Jaunas urīna nesaturēšanas ārstēšanas iespējas!

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 13. februāris 2017 00:00
809

Urīna nesaturēšana un tvirtuma zudums maksts kanālā nav ne bīstamas, ne sāpīgas kaites, bet traucējošas un ierobežojošas gan. Kam tādas ir, nevēlas daudz par tām runāt, taču pēc ārstu vērojumiem katra trešā sieviete kādā no vecuma posmiem lielākā vai mazākā mērā ar tām sastopas. Seksuāli aktīvo sieviešu vidū ar šo problēmu saskaras katra ceturtā. 

Labāk ir, ja nekontrolēti netek

Urīna nesaturēšana ir jebkura urīna noplūde, kura notiek nepiemērotā laikā un vietā bez cilvēka gribas veikt urināciju. Lai cik tas netaisnīgi šķistu - galvenais riska faktors urīna nesaturēšanai ir sieviešu dzimums un ar to saistīti fizioloģiski (grūtniecības, dzemdības, menopauze) un patoloģiski (ginekoloģiskas slimības un operācijas, maksts sieniņu noslīdējumi u.c.) stāvokļi. Neskatoties uz to, ka šī veselības problēma ir tik izplatīta, pie speciālistiem joprojām vēršas pārsteidzoši maz sieviešu  - līdz 8%, maldīgi uzskatot urīna nesaturēšanu par apkaunojošu, neizbēgamu un nelabojamu dzīves sastāvdaļu. 

Šai nepatīkamajai problēmai ir gan medicīniskas, gan psihosociālas, gan ekonomiskas sekas - sākot ar ādas kairinājumiem un infekcijām, nepieciešamību lietot ieliktnīšus un maskējošu apģērbu, atteikšanos no sabiedriskajiem pasākumiem un sporta nodarbībām, kas būtiski pasliktina dzīves kvalitāti. 40 līdz 60% sieviešu šī problēma izraisa pat sociālu izolēšanos. Tādēļ ārsti aicina neslēpt šo problēmu ne no sevis, ne speciālistiem un meklēt risinājumu. Ja slimību neatstāj bez ievērības, to daudz vieglāk un efektīvāk var ārstēt. Turklāt pati no sevis tā nekad nepāries. Visbiežāk šo problēmu sievietes uztic ginekologiem. Visoptimālāk ir,  ja diagnostikā un ārstēšanā ginekologs sadarbojas ar urologu, jo tādējādi tiek visprecīzāk noteikts urīna nesaturēšanas iemesls un katrai individuāli piemeklēta visatbilstošākā terapija atkarībā no urīna nesaturēšanas veida. 

Urīna nesaturēšanai ir vairākas sejas

Iemesli urīna nesaturēšanai ir dažādi, un pamatojoties uz tiem, izšķir vairākus urīna nesaturēšanas veidus. Trīs galvenie ir  - slodzes, pavēles un jaukta tipa urīna nesaturēšana. 

Slodzes urīna nesaturēšanai ir raksturīgas sūdzības par urīna noplūdi gandrīz jebkuras fiziskas piepūles vai dzimumattiecību laikā. Nesaturēšana var rasties, vienkārši ejot, pieceļoties kājās, mainot ķermeņa pozīciju, ceļot smagumus, šķaudot un klepojot. Iemesls - atslābuši vai bojāti iegurņa diafragmas  saistaudi vai starpenes muskulatūra. Atkarībā no tā, kādā mērā muskuļu spēks ir pavājinājies, iedala urīna nesaturēšanas pakāpes – viegla, vidēja un smaga. Galvenie riska faktori ir grūtniecības un dzemdības, menopauze, kognitīvie traucējumi, liekais svars un vecums, kā arī ginekoloģiskas operācijas un izmainīta mazā iegurņa anatomija. Rezultātā urīnizvadkanālam un urīnpūslim nav nodrošināts pienācīgs atbalsts, un spiediens, kas rodas vēdera dobumā fiziskās slodzes laikā, ir lielāks nekā starpenes un urīnpūšļa slēdzējmehānisma pretspēks. Slodzes urīna nesaturēšana ir visbiežākais (līdz 50% un vairāk) urīna nesaturēšanas veids sievietēm un skar no 4 līdz 14% jauno sieviešu un līdz 50% sieviešu postmenopauzālā vecumā, un visveiksmīgāk koriģējams -  savlaicīgi vēršoties pie ārsta, problēmu var ievērojami mazināt un pat izārstēt pat līdz 90% gadījumu.  

Ārstēšanā parasti iekļauj dzīvesveida korekciju, t.s. urīnpūšļa treniņus, speciālus vingrinājumus starpenes muskulatūras stiprināšanai, fizioterapiju. Kegeļa vingrinājumi starpenes muskulatūrai, kuri ir pamatā Biofeedback fizioterapijas metodei, var palīdzēt sievietēm ar vieglas pakāpes slodzes urīna nesaturēšanu, taču smagas nesaturēšanas gadījumos neiztikt bez operatīvas terapijas. Pateicoties medicīnas tehnoloģiju attīstībai pēdējos gados, vieglu un vidēji smagu urīna nesaturēšanu ir iespējams ārstēt ar inovatīvu neinvazīvu metodi – lāzerterapiju. Šobrīd Latvijā tā iegūst arvien lielāku pieprasījumu. 

Pavēles tipa urīna nesaturēšana izpaužas kā urīna noplūde neatliekamas urinācijas vajadzības fonā.  Parasti vajadzība iztukšot urīnpūsli pieaug pakapēniski, un starp urinācijas reizēm ir 2-3 stundu starplaiks, taču pie pavēles tipa urīna nesaturēšanas vajadzība urinēt rodas pie jebkura, pat minimāla urīnpūšļa tilpuma. Patvaļīga urīna noplūde notiek, nepaspējot aiziet līdz tualetei. Šajā gadījumā vainojama pāraktīva urīnpūšļa muskuļa darbība. Ārstēšanai izmanto medikamentozu terapiju, smagākos gadījumos pat botulīna injekcijas. 

Jauktā tipa urīna nesaturēšanai raksturīgas gan slodzes, gan pavēles nesaturēšanas simptomi un sūdzības.  Atkarībā no tā, kurš nesaturēšanas veids ir pārsvarā, izmanto medikamentozas un manipulāciju/operatīvās terapijas kombinācijas.

Konstatējot problēmu, jādodas pie ārsta-speciālista, kurš konsultācijas laikā noteiks vajadzību pēc papildu izmeklējumiem. Ieteicams gan ginekologa, gan urologa apmeklējums, jāizslēdz vai jākoriģē slimības vai stāvokļi, kuriem urīna nesaturēšana var būt kā simptoms (piemēram, urīnceļu infekcija, estrogēnu deficīts un ar to saistītas atrofiskas maksts un urīnizvadkanāla gļotādas izmaiņas sievietēm menopauzē). Pamatojoties uz laboratorisko analīžu un citu (radioloģisko, urodinamisko) izmeklējumu rezultātiem, tiek noteikta precīza diagnoze un individuāli izvēlēts optimālais terapijas plāns. 

Jaunākās tehnoloģijas intīmu problēmu risināšanai

Medicīnas tehnoloģijas attīstās strauji, un to iedarbība kļūst arvien efektīvāka. Arī šajā jomā. Pēdējos gados urīna nesaturēšanas ārstēšanas un intīmās zonas veselības uzlabošanas metožu klāstam pievienojusies jauna, var teikt – revolucionāra metode: urīna nesaturēšanas ārstēšana, kā arī maksts tvirtuma atjaunošana, maksts atrofijas un tās blakņu (sausums, nieze, dedzināšanas sajūta, sāpes dzimumakta laikā u.c.) novēršana ar lāzeru. "Veselības centra 4" un tā grupas uzņēmumu speciālisti, kuri pirmie Latvijā sāka pielietot šīs ārstēšanas metodes, nu jau pēc divarpus  gadu pieredzes apstiprina to ērto pielietojamību gan ārstiem, gan pacientēm, kā arī uzsver metožu labos rezultātus. 

"Jau pēc pirmās manipulācijas pacientes sajūt atšķirību – urīna nesaturēšana un maksts sausuma sajūta ir mazinājusies vismaz par 70 – 95%. Pacientes, kurām ir bijis maksts kanāla atslābums un noslīdējums, pēc procedūras uzsver dzimumdzīves kvalitātes būtisku uzlabošanos. Taču ar šo procedūru nevaram palīdzēt sievietēm ar 3. un 4. pakāpes maksts noslīdējumiem, tādēļ ir būtiski uzsākt ārstēšanu savlaicīgi, īpaši pēcdzemdību periodā. Lāzerprocedūru iesakām arī sievietēm menopauzē, kurām ir maksts sienu atrofija, traucējošs sausums makstī, jo šī procedūra uzlabo asinsapgādi. Sievietes nenoliedzami ir ieguvējas – katrs gads, kas ir nodzīvots ar augstu dzīves kvalitāti, ir tā vērts. Un procedūras atkārtošana nav ierobežota", saka Veselības centra 4 un Capital Clinic Riga ginekoloģe Ilona Kampara.

Indikācija lāzerterapijas pielietošanai sieviešu uroloģijā un ginekoloģijā ir arī vaginālās relaksācijas sindroms, maksts kanāla atslābums, kas rada diskomfortu un estētiskas problēmas, pasliktina dzimumdzīves kvalitāti un nereti to ierobežo. Kaut gan šī tēma ir vēl lielāks tabu, nekā urīna nesaturēšanas jautājums, aptaujas liecina, ka ar seksuālas dzīves kvalitāti nav  apmierinātas apmēram 40% sieviešu pēc bērnu piedzimšanas. 

Procedūras slodzes un jaukta tipa urīna nesaturēšanas, maksts kanāla atslābuma un maksts atrofijas ārstēšanai ir īpaši efektīvas sievietēm pēc dzemdībām, īpaši pēc vairāku augļu dzemdībām, pēc dzemdībām ar lielu augli, vai ja auglim bijusi nepareizā guļa. Aktuāla šī procedūra ir arī sievietēm premenopauzē un menopauzē - bez izteiktām iegurņa pamatnes/maksts arhitektonikas izmaiņām. 

