Rotaļājies vesels (spēles ar mazo slimnieciņu)

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 12. janvāris 2018 00:00
865

Ko izvēlēties? Sēdēt ar mazuli, kas to vien dara kā klepo, šķauda un puņķojas, čīkst un pīkst un ir kaprīzs.. Vai tomēr ar to pašu mazuli padarboties kopā, padarīt kaut ko interesantu? Varbūt izvēlēties to otro variantu?

Gultas režīms

Gadās, ka slimošanas laikā pediatrs uzstāj, ka bērnam jāpaliek visu dienu gultā. Tādā gadījumā rotaļāšanās jāorganizē tieši gultā. Bērnam var izveidot rotaļu laukumu. Te var noderēt lielas kastes vāks, kartona kastes viena mala. Rotaļlietu skaits - ierobežots. Liekās rotaļlietas bērnam gultā vienkārši traucēs. Jāaprobežojas ar neliela izmēra rotaļlietām, kam nav nedz skaņas, nedz dažādi gaismas efekti. Gultas režīmā esot būtu jāatsakās arī no datora, planšetdatora un arī mobilā telefona, kas pieskaitāmi pie prāta kairinātājiem. Var sarīkot ēnu teātri, kurā piedalās no bieza papīra izgrieztas figūriņas.

Raudulītis

Ņemam divas rotaļlietas - bērns būs pozitīvais tēls, jūs - Raudulītis. Raudulītis, kā jau tas noprotams, pilnīgi par visu čīkstēs un raudās. Par to, ka viņam uzdāvināta rotaļu mašīna ar zaļiem riteņiem, bet viņš gribējis ar ziliem.. Par to, ka no pieciem cepumiem viens ir pazudis.. Un tad nu  bērns var slaucīt Raudulītim asariņas un mierināt viņu.

Pirkstiņi

Necentieties slimošanas laikā bērnam kaut ko jaunu iemācīt vai attīstīt kādas viņa spējas. Aprobežojieties ar sižetiem un radošām rotaļām.

Radošajām rotaļām noderēs papīrs un zīmulis. Apvelciet bērna plaukstiņu un piedāvājiet viņam uzzīmēt katram pirkstiņam sejiņu. Lai mazais uzdāvina pirkstiņiem arī cepurītes, šallītes vai pērlītes. Izdomājiet visiem pirkstiņu cilvēciņiem vārdiņus.

Pieskarieties katram pirkstiņu cilvēciņam un lūdziet bērnam, lai viņš šo pašu pirkstiņu uz savas rokas parāda jums.

Es sāku, tu - pabeidz

Uz papīra var uzzīmēt atsevišķu lietu daļas, vislabāk - pusi no figūras, pusi no attēla. Bērnam lūdzam papildināt.

Paslēpes

Ļaujiet bērnam ar acīm ciet minēt, kādu priekšmetu ieliekat viņa rokās. Tas var būt kāds priekšmets no virtuves, kāda rotaļlieta, zīmulis. Galvenais - lai lietiņa bērna rokā būtu viņam zināma.

Krelles pie tējas

Dod bērnam baranciņu iepakojumu un šņorīti. Lai bērns saver krelles. Ja bērnam ir vairāk par trim gadiem, viņam var piedāvāt savērt sauso brokastu riņķīšus. Kad bērns uzdevumu izpildījis, piedāvā viņam tēju ar ievārījumu vai pienu ar medu. Un te nu krelles var piekost klāt.

Papīra pusdienas

Vajadzēs papīra šķīvīšus, izgriezumus no reklāmu bukletiem un veciem žurnāliem, kuros attēlota pārtika. Bērnam var dot vai nu līmēt uz šķīvīšiem pārtiku, un tad var pa jokam abi papīra ēdienus pieēsties, vai arī var vienkārši salikt, izjaukt atkal un veidot jaunus ēdienus.

Lielā mazgāšana

Derēs arī gaisa mitrināšanai telpās. Lieciet bērna priekšā bļodu ar siltu ūdeni un dažādas faktūras auduma gabaliņus. Parādiet, kā veļu var mazgāt ar rokām. Ūdenim var pievienot arī tējas koka eļļu vai eikaliptu. Kad visi auduma gabaliņi izmazgāti, izkariniet tos žāvēties uz radiatoriem istabā, kurā bērns guļ.

Kuģīšu laišana

Papīra kuģīšus var likt izpeldēties vannā vai bļodā. Kuģīšus var piepildīt ar smalku kravu - pērlēm un pogām, un tad var izspēlēt kuģa grimšanu un dārgumu meklēšanu.

Var izspēlēt arī dažādas spēles ar elpošanas vingrinājumiem, kur pie izelpas var attēlot kaut vai vilcieniņu, kas saka - čuk-čuk-čuk. Tāpat var lūgt uz priekšu pūst spalviņu, salvetīti vai nopūst svecītes.

Rotaļājieties veseli un neslimojiet!

Māmiņu Klubs

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies