Dermatoloģe: 6 biežākie pumpu rašanās iemesli

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 31. janvāris 2018 00:00
1618

Tam, kādēļ mums uz sejas mēdz veidoties dažāda veida pumpas, var būt dažādi iemesli. Tomēr kādi ir biežākie izsitumu veidošanās ceļoņi? To Māmiņu Klubs jautā dermatoloģei Laumai Valeinei, skaistuma klīnikas 4.Dimensija dermatoloģei!

1. cēlonis 

Visbiežākais pumpu rašanās iemesls ir nepareiza, sejas ādas tipam neatbilstoša kopšana. Tātad ādu kopjošie līdzekļi, kurus izvēlamies ikdienas rūpēm par savu seju, nesatur vielas, kas nepieciešamas tieši mūsu ādas tipam.  

Tādēļ, lai precīzi zinātu, kāds ir tavs ādas tips, un kāda kopšana tam nepieciešama, ļoti ieteicams apmeklēt speciālistu, kurš to visu pastāstīs. Atceries, ka sejas ādas kopšanas līdzekļus izvēlas, ņemot vērā gan sejas ādas tipu, gan pašreizējo ādas stāvokli!

2. cēlonis

Vēl vien samērā biežs iemesls, kādēļ veidojas izsitumi, ir gremošanas – kuņģa zarnu trakta problēmas. Tātad kuņģa zarnu trakta darbību liecina par to, cik labi sagremojas un uzsūcas barības vielas jeb apēstā pārtika. Tad, ja radušās kādas problēmas, tās tiešā veidā var ietekmēt arī ādas stāvokli un veicināt izsitumu parādīšanos.

3. cēlonis

Sejas ādas stāvokli bieži vien ietekmē arī hormonālās izmaiņas organismā (dzimumhormonu, vairogdziedzera hormonu, un citu hormonu izmaiņas).

4. cēlonis

Tāpat samērā bieži, dažādu izsitumu cēlonis ir alerģiski procesi mūsu organismā. Pumpas var veidoties gan dažādu alergēnu dēļ, gan ādas alerģisko slimību ietekmē.

5. cēlonis

Protams, izsitumu veidošanos un arī ādas kopējo stāvokli ietekmē arī mūsu ikdienas ēšanas paradumi un uzņemtā pārtika.

6. cēlonis

Vēl viens no samērā biežiem, pumpu rašanās iemesliem, ir dažādas infekcijas. Tieši tādēļ ļoti svarīgi prast pareizi rūpēties par savu sejas ādu, lai infekciju rašanās iespēju mazinātu.  

Vai arī tevi kādreiz piemeklējusi kāda no šīm problēmām? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mimimiim 31. janvāris 2018 21:31

Manuprāt, vēl liels iemesls ir miegs.
Manu sejas ādu tas vismaz noteikti ietekmē.