Terapijas laikā ar Er: YAG vai frakcionālo CO2 lāzeru tiek veiktas manipulācijas, kuras iedarbojas uz kolagēna metaboliskajiem procesiem maksts un iegurņa diafragmas saistaudos, stimulējot tā veidošanos. Rezultātā maksts priekšējā siena kļūst stingrāka, nodrošinot atbalstu urīnpūslim un urīnizvadkanālam; maksts kanāls kļūst tonizētāks, kas savukārt uzlabo izjūtas dzimumakta laikā.  Tā ir efektīva, viegli veicama, droša un komfortabla procedūra.

Lāzerterapijas procedūru unikalitāte un priekšrocības slēpjas vairākos faktoros: 

 • terapija notiek ambulatoros apstākļos, neparedz atsāpināšanu, jo notiek bez griezuma un šuvēm;
 • maksts apstrāde ar lāzera impulsiem notiek bez ablācijas jeb audu noņemšanas, paciente jūt tikai siltumu, kurš ir komforta robežās;
 • pēc manipulācijas nav jālieto pretsāpju līdzekļi, antibiotikas; 
 • nodrošināts ātrs rezultāts - nepieciešamas tikai divas procedūras ar 3 - 4 nedēļu intervālu;
 • pēc vienošanās ar pacienti ārsts var nozīmēt trešo procedūru labākam rezultātam
 • nav nepieciešama īpaša pēcoperācijas piesardzības ievērošana - sievietes uzreiz var atgriezties pie ierastajām ikdienas aktivitātēm, faktiski vienīgais ierobežojums ir – nedēļu jāatturas no dzimumdzīves;
 • bez blaknēm - nevienā pētījumā nav novērotas terapijas blaknes; 
 • bez vecuma ierobežojuma –  metodes piemērotas jebkura vecuma sievietēm, kā arī tām nav atkārtotu reižu ierobežojuma. 

Lai cik aizņemtas savos ikdienas darbos un skriešanās mēs nebūtu, par pašu sievišķīgāko savas būtības daļu aizmirst nedrīkstam.  

Konsultēja:

 • Natālija Bozotova  - VC4 grupas uzņēmuma Capital Clinic Riga uroloģe, pediatre. Specializējusies funkcionālu urīnpūšļa traucējumu diagnostikā un ārstēšanā pieaugušajiem un bērniem, urīna nesaturēšanas ārstēšanā; urīnizvadkanāla ķirurģijā, sieviešu uroloģijā un mazā iegurņa rekonstruktīvajā ķirurģijā.
 • Ilona Kampara - VC4 Ginekoloģijas nodaļas vadītāja, ginekoloģe VC4 un Capital Clinic Riga 

Klientu ērtībai Veselības centra 4 uzņēmumos pieejamas vairākas lāzerterapijas metodes, kas paredzētas tieši sievietes intīmās veselības uzlabošanai un intīmās zonas rejuvenizācijai:

 • Monalisa Touch®  - efektīva metode maksts atrofijas un tās blakņu novēršanai, kā arī urīna nesaturēšanas ārstēšanai bez ķirurģiskas manipilācijas un nepieciešamības lietot medikamentus.

           “Veselības centra 4” Ginekoloģijas nodaļā, K.Barona ielā 117, tālr.: 67847109)

 • INTIMAlase -  piemērota vieglas un vidējas pakāpes slodzes un jaukta tipa urīna nesaturēšanas ārstēšanai un INCONTIlase -  maksts kanāla atslābuma ārstēšanai un maksts tvirtuma atjaunošanai.
 • VC4 grupas uzņēmumā Capital Clinic Riga, Duntes ielā 15a, tālr: 66333333

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Veselības centrs 4 20. oktobris 2016 11:42 Veselības centrs 4

Mona Lisa Touch vienas procedūras standarta cena- 250 eiro!
INCONTILASE procedūru kurss urīna nesaturēšanas ārstēšanai ar Fotona lāzeri un INTIMLASE procedūru kurss ar Fotona lāzeri maksts tvirtuma atjaunošanai 259 eiro (procedūras kurss- 2 reizes)

Veselības centrs 4 18. oktobris 2016 15:51 sandux

Labdien!
Oktobrī VC 4 piedāvā ĪPAŠU CENU - 130 EUR lāzerprocedūrai vienai reizei, izmantojot lāzera terapijas metodes MonaLisa touch, IntimaLase un IncontiLase.
http://vc4.lv/pub/sakumlapa-jaunumi-akcijas&saraksts=1703

Veselības centrs 4 18. oktobris 2016 15:48 lauvinja

Labdien!
Kā norāda daktere I.Kampara, procedūras Monalisa Touch® efekts saglabājas vidēji 1,5- 2 gadus!
https://www.youtube.com/watch?v=gLLp5ihTjDw

lauvinja 18. oktobris 2016 08:54

Cik ilgi saglabājas ārstneiciskais efekts?

sandux 18. oktobris 2016 08:34

Vēlētos uzzināt cenas.