Putnu dienas turpinās Zoodārza filiālē “Cīruļi”

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 12. aprīlis 2018 00:00
327

Putnu dienas Rīgā aizvadītas un sanaglotie zīlīšu un strazdu būri, cerams, jau izvietoti pie kokiem visā Latvijā, savukārt Dzeņa darbnīca jau ceturto gadu dodas uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi”, lai risinātu jauno mājokļu problēmu Kurzemes zīlīšu un mājas strazdu populācijā, savukārt zinoša ornitologa pavadībā ikviens interesents varēs doties savvaļas putnu vērošanas ekskursijā pa “Cīruļu” teritoriju.

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15. aprīlī no plkst. 12.00-15.00 “Cīruļos” darbosies Dzeņa darbnīca, kurā ikvienam zoodārza filiāles apmeklētājam ir iespēja iemācīties pareizi izgatavot būrīšus sīkajiem dobumperētājiem putniem zīlītēm, mušķērājiem un mājas strazdiem. Lai visi dēlīši atrastu pareizās vietas, celtniecības procesus uzraudzīs gan zinoši zoodārza speciālisti, gan arī “Cīruļu” galvenie dispečeri – lāču saime tēviņa Toma virsvadībā. Putnu dienās “Cīruļos” plānojam izgatavot 100 būrus zīlītēm, mušķērājiem un zvirbuļiem un 100 mākslīgos dobumus mājas strazdiem. Pašu izgatavotos būrīšus netiks liegts ņemt līdzi un izkārt putniem piemērotā vietā savu māju apkaimē. Īpašā būra statusā mākslīgā ligzdvieta bikšainajam apogam.

Sestdien 14. aprīlī plkst. 10.00 un 14.00 Zoodārza filiāle “Cīruļi” un Aizputes novada tūrisma centrs aicina “Cīruļu” apmeklētājus pirmo reizi doties aizraujošā un izzinošā putnu vērošanas ekskursijā pa zoodārza filiāles teritoriju zinoša ornitologa Ritvara Rekmaņa vadībā. Sapulcēšanās ekskursijai pie “Cīruļu” kases namiņa. Lai piedalīties ekskursijā jāpērk zoodārza filiāles “Cīruļi” ieejas biļete. Aicinām parūpēties par ekskursijai piemērotu apģērbu un apaviem, kā arī paņemt līdzi tālskati. Jā, “Cīruļu” pļavās un mežos itin draudzīgi blakus sadzīvo gan oficiāli reģistrētie zooloģiskā dārza iemītnieki, gan arī savvaļas dzīvnieki. Šejienes pavasarīgās debesis jau krietni agri pieskandina līksmi cīruļu treļļi, no purvājiem atskan dzērvju sasaukšanās, kiangu aploks itin bieži pavasaros “piesnieg ar baltām gulbju kupenām”. Vilku birzs pielijusi ar dažādās balsīs dziedošiem putniem.

Putnu dienās “Cīruļos” tiks būvētas mākslīgās ligzdvietas arī vienai no mazākajām Latvijas pūcēm – bikšainajam apogam. Atbalstot šīs apogu sugas izpētes un aizsardzības programmu, Putnu dienās šogad ir paredzēts izgatavot 100 būrus šim mazajam naktsputnam. Lielākā daļa darba jau ir paveikta, jo iepriekšējās nedēļas nogalē Rīgā uzbūvēti 90 būri. Tātad “Cīruļu” apmeklētājiem būs iespēja dot savu ieguldījumu šīs sugas izpētē un aizsardzībā un izgatavot 10 mākslīgās ligzdvietas šai noslēpumainajam nakts lidonim.

Lai iepazīstinātu ar mākslīgo ligzdvietu daudzveidību, “Cīruļos” būs apskatāma būru ekspozīcija, kurā redzami mājokļi, gan pupuķiem, zaļajām vārnām, meža pūcēm un urālpūcēm, gan arī erickiņiem un dzeguzēm, gan arī cielavām, susuriem un sikspārņiem. Šī ekspozīcija arī sniedz vērtīgus ieteikumus par ligzdvietu izvietošanu (cik augstu, uz kuru debess pusi, cik tālu vienu no otra, utt.).

Katru gadu Putnu dienās Rīgas Zoodārzs pievērš uzmanību arī Latvijas dabai, sniedzot reālu ieguldījumu dažādu dobumos ligzdojošo putnu un neputnu aizsardzībai un atbalstam. Pērn gatavojām būrus apodziņam, pirms tam tika uzbūvēti 200 būri susuriem, kas izvietoti Daugavpils  un Talsu pusē, 30  labiekārtotus mājokļus ieguvuši pupuķi (mājvietas izliktas Ādažu poligonā), zaļā vārna (30 ligzdvietas izkārtas Garkalnes apkārtnē) un daudzus būrus meža pūcei un urālpūcei (vairākus gadus sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi izvietoti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās).

Šogad Putnu dienas atbalsta PATA kokmateriāli, Latvijas ornitoloģijas biedrība, Latvijas pūču izpētes biedrība, Aizputes novada tūrisma centrs un attīstošais bērnu žurnāls “Pūcīte”.

Citi jaunumi

No 1. aprīļa Zooloģiskā dārza filiāle strādā vasaras režīmā un apmeklētājiem ir iespēja ilgāk vērot “Cīruļu” dzīvnieku mierīgo un nesteidzīgo dzīves ritmu. “Cīruļu” kases atvērtas no plkst. 10.00-18.00.

Savukārt zoodārzā Rīgā vasaras sezona sākas 14. aprīlī. Zoodārza kases atvērtas no plkst. 10.00-18.00.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vivienne02 10. maijs 2018 20:32

visiem jusu aizdevuma un finansejuma vajadzibam no 5000 eiro lidz 150,000000 eiro Ludzu, sazinieties ar mums, izmantojot musu e-pasta

adresi: servicepeakgroup@hotmail.com , lai iegutu vairak informacijas
PALDIES

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

Ceļvedis,kā nokļūt Māmiņu Klubā

Ar kādu transportu tikt līdz Māmiņu Klubam?

Ar kādu transportu tikt līdz Māmiņu Klubam?

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

PAR īstām grāmatām ikviena skolēna rokās

PAR īstām grāmatām ikviena skolēna rokās

Kad ūdens priekus izbojā dēles

Kad ūdens priekus izbojā dēles

Šēnbrunnas Zooloģiskais dārzs Vīnē

Šēnbrunnas Zooloģiskais dārzs Vīnē

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Gaidību dienasgrāmata: ārsts kā draugs

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Divgadniece - lielais dabas pētnieks

Pieci eksperta padomi, dodoties ceļojumā ar bērniem

Pieci eksperta padomi, dodoties ceļojumā ar ...

Izglītojoši un izklaidējoši video

Knifiņi jeb MUST HAVE katras mammas ikdienā

Knifiņi jeb MUST HAVE katras mammas ...

VIDEOpamācība, kā apģērbt aktīvu mazuli

VIDEOpamācība, kā apģērbt aktīvu mazuli

Kad mans mazais sāks sēdēt? Fizioterapeita VIDEOieteikumi

Kad mans mazais sāks sēdēt? Fizioterapeita ...

VIDEO: kā ieviest piebarojumu mazuļa ēdienkartē

VIDEO: kā ieviest piebarojumu mazuļa ēdienkartē

Mazo staigātāju klubiņš

Vajag vai nevajag apavus?

Vajag vai nevajag apavus?

Palīdziet bērna pēdiņām ar reljefainu vidi

Palīdziet bērna pēdiņām ar reljefainu vidi

Vides iekārtošana pirmajā dzīves gadā

Vides iekārtošana pirmajā dzīves gadā

21.gadsimta mazuļi": LOKANĪBA

21.gadsimta mazuļi": LOKANĪBA

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies