Vai klepus sīrupi vispār palīdz? Man par to ir šaubas

Sandija Māmiņu Klubs
Sandija Māmiņu Klubs 30. janvāris 2013 09:19
26316

Šobrīd mājās visi krekšķam ne pa jokam! Sākot no mazajiem līdz pat omei - māja kā lazarete. 

Sauss, rejošs, rīkli kairinošs klepus ir mokas zemes virsū, ar kurām nu nekādi netiekam galā.

Taču mana šīs dienas diskusija būs par klepus sīrupiem, ko tik intensīvi reklamē mediji un ko tik naski izraksta ārsti. Varu droši teikt, ka neviens klepus sīrups nopietna klepus gadījumā nav palīdzējis!

Pudelītes krājas, katra arī ko maksā (ap 3-5 lati!), taču jēgas nekādas. Turklāt, mazajam bērnam tās nevar pat iemānīt, bet lielais ir atmetis ar roku, jo jau pats zina, ka nekādas jēgas.

Arī es cenšos dzert, bet ne vella!

Runājos ar pazīstamām pediatrēm - neoficiāli viņas atzīst man, ka tiešām - klepus sīrupi nopietnāka klepus gadījumā nepalīdz. Labākais veids tomēr ir inhalācijas, kas momentā iedarbojas uz elpceļiem. Tomēr ārsti vienmēr izraksta pie bērnu augšējo elpceļu saslimšanas kaudzi sīrupu un arī farmaceits aptiekā ieteiks tieši tos (tajā brīdī laikam to, kuru reklamē medijos?)

Lai efektīvās pretklepus inhalācijas veiktu mājas apstākļos, nepieciešams inhalators ar krājtelpu vai nu jābrauc uz Bērnu slimnīcu (Gaiļezerā), kur laringīta lēkmes gadījumā ar ģimenes ārsta nosūtījumu izinhalē uz vietas un tad laiž mājās.

20130130091930-29813.jpg

Atceros, kad lielais bija mazs, viņš ļoti smagi līdz kādiem 5 gadiem slimoja ar laringītu, bija lēkmes pa nakti un mēs vienmēr traucāmies uz to bērnu slimnīcu, jo zinājām, ka tas ir vienīgais, kas palīdz. Līdz kāds mums pateica, ka to inhalatoru var taču nopirkt arī un turēt mājās.

Jāteic, ka tas mums lieti noder, tikai jebkurā gadījumā inhalējamajām zālēm ir nepieciešama ārsta recepte, un,ja uznāk lēkme un ārstu nevar uzreiz dabūt, atkal nekā...

Jautājums jums, mammas, vai klepus sīrupiņi tiešām ir kādreiz palīdzējuši un kurš sīrups pret kādu klepu? Vai esat jutušas kādu jēgu no tiem? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Madara007 30. maijs 2014 14:54

Pretklepus rīrupi ir laba lieta, bet daudz efektīvāk ir lietot inhalācijas, jo tad ārstnieciskās vielas nonāk tieši tur, kur ir iekaisums, kas izraisa klepu. Iesaku palasīt šo materiālu par inhalācijām: http://www.inhalators.lv/lv/inhalacijas/

Sandija Māmiņu Klubs 31. janvāris 2013 22:21

Tagad esam ārstējušies nedēļu - palīdzēja reāli tikt pa 1-2 dienām no smagas situācijas inhalācijas

alexy 30. janvāris 2013 16:48

Bērnam nav bijusi vajadzība pēc šādiem sīrupiem, bet man pašai- jā, ļoti labi palīdzēja, kad likās, ka gals klāt, jo klepus bija sauss un visu laiku kaklā kas ķērās, nopirku pēc farmaceites ieteikuma, nebija dārgs, bet, kur tie gadi - neatceros ne nosaukumu ne firmu.
Bet, par aptiekām runājot - esmu pamanījusi farmaceiti, kura iesaka to, kas šobrīd tiek reklamēts, bet kura piedāvā citus līdzekļus, godīgi pasakot, ka reklāma ir reklāma. Miniet - pie kuras es eju? :D

mojito 30. janvāris 2013 15:46 sandija

Katras zales var radit blaknes. Citas redzam, citas vel ne :D
Nju manejais slimosanas un zalu (ari Ventolin lietosanas) laika bija vairak apatisks neka uzbudinats. (protams, reakcija katram sava)
Es veletos zinat to, kur to inhalatoru labak pirkt- aptiekas/interneta? vel kadi varianti?

fifabest90 30. janvāris 2013 14:59

Hedelix,celteku sirups 2 labi sīrupi mazajiem

minniite 30. janvāris 2013 14:24

Vēl labs līdzeklis ir medus + sīpoli

minniite 30. janvāris 2013 14:24

Mēs iegādājāmies inhalātoru un tas ir pats labākais un visi klepus sīrupi,kas bija līdz šim palīdzēja, bet tas bija ilgstoš proces. Tagad klepus ārstēšana notiek krietni ātrāk un vieglāk.

Sandija Māmiņu Klubs 30. janvāris 2013 14:16 mojito

No Ventolina bērniem var palikt ļoti slikti, jo tas uzbudina. Reāli manam bērnam ir ļoti slikta dūša no šī medikamenta, ja dzer sīrupa veidā

mojito 30. janvāris 2013 14:14

Ari es diemzel piekritisu un teiksu, ka klepus sirupi manam bernam neko nekad nav uzlabojusi. Stodals ari mums izsitumos noreageja, bet klepu neizarsteja. Hedeliksa sirups, (varbut iesnas aparsteja, bet klepu ne) bronhikums, ari neizcelas ar jebkadu slimibas simptomu novaksanu, Ventolin sirupu- tas laikam vienigais, kurs klepu aparsteja lidz minimumam jo manam delam tas klepus bija dazadas pakapes,un ilgstoss apmeram menesi, tad nu tas Ventolins to klepu nedaudz nomaca, BET tomer, klepus palika. Taja pedeja dela kleposanas laika, es jau lidz izmisumam biju, jo pec musu dokas noradijumiem, devu 3dazadus sirupus 3xdiena un pa edamkarotei, bet ta ari labumu nekadu nemaniju.
Bet, ka pamainijam vidi, atbraucam pie manas mammas padzivot, ta, uzreiz bez nekadam zalem, klepus un iesnas atstaja manu delu jau paris dienu laika...

Sandija Māmiņu Klubs 30. janvāris 2013 13:22

Paldies jums! Jau sastādīju sarakstu no jūsu ieteikumiem

lauvinja 30. janvāris 2013 13:12

No sildošām ziedēm man vislabāk tīk ziede , kas saucas Egle un pārdodās bišu prodiuktu veikalos.

Par bebru taukiem - oficiāli cik zinu tos nepārdod LV un pirkt no rokas HVZ ko, es tomēr neriskēju.

aga20 30. janvāris 2013 13:09

Mūsu mājās klepus sīrupi palīdz , ar vienu noteikumu, mainot to veidu- attiecīgam klepum. Vislabākais līdzeklis ir Rīgas farmaceitu rūpnīcas "Plaušu bronhu tēja", ko tagad izmantoju sīrupu vietā. Tā palīdz pret jebkādu klepu un ļoti ātri tiekam vaļā. Lai gan rakstīt ka nedrīks līdz 12 gadu vecumam dot, bet daktere mums atļāva, jo tās pašas sastāvdaļas tiek liktas klepus sīrupos. Šī tēja pat palīdz vīram ( smēķētējam) , nevienas citas zāles viņam nepalīdz.

lauvinja 30. janvāris 2013 13:09

Pa lielam ir divu veidu klepus:
* kairinošs, kad palīdz inhalācijas, jo tās mīkstina elpceļus un veicina atklepošanu;
* atklepojošs, kad inhalācijām nav jēgas, jo tās neplaīdz izdalīties krēpām;

Par klepus sīrupiem - ir līdzējis sīrups uz efeju lapu bāzes. Reizēm izmantoju rutku ar medu. Nerezdu jēgu ikreiz mesties virsū ar šerpām inhalējamām zālēm, ja vien nav kāda īpaša diagnoze, kad tas ir nepieciešams.

Labi līdz kāju pēdu sildīšana un sildoša ziede uz pēdām un krūšu apvidū, uz nakti. Kā arī kartupeļu -medus aplikācijas. Bet šīs metodes ir lietojamas tikai un vienīgi tad, ja nav temperatūras.

adetola 30. janvāris 2013 12:14

nezinu mums ari kaut ka nepalidz, mazais jau 2 nedeljas netiek valja no klepa, vins ir mitrs bet tomer nepazud un ari domaju tas klepus sirups mums nepalidz...jo nedeljas jau nevar to lietot par cik man bernam ir inhelacijas javeic jo asmatikis es mazajam ari pushu ventolinu un tad tas otras zales un klepus mazinas...

princesemince 30. janvāris 2013 11:48

Vēl esmu novērojusi pie zināmajiem bērniem - tiem, kuriem nācies izmantot Ventolīnu (sīrups vai it sevišķi inhalācijas), pēc tam jau diezgan grūti klepu izārstēt bez šī medikamenta lietošanas.

eliiie 30. janvāris 2013 11:47

mums palidzeja Hedelix sirups!!!!(Y)klepus kļuva mikstaks un pec laika bijam veseli...:)

jankovska 30. janvāris 2013 11:13

mums šoziem ļoti palīdzēja Hedilix pilieni, stipri un bez cukura, bet kad meita tagad redz reklāmā šīs zāles, tad saka mēs izārstējāmies!!! :)

ievukitis 30. janvāris 2013 11:07 princesemince

varbūt tā ir sakritība, bet man arī klepus sīrupi palīdz tiem bērniem, kas nav lietojuši antibiotikas.

princesemince 30. janvāris 2013 10:59

Es bērnam vienmēr jūtu efektu no klepus sīrupiem, taču līdz šim šie klepus sīrupi nenoved klepu līdz galam. Līdz šim klepus beigas iestājušās pēc diviem faktoriem - pavasara iestāšanās vai homeopāta dotie graudiņi. Piebildīšu, ka man puika nekad nav lietojis ne Ventolīna inhalācijas un nekādā citā formā arī nē, ne antibiotikas, ne vispār tādas nopietnas zāles, iespējams tādēļ sīrupi, lietoti pēc klepus veida, vismaz slimības sākuma posmā ļoti palīdz. Papildus gan viņam tiek dotas tējas, kas arī "pieskaņotas" klepus veidam.

ievukitis 30. janvāris 2013 10:56

Mums ir interesanti, vecākajiem bērniem sīrupi palīdz, bet jaunākajam, kam arī klepus ir visbiežāk nepalīdz. Tad arī es sapratu, ka nav nekas labāks par inhalācijām, tikai mēs pagaidām izlīdzamies ar sēdēšanu pie katla elpojot tvaikus, kopš veicu šādas inhalācijas mazais ar bronhītiem vairs nav slimojis un sīrupi viņam tik tiešām nekādu labumu nedod. Vēl palīdz sildošās ziedes priežu eļļas ziede.
Lielajiem vislabāk palīdzējis Aflubin pine (arī man) un Brontex.

mothertobe 30. janvāris 2013 10:49

vel atcerejos- sagriezti sipoli ar medu- un dzeram to skidrumu,kas izveidojies no sis kombinacijas-ari palidz!manam bernam 2.4gadi.

BaibaU 30. janvāris 2013 10:39 geeiitte

aha mana meitiņa katreiz pēc Stodal izvēmās 3x mēģināju!

Geite 30. janvāris 2013 10:29

Par Stodal homeopātisko sīrupu diemžēl neteikšu labas atsauksmes, jo mūsu bērnam bija izsitumi no viņa. Kā arī runājot ar ārstu uzzināju ka ne mēs pirmie kam ir alerģiska reakcija uz Stodal.

Geite 30. janvāris 2013 10:28

vēl ir labs variants sildošās smērītes smērēt bērnam un pēdiņām un kājām.
Ģimenes ārste mums ieteica bebru taukus bet mūsu tuvējās aptiekās es tos neatradu un lietojam Doktor MAM ziedi, viņa ir uz terpentīna bāzes. Esam lietojuši un esmu dikti apmierināta.

taschinka 30. janvāris 2013 10:27 sviestamusha

Priežu čiekuru sīrupu iesaku gan.es pagājušā vasarā izvārīju,man tas šķiet labs.bet protams, atkal kas der vienam var tomēr nelīdzēt otram.

1 2