisa kuģiem, kuri pakāpeniski pievienojas kolekcijai pēc restaurācijas darbu veikšanas. Ekskursijas laikā ir iespējams apskatīt ne tikai šo muzeju, bet arī iepazīties ar lidlauka infrastruktūru – apskatīt angārus, kaponierus, inženiertehniskā dienesta tehniku utt.
Pie katra lidmašīnas eksponāta ir izvietota informācija par to.
Ļoti patika tas, ka katrā lidmašīnā var iekāpt iekšā un aplūkot to no iekšpuses, kas bērniem ļoti domājams patīk.
Maziņš tīģerēns.
Ekskursija ir iespējama lidostas administrācijas darba laikā – darba dienās no plkst. 9:00 līdz 17:00.
Ekskursijas ilgums – aptuveni 1-1,5 stundas, atkarībā no apmeklētāju skaita.
Ekskursijai pieteikties vēlams vismaz 5 darba dienas iepriekš. Vismaz vienu dienu pirms ierašanās lūgums nosūtīt uz norādīto e-pastu ekskursijas dalībnieku sarakstu. Minimālais apmeklētāju skaits – 10 cilvēki.
Maksa par ekskursiju: bērniem (līdz 18 gadu vecumam) – 3,03 EUR, pieaugušiem – 6,05 EUR, transporta līdzekļiem (ekskursanti iebrauc lidostas teritorijā ar savu transportlīdzekli un ar to pārvietojas pa teritoriju darbinieku pavadībā) – 9.68 EUR. Bērniem no bērnu namiem un internātiem, kā arī invalīdiem – bez maksas.
Adrese: „Jūrmala Airport”, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: +371 20202165, e-pasts: info@jurmalaairport.com, www.jurmalaairport.com Iesaku apmeklēt šo muzeju, ja esat Tukuma tuvumā, jo tiešām interesanti un pamācoši. Mazie var kārtīgi iepazīties ar dažādām lidmašīnām un iejusties pilotu lomās.

Netālu no Tukuma ir ļoti interesnta vietā kā Jūrmalas lidosta, kas pēc būtibas ir Tukuma rajonā. Lidosta vēl nepilda savas funkcijas, bet lidostas teritorijā ir izveidots ļoti interesants muzejs "SKY ZOO" un lidostas teritorijā darbojas arī Baltic Bees jet team, kas ir pirmā Baltijas valstīs augstākās pilotāžas profesionālā aviācijas grupa. Viņu treniņus vasaras laikā samērā bieži var redzēt vietējie Tukuma iedzīvotāji, bet ja Jūs atbrauksiet uz muzeju, tad var būt arī Jums palaimēsies ieraudzīt šīs bitītes darbībā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Cielavinna 17. jūlijs 2017 14:55 lauvinja

Mašīnas vienmēr var atrast kur atstāt, lai nebrauktu teritorijā kādā iekšā.

lauvinja 17. jūlijs 2017 14:41 Cielavinna

Ja es plānoju apmeklēt kādu objektu, tad visbiežāk cenas lūkoju konkrētā objekta paša mājas lapā, jo ir nācies sastapties ar situāciju, ka TIC iedotā info ir neprecīza, tāpēc ar norādīju, ka mājas lapā ir bez PVN.

Tāpat būtu labi zināt, ka pie ieejas maksas obligātās izmaksas (!!!) ir sava auto iebraukšana teritorijā, jo + 10 eiro uz auto ir diezgan daudz. Vismaz mūsu ģimenei noteikti. Šī info NAV skaidri norādīta mājas lapā. No mājas lapā sniegtās informācijas var saprast, ja es gribu braukt ar savu auto, tas maksā, ja ne -iespējams ar kājām vai kā.

Vienīgi ceru, ka gids ir iekļauts cenā, nevis vēl papildus maksa, ko pasaka uz vietas kā pārsteigumu.

Man patīk skaidra un visiem saprotama un nepārprotama informācija. Ieraugot šādu info mājas lapā, es visticamāk izlemtu šo vietu neapmeklēt, jo saprastu, ka apmeklētāji nav gaidīti.

Cielavinna 17. jūlijs 2017 14:16 lauvinja

Es blogā cenas par apmeklējumu uzrakstīju pēc Tukuma tūrisma informācijas centra norādes, kas ir ar visu PVN.
Cena ir atbilstoša priekš apmeklējuma, jo Tu jau neapskati tikai lidmašīnas, bet visu lidostu kopumā.

lauvinja 17. jūlijs 2017 13:53

Var jau būt, ka pasākumu laikā tur ir forši.

Visādi citādi jokaina tā iestāde - mājas lapā biļešu cenas norādītas bez PVN, tjip to pierēķiniet paši. Tāpat nav norādes, ka obligāti būs jābrauc teritorijā ar pašu transportu un par maksu.

Un cena ir mazliet neadekvāta par pāris lidmašīnu apskati manuprāt. Jāpagaida, lai kolekcija kļūst lielāka ;)