Izmisums.

Kettija28
Kettija28 16. augusts 2017 13:41
720

Sveikas!

Vairs nezinu, ko iesākt.. mans dēls (4 gadus vecs), katru rītu ļoti agri mostās.. bet tā nav lielākā sāpe.. 
No rītiem apmēram plkst. 05:00 - 05:30 mostas. Viņš pamostās, nāk uz mūsu (vecāku) guļamistabu, sameklē mūsu mobīlos telefonus un tad līdz plkst. 7 sēž youtubē, skatās video klipus (par traktoriem, makvīnu utt.). Rezultātā - ap plkst. 7:30 kad jābrauc uz bērnudārzu, viņam nāk miegs un psiho tā, ka visa māja skan.

Tad iesākām telefonus slēpt drēbju skapim augšējā plauktā.. atkal, pamostamies no tā, ka bērns no virtuves uz mūsu guļamistabu stumj krēslu, lai varētu tikt pie telefoniem.

Visa šī jezga ar telefonu meklēšanu no ļoti agriem rītiem sākās pirms apmēram gada..
Paši bērnam nedodam ne datoru, ne telefonu, bet aizbraucot ciemos pie vīra vecākiem, ome bija iedevusi viņam pskatīties videoklipus.

 

Parasti bērnu liekam gulēt ap plkst. 21:00/21:30 - mostās ap 5:30 no rīta. Tad domājām, ka vēlāk aizejot gulēt, ilgāk nogulēs..izklaidējām viņu līdz 23:00, tā pat pirms sešiem no rīta bija augšā..

 

Ok.. telefonu noslēpt, tā nebūs problēma.. bet kā panākt, lai viņš nemostās tik agri?
Esam ar viņu runājuši, bet rezultāta nav.. Krītu izmisumā. :(

 

Lūdzu, bez aizvainošanas un nozākāšanas - tā jau slikti jūtos.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kettija28 18. augusts 2017 08:41 Ilvija82

Mums pārsvarā kaimiņos dzīvo pensijas vecuma cilvēki. Viņiem vairāk gribas mieru un klusumu. Un, ja bērni saceļ traci kāpņu telpā tad visi kā viens staigā šķībi skatoties un pukstot. :D

Kettija28 18. augusts 2017 08:40 mamma88

Lūdzu, parādiet man vietu, kur esmu minējusi, ka bērnam kategoriski tiek aizliegts skatīties multenes? Un par saldumiem te vispār nekas nebija minēts. :)

Kettija28 18. augusts 2017 08:37 esdj

TV arī mūsu mājās nav aizliegts. Vienkārši, mēs negribam, ka bērns sēž iebūries telefonā.
Un arī uzmanības trūkums viņam nav. Mēs ļoti daudz kopā spēlējamies, arī vecākā māsa ar viņu sēlējās.
Telefons - tā ir jauna lietiņa, kas viņam stipri iepatikās, un tā kā mājās ir citi noteikumi, nekā pie omēm, tad viņš mēģina darīt visu iespējamo, lai mēs piekāptos.

lauvinja 17. augusts 2017 10:29

Nezinu vai mūsdienu apstākļos īpaši būtu jāslēpj iespēja skatīties multenes, tomēr ne jau stundām šajā vecumā un ne tad, ja pēc tam sākas histērijas.

Mums bija notiekts laiks 15-20 minūtes dienā, pirms skatīšanās bērns pats uzlika taimeri ar atgādinājumu un kad tas nostrādāja, "atslēdzās"no multenēm. Ja kādreiz sekoja niķi, vismaz dienu izlaidām no skatīšanās, ko skaidri bērnam norādīju.

Gaidīt, kad pāries pats no sevis ir bezjēdzīgi. Tāpat cerēt, ka bērns 4 g.v. sapratīs kaitīgumu un izvērtēs savas rīcības sekas un ietekmi nākotnē. Tam šajā vecumā ir vecāki!

Ilvija82 17. augusts 2017 09:36 Kettija28

Tad nu gan kaimiņi...muns arī ar tiem nav paveicies! Ko gan viņi var zināt, Raibers bļauj pa visu māju, kad lieku sinepju plāksterus, vai tāpēc esmu slikta mamma?!?!

Ilvija82 17. augusts 2017 09:34

Raineram katru dienu, ja esam mājās, ļauju paskatīties multenes datorā, tādā laikā dzīvojam! Tā ir stunda, pusotra un kad saku, ka jābeidz, viņš pats izslēdz datoru un ir miers mājās!

esdj 17. augusts 2017 09:15

Cik, es esmu novērojusi, bērni jau tiem telefoniem grib pieslēgties, kad viņiem nav nodarbes, vai trūkst uzmanības. Vismaz tā ir ar mazākajiem un tad kad jau aug lielāki, viņi jau sapratuši, ka vieglāk ir telefonā "sēdēt", nekā atrast sev kādu nodarbi. Bērna vēlmi pēc telefona var ātri un viegli novērst, izdomājot kādu nodarbi, ja ne gluži jums ir laiks rotaļām var kopīgi veikt mājas darbus. TV mūsu mājās nav aizliegts, bet mēs izvērtējam, kāda satura multfilmas tiek skatītas un arī tiek norunāts viens konkrēts laiks, cik ilgi skatīsies.

mamma88 16. augusts 2017 22:20

Varbut iedot to telefonu pa dienu paskatities? Isti neizprotu so modi kategoriski aizliegt multenes skatities. Pec tam ari ir sads rezultats.
Tas pats ar saldumiem. Nedod bernam konfektes,aiziet ciemos un noed visu pa tiro.

kerstyna 16. augusts 2017 20:01

Jāā, jaunietim ir izveidojusies atkarība. Tas, ka psiho - acīmredzot, ir jau šo to panācis ar psihošanu, tātad zina, uz kurām pogām jāspiež, lai vecāki būtu paklausīgi.
Tu gan gribēji, lai tevi neaudzina, BET šie divi fakti rāda, ka puika ir audzis diezgan lielā visatļautībā.
Man kā reiz ir 4gadnieks mājās. Mums ir tā, ka ir lietas, ko viņš dara tikai pie vecvecākiem, bet mājās nē , esam konsekventi.
Jums pašiem ir jāgroza režīms, jāceļas agrāk un jānodarbojas ar atvasi, pašiem arī atturoties no telefona lietošanas. Un konsekventi - mājās nē, ciemos pie omes jā, ja viņa to atļauj. Psihošanai nepadoties, jo tā ir vistīrākā šantāža no jaunieša puses. Šādos gadījumos piekāpšanās tikai kaitē.

cecii 16. augusts 2017 18:22

Pilnībā piekrītu lauvinjai, slēpiet telefonus, runājiet ar bērnu (4 gadi jau ir saprātīgs). Ja gadu tā ir darījis, tad izveidojusies atkarība, tā ka kādu laiku miera nebūs.

Kettija28 16. augusts 2017 16:58

Grūtākais ir sarunāt, lai viņš klusiņām uzvedās. Dzīvojam dzīvoklī. Sienas plānas un kad viņš sāk psihot, nereti saņemu sms un zvanus no kaimiņiem.

Kettija28 16. augusts 2017 16:54 lauvinja

Zinu, ka pati vainīga. Visu laiku domāju, ka tas tak pāries..cik gan ilgi viņš varētu tā turpināt. Prasīju padomu arī ģimenes ārstei.. saņēmu "lielisku" atbildi: "lai viņš skatās to klipus" :^)

Ilvija82 16. augusts 2017 16:52

Raineram ir trīs gadi un divi mēneši, viņš zina, ka mūsu telefonus nedrīkst aiztikt, viņš pat par to nedomā!

esdj 16. augusts 2017 16:29 lauvinja

Pilnībā piekrītu, ka telefoni ir jānoslēpj, lai iztiktu bez kašķa.
Zinu, ka daudzās mājās iet ap 24.00 vai 1.00 naktī vecākie iet gulēt, arī mēs tā agrāk darījām, bet bērni ir mainījuši nakts miera iestāšanos mūsmājās. Lai reizē ar bērniem varētu celties.
Atliek censties pašiem pielāgoties bērna režīmam, augs lielāki miega paradumi mainīsies. Vismaz mēs tā darījām, ģērbāmies izvēlējāmies ko vilkt mugurā, gatavojām ēst, spēlējāmies (ļoti no rītiem patika krāsot un zīmēt meitai) un bez kašķiem devāmies uz b/d, jo tur bija citi bērniņi ar kuriem rotaļāties.

lauvinja 16. augusts 2017 15:56 esdj

Telefonu novākt bērnam nezināmā un neatrodamā vietā, TV pulti paslēpt. Lai ceļās un spēlējas ar rotaļlietām, ja vēlas.

Gan jau sapratīs, ka agrā celšanās nenod kāroto un vai nu gulēs ilgāk vai spēlēsies ar mantām.

Izpaliks kašķa un histērijas moments.

Vienīgi šis process nebūs tā - čiks un gatavs, savas 2-3 nedēļas no rītiem histērijas būs, galvenais stoiciskā mierā nepadoties!

Bet par tavu izmisumu -piedod, pati jau esi vainīga, ka gadu ļāvi šādi izpausties, šādas lietas vislabāk nocirst jau saknē - piei omes paskatījās - labi, bet mājās ir cita kārtība un punkts! Bērni ļoti labi saprot kāda ir kārtība kurā vietā un ko var atļauties un ko ne.

esdj 16. augusts 2017 15:53

Mums mājās ar meitas gulēšanu bija tieši tāpat 21.30-22.00 gāja gulēt, bet cēlās 5.30-6.00. (rudenī meitai būs 5 gadi), kad bija pavisam maziņa tad vispār dzīve sākās 4.45-5.00 no rīta. Sākumā domāju, ka traka palikšu :D Bet ar laiku jau pieradām, citiem diena tikai sākās mums jau likās, ka diena jau pusē. Bet nu jau pēdējos 6mēn. guļ kā mazā, līdz 8.30-9.00, tas notika pats kaut kā no sevis. Tad no rītiem nāca prasīja ēst, teica, ka grib ģērbties un spēlēties, pa gultu nu nemaz man nesanāca pavārtīties :) Tagad pēc pamošanās paprasa Bingu, lai tv uzliek un vārtās vēl pa gultu kādu mirklīti.