Uraaa! Edvards no septembra ies dārziņā!

Kristīne Māmiņuklubs.lv
Kristīne Māmiņuklubs.lv 19. jūlijs 2017 00:10
2940

Ai, kā es gaidīju zvanu no bērnudārza, ka mazais ir ticis bērnudārzā! Un beidzot pagājušajā  nedēļā zvans ir sagaidīts un ar dokumentiem rokās jau var doties uz bērnudārzu noslēgt līgumu un gaidīt 1.septembri! Edvardam, dārziņa gaitas uzsākot, būs 1,11 gadi, kas, manuprāt, ir ļoti labs laiks,lai uzsāktu bērnudārzu.

Edvarda attīstošās nodarbības pie fizioterapeites Klaudijas Hēlas jau beigušās maijā, tā kā bērnu klātbūtne viņam pietrūkst un var izbaudīt tikai tik daudz cik rotaļlaukumā, spēlējoties ar citiem bērniem, pārējā laikā izbaudot vecmāmiņas klātbūtni ikdienas rotaļās, ikdienišķās nodarbēs mājās vai ārā.

Lai noslēgtu līgumu, nepieciešams:

  1. iesniegums par bērna uzņemšanu Iestādē;
  2. bērna medicīniskā karte (veidlapa 026/u);
  3. vecāku parakstīts līgums par bērnam sniedzamajiem pakalpojumiem. Ja līgums tiek slēgts uz noteiktu laiku, līgumā obligāti jānorāda, ka pēc līguma izbeigšanas bērnam vieta iestādē netiek saglabāta, bet bērns rindā tiek atjaunots ar sākotnējo pieteikuma reģistrācijas datumu.
20170718115315-49807.jpg

Vai man ir bail? Protams, reizē gan bailes, gan atvieglojums, ka nenāksies darba ikdienu menedžēt ar vecmāmiņas brīvdienām, kamēr gaidījām vietu uz dārziņu. Bet es domāju,ka Edvards ir gatavs dārziņa gaitu uzsākšanai:

- Pats prot paēst. Šis man šķiet ir lielākais bubulis audzinātājām un auklītei bērnudārzā, iedomājoties,ka jāpabaro vairāk kā 10 bērni vienlaicīgi. Sekmīgi uzsākot bērna vadītu ēšanu ar Edvardu, viņš ātri apguvis ēšanu patstāvīgi un prot paēst pats un katru reizi dara to arvien tīrāk. Tagad arī uz kafejnīcām vairs nav kauns aiziet un zem galda nepaliek bardaks ar ēdienu. Man šķiet,ka šī prasme- ēst pašam ir ļoti, ļoti svarīga.

Ardievas knupim. Es jau stāstīju, ka Edvards pat atradināja sevi no knupīša, mums, vecākiem, piepalīdzot. Pamatā domāju,ka tas notika īsti laikā- 1,5 mēnesi pirms bērnudārza uzsākšanas un nebūs stresa, ka viss notiek uzreiz- atvadināšanās no knupja un bērnudārza gaitu uzsākšanu. 

Iešana uz podiņu. Arī šīs prasmes apgūšana mums ir vēl priekšā.Esmu pamanījusi,ka Edvards jau sāk pats just,ka ir nepieciešamība nokārtoties, piedāvāju viņam podiņu, viņš pasēž, bet tad ceļas augšā, nesagaidot rezultātu. Par to nesatraucos, pārējie bērni arī sekmīgi gājuši uz podiņa 2 gadu vecumā, tā kā mums ir vēl vasara, kuru dzīvosimies pa laukiem, lai staigātu ar mazajām kokvilnas biksītēm un apgūtu šīs prasmes.

20170718115517-83671.jpg

Mācīšanās apģērbties. Edvards prot uzvilkt bikses un ar mūsu palīdzību viņš palīdz noģērbties, tā kā līdz ko viņam paaugsies rokas un nedaudz spēks, domāju,ka arī ar to problēmu nebūs un ātri vien iemācīsies arī ģērbties pats.

Palaist mammu un tēti prom no redzesloka. Ar šo varētu būt visproblemātiskāk, bet es jau esmu ieplānojusi, cik varēšu, uz tik maksimāli īsu laiku sākumā atstāšu Edvardu dārziņā. Plus esam nolēmuši,ka tētis vedīs abus puišus uz dārziņu no rītiem, lai samazinātu raudāšanu, jo no tēta kaut kā vieglāk šķirties nekā no manis. 

- Informācija par adaptāciju dārziņā.  Arī iepriekšējos bērnus, palaižot dārziņā, apmeklēju Diānas Zandes nodarbību par adaptāciju dārziņam. Tā ir noderīga visādā ziņā- gan informatīvā, gan nomierinošā, jo principā bieži vien nevis bērnam ir grūti pielāgoties dārziņam, bet mammai un tētim samierināties ar šo domu par to,ka bērniņš ir pieaudzis un dosies dārziņā!

20170718115527-18905.jpg

Rotaļas ar citiem bērniem. Jau rakstīju, ka esam apmeklējuši nodarbības, bieži dodamies uz rotaļu laukumiņiem, lai Edvards socializējas ar citiem, kas bērnudārzā ir ļoti būtiski,jo jāsadzīvo ar citiem raksturiem, citiem bērniem un jāizcīna sava vieta. 

Turu īkšķus par sekmīgu adaptācijas laiku dārziņā un jau ar nepacietību gaidu šo LIELO šī gada notikumu!

Kristīne 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
laurlapa 19. jūlijs 2017 12:25

Re, kā laiks skrien! Urrā, tie ir labi jaunumi! Lai veicas! Mans mazais dēliņš arī uzsāks bērnudārza gaitas ar 1.septembri, tad viņam būs 1gads 9 mēn. Arī priecājos! :)

jolanta.asti 19. jūlijs 2017 09:45

Tik tiešam mammai ir grutak neka bernam, Dominikam bus 1.9 kad uzsaks septembrī iet, jau tagad sap sirds kad vins raudas, izdIvoju to ar vecako puiku un tagad ar lidzigs scenarijs bus. Bet tagad domajot cik lielais puika jutas labi tad tas mazliet nomierina

Liene Krúza 19. jūlijs 2017 09:06

Manai mazai dāmai rinda pienaca maija mēnesī. Un esmu laimīga,ka iejutās ļoti labi. 2x raudaja un mekleja mammu. Kopumā ok! Tad bija 1.9g

Kristīne Māmiņuklubs.lv 19. jūlijs 2017 08:41 mamma27

Mums jau ar trim bērniem savs rūdījums un saprotam, ka agri vai vēlu (labāk tomēr agrāk) bērni pie dārziņa pierod :)

mamma27 19. jūlijs 2017 08:40

Apsveicu! Arī mums šis viss no 1.septembra. Ir uztraukums, bet tāpat kā tev, vedīs tētis,tad domāju būs vieglāk!