Sargi savu bērniņu no A hepatīta!

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 2. janvāris 2016 00:00
1876

Uzsākot skolas un bērnudārza gaitas, saskarsmē ar citiem vienaudžiem nepašaubāmi palielinās A hepatīta risks. Kā savu bērniņu pasargāt no saslimšanas, skaidro BKUS bērnu infektoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docente Ilze Grope. 

Kā apgalvo speciāliste „ne visos gadījumos A hepatīts jāārstē stacionāri, tomēr jāatceras, ka šī slimība var noritēt arī ļoti smagi – tā nav vienkārša saslimšana!” Tādēļ pirms tavs bērniņš savu ikdienu sāk aizvadīt kopā ar citiem vienaudžiem, pārliecinies, ka esi maksimāli parūpējusies par iespējamā A hepatīta riska samazināšanu! 

Iemāci bērniņam mazgāt rokas!

Gan pēc rotaļu laukumu un lielveikalu apmeklējuma, gan pēc spēlēšanās smilšu kastē un rotaļāšanās ar citiem bērniem, noteikti būtu jāatceras nomazgāt rokas. 

Atceries, ka bērni (īpaši tie, kuri nav tik labi pazīstami) varētu būt inficēti vai slimi, vai arī atveseļošanās stadijā ne tikai no hepatīta, bet arī citām infekcijām, un joprojām būt inficiozi! Tādēļ tavam bērniņam, atrodoties kopā ar citiem bērniem, vienmēr ļoti rūpīgi jāmazgā rokas – tas ir pats svarīgākais, kas jāatceras, lai izvairītos no A hepatīta!

Protams, vēl ļoti svarīgi būtu bērnam iemācīt sabiedriskā vietā ar rokām neaiztikt muti, tomēr tas, diemžēl ir diezgan grūti.

Vakcinē!

„Pret A hepatītu bērnu var arī vakcinēt, un tas ir rekomendējami, īpaši ņemot vērā pašreizējo, lielo inficēto bērnu skaitu Latvijā,” iesaka Ilze Grope.

Šī vakcīna sastāv no divām vakcīnas devām. Vispirms tiek vakcinēta viena un pēc sešiem (līdz deviņiem un pat līdz 12) mēnešiem ir iespējams ievadīt otru vakcīnas devu.

Bērniņu var sākt vakcinēt jau no sešu mēnešu vecuma, bet speciāliste uzskata, ka vislabāk to darīt, kad bērns sāk aktīvi iepazīt apkārtējo vidi un rotaļāties ar citiem bērniem.

„Sešu mēnešu vecumā bērniņš pārsvarā ir vecāku aprūpē, tādēļ šajā brīdī inficēšanās iespēja pastāv pārsvarā, tikai kontaktā ar vecākiem. Tomēr tad, ja viņi regulāri mazgā rokas, bērnu inficēt nevar,” skaidro Ilze Grope. 

Vai tu esi vakcinējusi savu bērniņu pret A hepatītu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies