Kā mēs apguvām podiņmācību!

veesma
veesma 15. marts 2012 13:15
1678

Nu jau ir pagājušas divas nedēļas, kā esam uzsākuši podiņmācību. Pastāstīšu, kā mums iet.

 

Ar podiņu mazais tika iepazīstināts jau agri, kādos 10 mēnešos, bet par podiņu viņš nekādu interesi neizrādīja. Ik pa laikam mēģināju mazo likt uz podiņa, bet viņš negribēja uz podiņa sēdēt un es arī neuzspiedu. Nolēmu, ka gaidīšu siltāku laiku. Biksītes mazajam, lai uzsāktu podiņmācību jau biju sagādājusi krietnu laiku atpakaļ.

 

Tā nu gaidīju siltāku laiku un mazā ieinteresētību par podiņu.Kādu dienu mainot pamperus mazais ļoti stipri sāka protestēt pret pamperu. Sāka pamperu plēst nost un pat raudāt. Tad nu es nolēmu, ka varētu sākt podiņmācību, arī laiks sāka palikt siltāks.

 

Podiņmācības pirmā diena mums bija 1. maijs. 

 

Tā kā mazais negribēja vilkt pamperu, uzvilku viņam biksītes un ik pa laikam liku viņu uz podiņa. Sākumā mazais tā kā protestēja pret sēdēšanu uz podiņa, bet es viņam sāku rādīt grāmatiņas, palasījām pasakas, paspēlējāmies ar mantām. Pirmās trīs dienas mazais podiņā pačurāja reti, vairāk jau sanāca biksītēs. Pirmās dienas ejot ārā tālās pastaigās un uz nakti tomēr vilku pamperu - biksītes. 

 

Mazais pirmās dienas, kad apčurājās, nāca un teica  - "ciss", tad es viņu sēdināju uz podiņa un teicu, ka "ciss" jātaisa podiņā. Sākumā vēroja arī mazā uzvedību, kad viņš sāka kājiņas spiest kopā vai aiztikt sevi, uzreiz liku uz podiņa. Tā nu piektajā podiņmācības dienā mazais atskrien pie manis un saka "ciss", es jau domāju, ka bikses atkal slapjas, bet pataustu nekā sausas, tad nu es mazajam saku- "skrienam ārti uz podiņa". Uzliku mazo uz podiņa un viņš pačurāja. Biju ļoti priecīga par savu mazo. Tā nu viņš man sāka prasīties uz podiņa, sākumā gan tikai čurāt, bet pēc pāris dienām arī kakājām jau podiņā. 

 

Tagad ir pagājušas divas nedēļas kopš mēs uzsākām podiņmācību un pamperus mēs vairs nelietojam nemaz ne ārā ejot, ne gulēt. Pirmajā dienā izejot ārā bez pampera domāju, kā mums būs, staigājām tikai pie mājām, bet mazais, kad gribēja pačurāt atskrēja pie manis, teica - "ciss" un mēs paspējām ieiet mājās un pačurāt.

 

Ar gulēšanu bez pampera gan ir tā sarežģītāk, jo mazais vakarā pirms gulētiešanas vēl dze pienu un visu nakti bez čurāšanas nevar nogulēt, bet pamperu kategoriski atsakās vilkt. Naktī, kad mazais paliek ļoti nemierīgs mēģināju viņu uzlikt uz podiņa, bet mazais par to bija ļoti neapmierināts. tad nu tagad es gultā ieklāju vienreizējos, mitruma necaurlaidīgos paladziņus.

 

Tā nu mūsu podiņmācība norit ļoti ātri un ar labiem rezultātiem, dažreiz jau gadās iečurāt biksēs, bet tas ir reti. Vakar braucām ciemos un līdzi ņēmām podiņu, lai mazajam būtu kur pačurāt. Es jau bažījos, ka sveša vietā, kur viss ir jauns, mazais aizmirsīs paprasīties uz podiņa, bet viss bija labi, mazais prasījās uz podiņa un es biju ļoti priecīga un lepna par savu mazo.

