Kad bērns ir pārāk slims, lai apmeklētu bērnudārzu?

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 8. februāris 2017 00:01
1472

Bērniem, kuri apmeklē bērnudārzu vai pieskatīšanas grupiņas,  ir daudz vieglāk saslimt, jo viņiem apkārt biežāk ir daudz  bērnu. Un vairums vecāku piekritīs,ka slimiem bērniem vajadzētu palikt mājās līdz viņi ir izveseļojušies un slimība vairs nav lipīga. Vai skan vienkārši? Tā nebūt nav.

Konsultē pediatre Gerda Lielause.

Pirmkārt, ir slimības, kuras vislipīgākās dienu vai divas dienas pirms bērnam vispār  parādās kādi acīmredzami simptomi.  Tāpēc reizēm pat pirms tam, kad Tavs bērns ir slims, viņš var būt jau izplatījis šo slimību tālāk citiem grupiņas biedriem dārziņā. Otrkārt, ne vienmēr ir viegli noteikt, vai šī slimība ir lipīga. Piemēram, izsitumi var būt alerģiska reakcija uz kādu lietu vai slimības pazīme.

Vairumam  bērnudārzu un pieskatīšanas centru ir noteikumi, kas palīdzētu vecākiem un audzinātājiem tikt galā ar visai mulsinošām situācijām, izlemjot, vai bērns var palikt bērnudārzā vai vajadzētu labāk palikt mājās.

Bērnam nevajadzētu apmeklēt bērnudārzu vai pieskatīšanas centru, ja ir kāds no tālāk minētajiem simptomiem:

  • Drudzis, uzbudināmība, letarģija, nepārtraukta raudāšana vai apgrūtināta elpošana. Visi simptomi var būt slimības;
  • Augšējo elpceļu saslimšana, piemēram, bronhīts vai gripa. Tajā pat laikā saaukstēšanās var nebūt iemesls,lai paliktu mājās,bet jāizvērtē atsevišķa bērna pašsajūta.
  • Caureja.Ja caureja ir nepārtraukta un ir autiņbiksīšu noplūdes vai pārāk bieži tualetes apmeklējumi, tas ir signāls, ka bērnam labāk palikt mājās.
  • Asiņaini izkārnījum vai izkārnījumi ar gļotām. Tā varētu būt vīrusa pazīme vai baktēriju infekcija. Noteikti piezvani ārstam!
  • Vemšana
  • Izsitumi. Šī pazīme liecina, ka bērnu vajadzētu atstāt mājās, ja vien neesi droša, ka tas nav saistīts ar kādu infekciju,bet tas ir alerģiska reakcija,piemēram, uz zemenēm. Jau izsitumi nav saistīti ar drudzi vai citiem simptomiem, bērns var apmeklēt bērnudārzu.
  • Vējbakas.
  • Kašķis. Kad bērna āda apstrādāta ar lokālu insekticīdu, tas vairs nav lipīga.
  • Baktēriju konjunktivīts un dzelteni izdalījumi no acīm. Tas vairs lipīga pēc 24 stundu antibiotiku lietošanas, bet vairums dienas aprūpes centri neļaus bērnam atrasties bērnudārzā, ja būs izdalījumi no acīm. Bērni ar sarkanām, asarojošām acīm,ko izraisījusi alerģija, nav lipīgi un bērnudārzu būtu jāļauj apmeklēt. Nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt arī ārsta zīmi, ka bērns ir vesels un tā ir alerģiska reakcija.
  • Galvas utis. Bērns var atgriezties bērnudārzā, kad utis ir likvidētas.

Atceries, ka ļoti svarīga ir arī regulāra roku higiēna, lai novērstu infekcijas tālāku izplatīšanos, tāpēc ikreiz, nomainot autiņbiksītes bērnam, šņaucot degunu, ēdot un gatavojot maltīti, jānomazgā rokas!

Māmiņu Klubs

Eksperts

Gerda Lielause

pediatrs, ģimenes ārsts
Gerda Lielause vecāku skolā
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mamma88 8. februāris 2017 12:17

Nosaukums mudina domāt, ka slimus bērnu drīkst vest uz dārziņu, tikai jāsaprot, kad viņš ir PĀRĀK SLIMS, lai nevestu.

FejuFeja 8. februāris 2017 10:52

Un kā ar aukstumpumpu? Vai ar to var apmeklēt bērnudārzu?