Bērnudārzs = nebeidzamas slimošanas

sherucis
sherucis 24. augusts 2012 13:40
3879

Vēl kādu laiku atpakaļ, kad mazais tikai taisījās uz dārziņu, dzirdēju daudzu mammu frāzes, ka bērnudārzs- tas ir gatavais murgs, jo mazais slimo vienā laidā.


Un tad es nodomāju- nē!!! Es savu enģelīti pasargāšu, stiprināšu imunitāti un mums ies bērnudārza slimošanas secen. Jo kā gan bērniņš, kurš ar tādu sajūsmu iet uz dārziņu, var slimot, lai sēdētu mājās. Un arī mums pašiem ir kā ir ar to mājās palikšanu, omes arī īsti nav kam mazo atstāt darba dienās.

 

Ir pagājuši tikai 2 mēneši, kopš puika apmeklē dārziņu, bet nu jau 3 reizes esam palikuši mājās dēļ slimošanas. Un nejau 1-2 dienas, bet pat nedēļu esam mājās sēdējuši.

 

Šādos brīžos man piemetas nelabas domas un visā vainoju sevi. Vainoju tajā, ka tas ir bērna protests pret to, ka mammu redz reti- tikai darba dienu vakaros un svētdienās. Cenšos biežāk laiku pavadīt kopā, lutinu, mīļoju, kopā spēlējamies, smejamies, bet izrādās, ka ar to visu ir par maz. Mazais atkal slims.

 

Ķēros klāt dabīgiem imunitātes stiprināšanas līdzekļiem- bērniņš atkal slims- puņķis līdz zemei, klepus, temperatūra pāri 39. Šajās brīvdienās sēdēju pie bērna gultas un raudāju- kāpēc to visu draņķi nevaru pārņemt uz sevi- lai man ir slikti, kāpēc ir jācieš tik mazam bērnam?

 

Aprunājoties ar bērnudārza audzinātāju, secinājumi tikai vieni- nav vaina tikai bērnā, bērna imunitātē vai protestā pret vecāku uzmanības deficītu. Diemžēl šeit lielu lomu spēlē pats bērnudārzs- pakešu logi, mazā telpu vēdināšana, ģērbšanās, došanās pastaigā visiem reizē, kad daļa jau telpā jau sakarsusi.

 

Es zinu, mazais būs vesels, bet uz cik ilgu laiku? Baumo, ka dārziņā sāk uzliesmot vējbakas...

 

Kā jums klājas ar bērnudārza gaitām? Vai arī jums tā ir, ka 2 nedēļas dārziņā un 1 mājās?co

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ingiks 8. novembris 2011 21:30

Meitiņa bērnu dārza gaitas sāka 2 nedēļas atpakaļ. Paldies Dievam slimojuši vēl neesam. Katru rītu pirms došanās uz grupiņu, iepūšu degunā IRS 19 - profilaktiskais līdzeklis, kas pasargā no slimībām, kas pārvietojas caur elpceļiem. Var lietot no 3 mēnešu vecuma. Tā ka imunitātes vai šī līdzekļa rezultātā, pateikt nevaru, bet pagaidām slimošana gāja secen. ;)

a100 8. novembris 2011 17:00

Es uzskatu, ka slimosana lidz skolas vecumam(to apgalvo teju visi bernu arsti, imunologi un infektologi) IR NORMALA LIETA!!!
Lidz 5gadiem-7/10 slimosanas epizodes gada laika.
No 5-7gadiem- ap 5epizodem gada laika.
Bernam slimojot (ari vakcinojoties) veidojas imunitate.

Man puika uzsakot bernudarza gaitas(3g)- pusgada laika slimoja10reizes(vedera virusi, elpcelu virusi, infekciju slimibas).
Tagad meitina, kurai ir 9men. jau 6reizes ir slimojusi, jo bralis no darzina visu nes majas.

Pazistu konkretus bernus- ir tadi, kas neslimo- nu papunkojas un viss.

Mani iedrosinaja imunologa konsultacija-
Bernu slimosana i normala lieta(protams, bez smagam formam un biezas antibiotiku lietosanas).
Loti liela nozime ir ne rudisanas procesam, jo visas maminas jau censas mazos vasara rudit un rudenos vitaminus parparmem dot, bet gan iedzimtibai.

Mana mamma mani mierina, ka ari mes vinai visi 3gab:) esam slimojusi darzina laika uz nebedu- 2ned darzina, 2ned majas.

Galvenais nevajaga loti satraukties un ipasi savu satraukumu berniem radit, jo berni jut un saprot.
Jagriezas pie arsta, kad tas ir nepieciesams.

Nu un visam maminam(ari sev:)), kuram ir mazi un biezi slimojosi zikeri novelu stipru veselibu, LIELU izturibu un MIERU tikai mieru:)!!!!!!!

bonniite 8. novembris 2011 16:40

Mana paziņa, savukārt, bērnam kinderolā ķiploku krelles deva nēsāt līdzi. Finālā, bērns tik tiešām vienu reizi tik gadā saslima ar kaut kādu vīrusu, ar kuru tai laikā visa Rīga slimoja. Tā kā ir arī šāds variants.

sherucis 8. novembris 2011 16:29

galvenais, ka domu sapratat :D :$

live 8. novembris 2011 14:30

Musu pirmā mēneša statistika: pusotra nedēļa dārziņā, pārējais mēnesis mājās. Bija gan pamatīgs klepus, tā ka līdz vemšanai gan caureja!
Nu esam uz pekām un rīt dodamies uz dārziņu.
Bet pareiz tu saki, daudz kas jau arī atkarīgs no dārziņa. Man puika, piemēram, vienmēr dārziņā ir saģērbts tā, ka slapjš un ar sarkaniem vaigiem. Dzīvojas pa divām telpām, bet uz pusdienām iet cauri aukstam gaitenim, kur citi virina durvis uz āru!
Izturību un veselību jums, mums un pārējiem bērnudārzniekiem! ;)

princesemince 8. novembris 2011 12:58

aha, kaut kas līdzīgs esot gan, bet nu pēc tam palīdzot kādu laiku nesaslimt.

8. novembris 2011 12:48

nevis pneimokoka bet pneimo 23 :D

sherucis 8. novembris 2011 12:40

ejam pašlaik kursu ar broncho-manual..kkas līdzīgs pneimakoka vakcīnai

sociks 8. novembris 2011 12:30

Varbūt arī Pneimo23 :) to ciparu toč neatceros

princesemince 8. novembris 2011 12:04

man gan savam nav nācies lietot, taču zinu vairākus bērnus, kuriem pie biežām slimošanām b/d ārsti ieteikuši iziet šo imunitāti stiprinošo kursu.

8. novembris 2011 12:03

un beigas pec 5gadiem mums atklaja bronhialo astmu videji smaga forma

8. novembris 2011 11:56

ari so mes lietojam

Aniya 8. novembris 2011 11:56

Manējais arī šogad sāka b/d gaitas.. pirmo mēnesi noturējās godam, tad oktobrī noslimoja 3 nedēļas, 2 nedēļas aizgāja dārziņā un tagad jau trešo dienu atkal pa māju jādzīvojās ar klepu!
Es ļoti labi apzinos, ka pirmais b/d gads ir tāds, kad bērns slimo vienā laidā, bet tur neko nepadarīsi.. Es domāju, ka es noteikti bērnu nepotēšu ar kaut kādām vakcīnām, lai izvairītos no slimošanas. Centīsimies tāpat stiprināt imunitāti.

princesemince 8. novembris 2011 11:52

nesanāca man šī saite, bet nu neesmu arī īpaši tiesīga to ievietot :) pārrunājat šo ar savu ģimenes ārstu, ko viņš par šo domā. varbūt labāk šo, nevis vakcīnu.

princesemince 8. novembris 2011 11:51
8. novembris 2011 11:46

mums gan neko nelidzeja pneimo 23 mums bija

sociks 8. novembris 2011 11:43

Kad mans bērns bieži slimoja ar augšējo elpceļu saslimšanām dārziņā, man ģimenes ārsts ieteica viņu potēt (saucās laikam Pneimo21), maksas pote. Bet palīdzēja lieliski. Un arī vējbakas - tikai pāris pumpas bija, lai gan tā varētu būt sagadīšanās :)

LailaK 8. novembris 2011 11:16

lasot tavu rakstiņu, atausa atmiņā mana lielā bērna gaitas dārziņā, nu pilnīgi kā par manējo uzrakstīts. 2 nedēļas slimojām, 1 nedēļa dārziņā, bet mūsu vājā vieta bija ausis, tātad bieži vidusauss iekaisumi. Galvenais, ka dēls gāja ar lielu sajūsmu uz dārziņu, nebija nekādas raudāšanas. Pirmie divi gadi bija tie vistrakākie.

taschinka 8. novembris 2011 11:12

Ņemsu vērā.

taschinka 8. novembris 2011 11:12

Mans dēls saslima 3 bērnu dārza dienā un uz veselām divām nedēļām.Un tā tas tupinajās visu laiku.
Arī šogad,kad jau otro gadu iet dārziņā slimošanas nekur nav pazudušas.Divus mēnešus noturējās un tad uz divam nedēļām saslima.Tagad ir it kā vesels,bet katru dienu aizvedot un ejot pakaļ pirmais,kas mani satrauc vai nebūs saslimis.
Iemesli ir daudzi tam,ka slimo tik bieži,un no visa nav iespējams izvairīties un pasargāt,lai arī cik to stipri vēlētos.

princesemince 8. novembris 2011 11:07

kad mums sanāca pirmajā mēnesī 2x slimot, kur pēdējā reizes bija vēdervīruss, es kaut kā atcerējos, ka saka, ka imunitāte izstrādājoties, sākot no vesela zarnu trakta. nu, lūk, bērnam 16 dienas izlietoju Lactobex (lai gan ražotājs saka, ka pietiek ar 10 dienu kursu), pēc tam nekādas lielas saslimšanas, kad jāsēž mājās, nav bijušas. jā, ir bijusi 1 dienas paaugstināta temperatūra dēļ 20.zoba nākšanas, ir iesnas, bet ne tādas iesnas, dēļ kurām jāatrodas mājās. tā kā tīru un sausu degunu ziemā reti kuram bērnam var sagaidīt, uz b/d laižu, jo gan audzinātājas, gan arī ārsts saka, ka bērns ir jāved, jo nav slims. no savas puses tad varu ieteikt izmēģināt šos zarnu mikrofloras uzlabojošos pasākumus, varbūt tas kaut kā līdzēs ilgāk noturēties veselam :)