 

Priecājos, ka mūsu podiņmācība norit tik viegli un sekmīgi. Man jau bija tāda klusa vēlēšnās līdz mazā pusotra gadiņa sasniegšanai apgūt podiņmācību, bet tomēr nebiju cerējusi, ka mēs to pagūsim. Bet nu varu teikt, ka mēs to esam paveikuši, 16. maijā mums palika pusotrs gadiņš un mēs ejam uz podiņa.

 

Vēl mums tikai ir jāatradinās no māneklīša, kuru mazais sauc par "dudu", un kuru lietojam tikai gulēt ejot. Ceru, ka drīz mums tas izdosies.

Kā ar podiņmācību iet Jūsu mazajiem?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
viktorija56 17. maijs 2011 21:34

Kādi gan jūs malači veesma (Y) dažu dienu laikā, šitāds prieks :)
Mēs jau 3 mēn.mācāmies, dažkārt sanāk, dažkārt atkal - peļķītes un peļķītes :D , bet pat ja sanāk manuprāt tas viņam vēl neapzināti, kaut arī es viņu paslavēju, mazais nopriecājas ar pirkstiņu rāda un plaukšķina no prieka, dažkārt ejam kopā es sēžos uz sava troņa :D un mazo blakus, tas arī palīdz, ar nepacietību gaidu to dienu, kad viņš sāks prasīties pats :)

princesemince 17. maijs 2011 19:02

es arī labprāt saņemšos un uzrakstīšu, kā apgūstam podiņu, kad bērns sāks naktī celties, pirms gulta slapja :) līdz tam šo procesu uzskatu par tādu noietu pusceļu.

siix 17. maijs 2011 15:44

man vispār prasījās ar par šo tēmu blogu uzrakstīt, bet slinkums dara savu :D
bija doma sēdināt uz poda, kad sāka sēdēt stabili (9m), bet puiks neļāvās. nu ja ne - ne. nogaidīju, reizi nedēļā uzliku - a ja nu. un tad 11m pienāca tas brīdis, kad ļāva uzsēdināt. ok - tā kā aizmigušā veidā viņš nečurāja jau sen, tikai momentā, kad pamodies - pēc diendusas sāku sēdināt. pēkšņi vienu dienu - pamodās diendusas vidū itkā par agru, bet nu neko - uzlieku uz poda, puika pačurā un momentā pēc nocelšanas no poda aizmieg :D un nākamā dienā tāpat sāka darīt arī naktī 1 reizi - laikā, kad kādu laiku iepriekš bij cēlies ēst. līdz ar to - naktis kopš tā brīža lielākā daļa ir sausas. pa dienu iet kā kuru reizi, saprast saprot, sūdzās, bet ne vienmēr pasaka to "ciss" pirms, dažreiz tik jau procesā. bet nu.. to viņš ir izvēlējies pats. pa ceļam pamperā arī reti gadās, tik ja miegojas vai kašķējas. mājās staigā vai nu savos auduma autiņos (ko mājās lietoju kopš 1m, tik pēdējo mēnesi esmu sākusi likt "jūt slapjumu" variantā) vai no autiņu ieliktņa un apenītēm sašūtās treniņbiksēs, vai apenītēs + autiņu virsbiksēs. kaka praktiski vienmēr ir podā (izņēmums ir tikai kad ir kāda vēderproblēma un līdz ar to nepaspēj neko pateikt). ļoti labi redzams, ka visu saprot - kad čurāt nevajag, bet mēģinu likt, no poda lec kājās,kad vajag - smuki sēž un tūlīt pēc kāpj nost, kad kaka - pats smuki turpina sēdēt. domāju, ka priekš 1.1g tas ir vairāk kā ideāli. gaidu, kad beidzot sāks staigāt pats, tad varēšu mācīt ārā stāvus čurāt, citādi ir diezgan sarežģīti iztupināt puiku krūmos, lai neapslapinātu drēbes. bet vispār man ir kolosāls bērns :)
vēlu veiksmi arī citām mammām podmācībā - tieši tad, kad katrs mazais tam gatavs :)

princesemince 17. maijs 2011 15:09

o, paldies par labu interneta veikala pateikšanu. tieši meklēju izdevīgi iegādāties šo lietu http://www.bebrens.lv/index.php?mod=about&id=5357&catid=5340&r=356b94dffd5ecb6967a579aaa6b576da
tā ir daudz labāka par paladziņiem tādā ziņā, ka var pēc tam lietot arī lielākai gultai, ņemt līdzi u.c.

indrite 17. maijs 2011 15:09

Ar likšanu uz lielā poda uzmanīgi, jo fizioterapeite Kristīne Baranova savukārt norādīja, ka pačurājot, jā var, bet ja nokārtojas pa lielam, tad vajag, lai kājiņām ir balsts kur atspiesties - tas esot svarīgi cilvēkam tīri fizioloģiski.

veesma 17. maijs 2011 14:44
princesemince 17. maijs 2011 14:28

Cēsīs pirku bērnu preču veikalā. zinu, ka interneta veikalos arī tādi nopērkami, tik nosaukumu uzreiz nepateikšu.

chudogirl 17. maijs 2011 14:27

Pamēģini puiku pamācīt čurāt stāvus. Manējam tieši tā podmācība sākās, jo sēdēt uz poda negribēja. Bet stāvus pačurāt bija pat interesanti. Kad ar čurāšanu bijām tikuši skaidrībā, tad mācījās arī lielās vajadzības kārtot podā. Tā kā mazo podiņu joprojām neatzina, sēdināju uz lielā.
Meita savukārt visu apguva vienā reizē, bet arī - uz lielā poda.

lolita82 17. maijs 2011 14:26

Kur tādus paladziņus var iegādāties?

princesemince 17. maijs 2011 14:00

saka jau, ka vajag vienu tā kārtīgi, tad nākošo :)
ar to podiņu ir progresa dienas un regresa dienas, pēc savas pieredzes - tā kārtīgi var just pēc pusgada, cik labi lietas notiek.

veesma 17. maijs 2011 13:22

Paldies, ceru ka tā arī mums ies turpmāk.
Vēl tik no māneklīša jāatradinās, bet to nu mēs nekādi nevaram pagaidām izdarīt, kā vakaros nāk miegs tā meklē "dudu".

veesma 17. maijs 2011 13:20

Viens tāds paladziņš mums jau ir, būs jānopērk vēl. Ārā mēs arī jau čurājām un pat kakājām, pats prasījās, jo tās dažas dienas, kad bija silts visu laiku dzīvojāmies pa āru. Uz lielā poda arī mācamies iet.

INGA_DZĒRVE 17. maijs 2011 13:19

wow, Jums gan ātri un veiksmīgi tā lieta aizgājusi, nu malači, tā turēt!

princesemince 17. maijs 2011 13:12

silti iesaku, kad laukā prasās, iemācīt čurāt tur, kā arī, ciemos braucot, likt uz lielā poda, jo tas pašā sākumā, ka liksies ērti mazo podiņu līdzi vadāt un nēsāt, vēlāk tas kļūs ļoti apgrūtinoši.
jā, naktis ir diezgan smags jautājums, bet pati atceros, ka esmu čurājusi gultā, tātad palielā vecumā, kas nozīmē, ka iespējamā pieslapināšana būs vēl gana ilgi.
no pieredzes - bērns gultā naktī vai nu čurā, vai arī nečurā. mans dzer maz, bet ir naktis, kad piečurā gultu, ir naktis, kad nepiečurā, neatkarīgi no dienā un pirms gulētiešanas izdzertā daudzuma. protams, lielāks bērns šīs sajūtas naktī arī spēj nokontrolēt, bet ne vienmēr.
starp citu - nopērkami frotē paladziņi ar gumiju zīdaiņu gultiņām (iespējams, arī lielākām), kuri nelaiž cauri mitrumu, bet pēc izmazgāšanas atkārtoti lietojami. maksā tikpat, cik kokvilnas gultiņas palagi, bet sanāk izdevīgāk nekā vienreizējie :)

wildberry 17. maijs 2011 12:33

Paldies! :)

veesma 17. maijs 2011 12:31

Novēlu arī Jums, lai veicas apgūt podiņmācību! :)

inxs 17. maijs 2011 12:29

uh, kādi malači. Man mazajai 1g10mēn. Bet podiņš pagaidām tiek izmantots kā krēsliņš. Td nu es arī gaidu, kad būs pastāvīgi slits laiks un varēšu sīci tikai bikšelēs pa māju laist, lai sajūt slapjo bikšu diskomfortu.Tomēr nevarēsim vismaz sākumā šo taktiku piekopt visu laiku, jo mazā iet dārziņā un tur nu gan negribētos, lai mazā slapju dupšeli skraidītu. Esmu nolēmusi, ka pa vasaru no pamperiem mums'jātiek vaļā lai vai kas.

veesma 17. maijs 2011 12:05

Lai Jums veicas! :)
Mums jau ar sanāca dažas dienas siltas, tad atkal aukstas.
Šodien no rīta braucām pie daktera uz poti un domāju kā mums ies bez pampera, ārā laiks auksts, ja nu apčurāsies, bet nu viss bija labi izbraukājām ar sausām biksēm. :D

wildberry 17. maijs 2011 12:00

Manam mazajam ir 1g1mēnesis ar podiņu iepazīstināju jau 9mēn.vecumā,šad un tad uzliku viņu uz podiņa(joka pēc),it kā jau sēdēja,bet regulāri uz to nesēdināju,tā nu dažas dienas atpakaļ,mazais atnes man podiņu,un dod to man,es novelku bikses un pamperu un uzsēdinu,bet viņš tik mazliet pasēž un ceļas kājās,apskrien mazu līkumiņu un atkal mēģina pats uzsēsties uz podiņa,tā nu es biju nolēmusi uzsākt podiņmācību,bet tad sākās šīs aukstās un lietainās dienas un sanāca podiņmācību atlikt,jo kamēr dienā 100 reizes mazo ģērbšu nost un likšu uz podiņa viņš jau būs noguris no nemitīgās apģērbšanās/noģērbšanās sāks izrādīt nepatiku,tapēc pagaidīšu atkal silto laiku lai sāktu tā nopietni pievērsties podiņmācībai! NOVĒLIET MUMS VEIKSMI! :D

indrite 17. maijs 2011 11:01

Manam puikam jau tūlīt būs 1g5m, uz poda nepar ko nevar apsēdināt - visu laiku tik tiltiņš, ka tur jau viņš nesēdēs. Ar pārtraukumiem mēģinu pierunāt, kaut ko ieliet podiņā, bet šis ne par ko nesēžas. Tā nu jau kādus 2 mēnešus ar pārtraukumiem pacietīgi gaidu, kad beidzot varētu uzsākt. Mazais bieži skraida pa māju bez pamperiem, tā nu slauku tik peļķītes (inlove)

Huggies®- katram bērna attīstības posmam

Mitrās salvetes - TOP izvēle šajā vasarā

Mitrās salvetes - TOP izvēle šajā ...

Huggies@ Elite Soft autiņbiksītes jaundzimušajiem maina iepakojuma izskatu!

Huggies@ Elite Soft autiņbiksītes jaundzimušajiem maina ...

Huggies® Pants autiņbiksītes-biksītes!

Huggies® Pants autiņbiksītes-biksītes!

DryNites® - bērniem ar nakts slapināšanu

DryNites® - bērniem ar nakts slapināšanu

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies