Mazulis un ūdens vasarā: kas jāņem vērā

Mazulis un ūdens vasarā: kas jāņem vērā

12. Jun 2018, 00:10 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Siltajās vasaras dienās dārza baseiniņš darbojas gluži kā magnēts- no tā dabūt bērnu ārā brīžam ir pat neiespējami! Par to, vai ilgstoša vannošanās ir laba, stāsta ārste Irēna Putniņa.

Tas, cik bieži vannot jaundzimušo mazulīti, nosaka laika apstākļi un bērna ādas jutība. Tādā laikā kā tagad, jaundzimušos iesaka vannot un noskalot katru vakaru, taču ar ziepēm jāmazgājas tikai 1 reizi nedēļā.

Siltā vasarā vecāki var aizdomāties par iespēju bērnu rūdīt – samazinot vannas ūdens temperatūru, un nelejot tajā 37 grādus siltu ūdeni. Tomēr E. Svareniece iesaka rūdīšanu sākt ne ātrāk kā mēnesi pēc dzimšanas, nesamazinot ūdens temperatūru vannā, bet gan pēc vannošanas aplaistot bērniņu ar ūdeni, kam nedēļā samazina temperatūru par 1 grādu. Protams, jāseko līdzi bērna reakcijai. Ja mazais stipri protestē, rūdīšana jāatliek.

Mazulīšus nebūtu ieteicams vannot ilgi, tikai kādas 5-10 minūtes. Lielākiem bērniem ūdens prieki maksimāli atļaujami 20 minūšu garumā. Ādiņa, atrodoties pārāk ilgi ūdenī, atmiekšķējas un kļūst jutīga, var iekaist sīkas brūcītes un rasties citas ķibeles.

Tas pats attiecināms uz āra baseiniem. Vecākiem nevajadzētu pieļaut, ka bērns baseinā ir vairākas stundas no vietas, bērna ādiņai ir jāatpūšas, tad plunčāšanos atkal var turpināt.

Dodoties pie dabas, bērnus līdz gada vecumam nevajadzētu peldināt atklātos ūdeņos. Protams, ja vecāki iebrien paši un tur rokās bēbīti, mazliet apslapinot viņa pēdiņas, nekas slikts nenotiks!

Ja runā par lielākiem bērniem, tad noteikti vecākiem jāseko līdzi, cik dziļi bērns ieiet un cik ilgu laiku uzturas ūdenī. Svarīgi, lai tas nav pārāk ilgs un bērns nenosalst!

Pēc peldes atklātos ūdeņos, īpaši jūrā, pirmais kas jāizdara atbraucot mājās, ir bērna noskalošana zem tekoša ūdens. Ja mazā ķipara āda ir ļoti jūtīga, var jau no mājām paņemt līdzi ūdeni un apskalot bērnu jau, piemēram, pludmalē.

Māmiņu Klubs

20180611184033-95867.jpg