Vai Tavam bērnam līdzās drīkstēs sēdēt īpašais?

Klintasmamma
Klintasmamma 11. janvāris 2018 15:31
1776

Raksts->> ir viens no ļoti daudziem līdzīgiem. Šķiet, ka pēdējā laikā runāt par invalīdiem kļūst teju vai par katra politiķa pienākumu, par ko man ir tiešām prieks, lai gan neredzu tam jēgam sabiedrībā, kura vēl aizvien uzskata, ka invalīdus nedrīkst laist pie "normālajiem". Mēs vēl aizvien dzīvojam pasaulē, kur tiek uzskatīts, ka labajiem un pareizajiem īpaši bērni nedzimst, un  īpašos būtu jātur internātos, maksimāli izolējot no mums un mūsu mīļajiem. Kāpēc? Lai mēs izliktos, ka pasaulē nav cilvēku ar invaliditāti? Vai arī kādam šķiet, ka invaliditāte ir lipīga un nododas gaisa pilienu veidā? 

Kāpēc es to visu jautāju? Jo sev par nožēlu izlasīju šī raksta komentārus. 

Piemēram Profs raksta "Lai uzlabotu sekmes bērniem invalīdiem un bērniem ar kavētu attīstību sūtīsim tos mācīties pie normāliem bērniem. Un tad invalīdiem un bērniem ar kavētu attīstību zināšanu līmenis pieaugs par 10%, bet pārējo bērnu zināšanu līmenis kritīsies par 40%. Rezultātā Latvijā vairs nebūs talantīgu bērnu, kas spēs starptautiskā līmenī konkurēt zinātnē.
Viduvējības nebūs spējīgas konkurēt inovatīvā ekonomikā, tāpēc mums būs nolemta atpalicība un nabadzība." 

Daudz kodolīgāk spriež Imants Imants "Vai nu Reirs ir pilnīgs muļķis, vai arī nelietīgs kaitnieks. Ja valstij ir vajadzīgi strādnieki, darbinieki un speciālisti ar augstu zināšanu un izglītības līmeni, tad to nevar panākt normālo bērnu masu pazeminot līdz defektīvu īpatņu līmenim."

Tātad tā ir mūsu sabiedrība? Cilvēku masa, kura cilvēkus ar invaliditāti sauc par defektīvajiem īpatņiem vai iepuvušiem āboliem?  

Lasot komentārus, mani pārsteidz līdzcilvēki, kuros sirdssiltuma, inteliģences un empātijas ir krietni mazāk nekā katrā no īpašajiem bērniem, ko esmu satikusi. 

Māmiņas uztraucas par to, ka viņu bērni, sēžot blakus īpašajiem, skolā nevarēs koncentrēties un mācīties, piedāvājot sliktos grupēt ar sliktajiem, lai viņu pašu bērniem tie defektīvie īpatņi netraucē, lai gan viņām nav ne jausmas, ka, sēžot kopā ar īpašajiem bērniem, ļoti daudz iegūst arī "parastie", viņas pat nenojauš, ka skola nav tikai formulas, teorija un gramatika, kā arī labas atzīmes, jo neesmu satikusi nevienu, kurš dzīvē ko būtu sasniedzis tikai tāpēc, ka skolā visu kārtīgi mācījies un klausījies. Bet tā esmu es, īpašos bērnus mīloša un apbrīnojoša, ticot, ka viņiem jābūt mūsu vidū, parasto bērnu skolās un dārziņos. Un kā ir ar Tevi? Vai Tavam bērnam skolā blakus drīkstēs sēdēt īpašais?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Annnnnla 12. janvāris 2018 08:04

Problēma jau ir tajā, ka valsts/pašvaldība tikai retajos gadījumos nodrošina asistentu.
Ja runa iet par 3-4 gadus vecu bērnu grupiņu, kurā ik diena ir 22 bērni un 2 no tiem ar īpašām vajadzībām, tad audzinātājas abas rokas ir aizņemtas īpašajiem bērniem un dažreiz pat nepietiek ar tām pašam 2 rokām. Pārējie 20 bērniņi bieži paliek neievēroti, jo viņi taču pratīs paši, tiks galā paši un nekur neaizmuks, nekur nenokritīs...
Kaut vienu asistentu uz tiem diviem bērniņiem, kas izskaidro, palīdz, pakontrolē.

anastasija.MK 11. janvāris 2018 18:56

Ļoti žēl, ka cilvēki tā spriež. Pieņēmu, ka tas ir tāpēc, ka savā ikdienā "īpašos" nesatiec. Es gan domāju, ka mūsu bērniem būtu jābūt kontaktā savā ikdienā ar tādiem bērniem, tad mums izaugtu jaunā paaudze, kas domātu savādāk, un uzskatītu "īpašos", ka pilnīgi normālu sabiedrības sastāvdaļu.

KatrinaBP 11. janvāris 2018 16:33

Es tiešām nesaprotu, kā "īpašais" bērns varētu pazemināt mana bērna intelekta līmeni, lai kristos arī zināšanu līmenis? Ja bērnam negribas vai nepadodas macīties, tad jebkurš blakussēdētājs būs "traucēklis" un otrādi, ja bērnam padodas mācības, tad viņš tikai paceļ savu zināšanu līmeni palīdzot blakussēdētājam.
Šo pārgudro cilvēku izteikumi ir pilnīgi neloģiski un lieki, bet to jau sapratīs tikai tie, kuriem ir bijusi saskare ar dažādiem bērniem, turklāt daudziem "īpašajiem" ir daudz lielākas spējas mācīties, nekā lielai daļai tā saukto "normālo".
Turklāt, ja vecāki ir sagatavojuši bērnu skolai un skolas vadība ir nodrošinājuši visu bērniem nepieciešamo un bērns ir spējīgs nosēdēt skolas solā, tad viņš nav traucēklis, bet pilnīgi normāls skolas skolēns.

werso 11. janvāris 2018 16:26

Mūsu inteliğentajiem tautas pārstāvjiem(un ne tikai) jau krietnu laiku esam tikai MASA, kura, kā jau minēji, iedalās derīgajos un nederīgajos! Tas nav nekas jauns. Skumji.
Esmu tikai par īpašo bērnu mācībām parastās skolās! Kāpēc? Jo par īpašu mēs ik viens ( liels vai mazs) varm kļūt jau rīt kādas slimības vai negadījuma rezultātā! Un ko tad? Tikt pēkšņi izolētiem no visiem un visa?
Mūziķis Ūdrītis ir tikai viens no piemēriem tam, no kā mēs neviens neesam pasargāti!

diarya 11. janvāris 2018 16:10

Ja manam bērnam skolas laikā būs aizspriedumi pret citiem bērniem viņu izskata, tautības, veselības vai citu īpašību dēļ, tad es kā mamma jutīšos neizdevusies. Ļoti ceru, ka bērnus izdosies izaudzināt ar augstām vērtībām, iemācīt cienīt un pieņemt ikvienu, jo neviens neesam pasargāts no tā, ka varam kļūt "īpašs".