Rīgas biennāle svētdienās aicina uz radošajām darbnīcām ģimenēm

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 6. jūlijs 2018 00:00
98

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izglītības programmas ietvaros katru svētdienu no pulksten 11.00 līdz pulksten 15.00 bērni un viņu vecāki ir laipni aicināti iesaistīties aizraujošās diskusijās un aktivitātēs, kuru saturs balstīts saskarsmē ar mākslu. Iepazīstot biennāles izstādes ekspozīciju un iedvesmojoties no redzētā, tiek organizētas radošās darbnīcas par dažādām tēmām. Kustība, zīmēšana, veidošana un citas aktivitātes, kas dod ikvienam iespēju piedalīties.

Līdz pat oktobra beigām ik svētdienu pirms radošās darbnīcas, pulksten 11.00, ģimenes ir laipni gaidītas uz interesantu ekskursiju gida pavadībā bijušajā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkā. Savukārt no pulksten 12.00 līdz 15.00 ikviens tiek aicināts piedalīties radošajās darbnīcās, kuras, iedvesmojoties no biennālē redzamajiem darbiem, vada dažādi mākslinieki.

20180705131152-78801.jpg

Svētdien, 8. jūlijā notiks radošā darbnīca “PĒDAS / NOSPIEDUMS”, kuru vadīs māksliniece Ella Mežule. Risinot mākslas darba tapšanas idejisko pusi un izmantojot dažādas faktūras, darbnīcā caur poētisku un individuālu pieeju ģipsī tiks veidoti pašu izvēlēti nospiedumi mazās formās. Darbus katrs dalībnieks pēc nodarbības varēs paņemt sev. Darbnīca dos iespēju iepazīt mākslinieka darba procesu - gan idejas radīšanu, gan tās realizāciju, un Ella Mežule iepazīstinās ar nospieduma tehniku.

Vēlams, bet nav obligāti, paņemt līdzi interesantus objektus ar faktūru vai interesantu formu, piemēram, gliemežvākus, ziedus, lapas, saknes, pudeļu korķīšus, knaģus, monētas vai jebko citu, kura atveidu vēlētos redzēt nospiedumos.

20180705131143-41723.jpg

Citas darbnīcas jūlijā:

15. jūlijā mākslinieces Ilzes Egles vadībā norisināsies “Dekonstrukcijas darbnīca”, 22. jūlijā kopā ar mākslinieku Reini Liepu lidmašīnu un taureņu darbnīca “Lidojums”, savukārt 29. jūlijā norisināsies otra ģipša darbnīca “Pēdas/Nospiedums” kopā ar Ellu Mežuli.

Radošo darbnīcu norises vieta: bijusī Bioloģijas fakultātes ēka (Kronvalda bulvāris 4, Rīga).

Dalība ģimenes ekskursijās (latviešu un krievu valodā) svētdienās plkst. 11.00 ar derīgu biennāles ieejas biļeti. Par īpašu cenu pieejamas ģimenes biļetes, kā arī bērniem līdz 7 gadiem ieeja ir bez maksas. Dalība radošajā darbnīcās ir bez maksas. 

Vairāk informācijas par darbnīcām: +371 25665505 (Una), kā arī mājas lapā www.rigabiennial.com un Facebook/RigaBiennial.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies