Neapmierina bilžu kvalitāte?

22. oktobris 2011 14:09
1914

Noskaidro atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par bilžu, fotogrāmatu, kanvu un kalendāra izveidi! Atbild Māris Āķītis, Picture Happy eksperts.

 

 

Ar kādu izšķirtspēju ir jābūt bildei, lai to varētu izmantot fotogrāmatā?

Izšķirtspēja ir būtiska, ja grib, lai bildes kvalitāte izdrukā ir laba (nav kubiciņi).Tagad, kad jaunajiem fotoaparātiem ir augsta izšķirtspēja, bildes lielākoties ir ar pietiekamu izšķirtspēju, lai attēlus izmantotu pat A4 un A3 izmēru produktu izveidei, kvalitatīvai izdrukai bez graudainuma. Tomēr tas  ne vienmēr ir tā. Tas ir atkarīgs no tā, kādus iestatījumus fotoaparātā izmanto. Parasti cilvēki grib safotografēt pēc iespējas vairāk bildes vienā reizē, un tā kā vienā atmiņas kartē saiet noteikts Mb skaits, ja izvēlas fotografēt augstā izšķirtspējā, tad atmiņas kartē saies mazāks bilžu skaits, kā pie mazākas izšķirtspējas. Tāpēc būtu labāk iegādāties vairākas atmiņas kartes, izmantot tās un fotografēt bildes ar augstas izšķirtspējas iestatījumiem. Pie bilžu nosūtīšanas foto produktu izgatavotājam (pie augšupielādes), svarīgi arī būtu nesamazināt oriģinālās bildes. Priekš drukas būtu nepieciešams, lai bildes izmērs būtu 200 - 300 dpi (punkti uz vienu collu). Piemēram, ja bildei ir 10 megapikseļi, tas ir pietiekami, lai, fotogrāmatā izdrukātu bildi A4 izmērā un pat lielāku.

 

Cik ilgā laikā var saņemt pasūtījumu?

No brīža, kad klients ir apmaksājis pasūtījuma rēķinu, tas būs gatavs pēc piecām līdz septiņām darba dienām. Šobrīd vēl varat paspēt izmantot īpašo Jaunā gada piedāvājumu: līdz 27. decembrim veikt pasūtījumu un to saņemt 30. decembrī (tad gan pēc pasūtījuma jānāk uz Picture Happy biroju).

 

Vai šķirstot kalendāru, tas nevar izjukt, jo tā sastiprināšanai izmantota spirāle?

Normāli tā nevajadzētu notikt, jo ražošanā mums ir augsti kvalitātes standarti. Tomēr, kā jau visiem, arī mums var gadīties kļūdas. Ja produktam mūsu dēļ ir problēmas, bez maksas tās atrisinām.

 

Kā pareizi kopt kanvu?

Kanvai nav vajadzīga īpaša kopšana. Ja to pieliek pie sienas, nestaipa un uz tās neapsēžas, viss būs kārtībā. Lai arī kanvai ir aizsardzība pret UV stariem, tiešos saules staros to nebūtu ieteicams novietot. Tad ar laiku var izbalēt krāsas. Ja slauka putekļus, to nevajadzētu darīt ar slapju lupatu. Arī ar pirkstiem nebūtu daudz vēlams to aiztikt, jo var palikt pirkstu nospiedumi.

Kādēļ datorā bildes šķiet pietiekoši gaišas un košas, taču, kad izdrukā kalendārā vai fotogrāmatā, tās ir tumšākas?

Bildes jebkurā monitorā izskatās gaišākas kā nodrukātas uz papīra. Iemesli ir sekojoši:

a)     Monitoru no aizmugures izgaismo gaismas elements (ekrāna aizmuguri izgaismojošās diodes vai kāds cits gaismas elements), līdz ar to, bildes gaišums monitorā ir atkarīgs no tā, cik spēcīgs šis apgaismojums ir uzregulēts monitorā, taču izdruku nekas no aizmugures neizgaismo,

b)    LCD monitoriem (datoriem parasti ir LCD monitori) nav ļoti izteikts kontrasts, kas nozīmē, ka melnā krāsa tiek attēlota maigāka, gaišāka (vairāk kā tumši pelēka).

Līdz ar to, būtu jāskatās vai datora ekrāns nav noregulēts maksimāli gaišs un ar ļoti košām krāsām. Ja tas noregulēts vidēji uz 50% un bildes kvalitāte apmierina, tad arī izdrukājot visam vajadzētu būt kārtībā.

 

Bieži vien ir jautājums, kāpēc tā pati fotogrāfija izdrukāta kā foto izdruka ir košāka un gaišāka kā izdrukāta kalendārā vai fotogrāmatā?

Tāpēc, ka atšķiras drukas tehnoloģijas – cits krāsu kods, cits papīrs utt. Foto izdrukas tiek drukātas izmantojot RGB krāsu kodu (to veido 3 krāsas - sarkans, zaļš, zils), speciālu foto papīru un ķīmiju, līdz ar to bildes ir spilgtākas, košākas, kā arī standartā, fotolaboratorijās tiek izmantota programma, kura analizē bildi un, ja nepieciešams, uzlabo pēc vairākiem parametriem (gaišumu, kontrastu, krāsu intensitāti). Fotogrāmatas un kalendāri tiek drukāti poligrāfiski uz parastā papīra, izmantojot CMYK krāsu kodu (to veido 4 krāsas - ciāns, madženta, dzeltens, melns). Drukājot šajā tehnoloģijā, krāsas nav tik spilgtas, kā drukājot iepriekš minētajā fotolaboratorijā.

 

 Vairāk informācijas par Picture Happy produktiem, šeit - www.picturehappy.lv

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Kādi jautājumi par bilžu attīstīšanu vai foto produktu izgatavošanu tev ir radušies?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
INGA_DZĒRVE 21. decembris 2010 09:58

Man arī tā ir bijis, bet sen atpakaļ (tāpat kā nebukadnecars). Nesu uz attīstīšanu brāļa 9.kl. izlaiduma bildes, it kā ok, pēc tam to pašu disku nesu, lai man pavairo bildes. Un, kvalitāte otrajā reizē bija krietni sliktāka. Bildes bija tumšākas, un pat tādas kā pleķainas, atšķirībā no pirmā rezultāta. Tāpat arī krāsas atšķīrās diezgan pamanāmi. Brāļa draudzenei bija sarkana kleita, pirmajās bildēs tā tāda arī bija, bet pavairotajās tā bija koši rozā.. Es arī nesaprotu, kā tā var būt.

nebukadnecars 21. decembris 2010 02:05

Neapmierina izdrukātās bildes.
Tā kā mums uz laiku vairs nav printeris, bildes tiek nestas izdrukāt foto salonos un kopēšanas paredzētās vietās. Viena un tā pati fotogrāfija dažādās vietās tiek izdrukāta pavisam dažādi. Vienalga kā, tikai ne tā, kā vajadzētu būt.

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Jaunākais Māmiņu Kluba TV raidījums

06.08.2017.TV3: hendlings, ceļojumu grāmata, mitrās salvetes

06.08.2017.TV3: hendlings, ceļojumu grāmata, mitrās salvetes

Ceļvedis,kā nokļūt Māmiņu Klubā

Ar kādu transportu tikt līdz Māmiņu Klubam?

Ar kādu transportu tikt līdz Māmiņu Klubam?

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

Kad prieks ir ne tikai sirdī

Kad prieks ir ne tikai sirdī

Kopjam savus pirmos zobiņus: kā to darīt PAREIZI?

Kopjam savus pirmos zobiņus: kā to ...

Avārijas brigādes atrakciju parks – mēs tur bijām!

Avārijas brigādes atrakciju parks – mēs ...

Kļūstot par māmiņu, manī parādījās radošums

Kļūstot par māmiņu, manī parādījās radošums

Vai 1. Septembris mums jāsvin visai ģimenei kopā?

Vai 1. Septembris mums jāsvin visai ...

Ergosoma - mammas labākais palīgs!

Ergosoma - mammas labākais palīgs!

Izglītojoši un izklaidējoši video

VIDEOieskats, kas notiek kraniosakrālajā terapijas seansā!

VIDEOieskats, kas notiek kraniosakrālajā terapijas seansā!

VIDEOieteikumi, kā neiedzīvoties pudeļu kariesā

VIDEOieteikumi, kā neiedzīvoties pudeļu kariesā

21.gadsimta mazulis VIDEO: sakām JĀ kustību brīvībai

21.gadsimta mazulis VIDEO: sakām JĀ kustību ...

VIDEO: Kā notiek 4D ultrasonogrāfija?

VIDEO: Kā notiek 4D ultrasonogrāfija?

Mazo staigātāju klubiņš

Kas ir "paaugstināts tonuss" un kā ar to tikt galā?

Kas ir "paaugstināts tonuss" un kā ...

Klaudija Hēla: Hendlings nav modes lieta

Klaudija Hēla: Hendlings nav modes lieta

10 speciālista padomi bērna pēdu veselībai

10 speciālista padomi bērna pēdu veselībai

Fizioterapeite: veido šķēršļu joslas savam mazajam rāpotājam

Fizioterapeite: veido šķēršļu joslas savam mazajam ...

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies