Mašīnas, mašīnas, mašīnas- tās pašreiz ir topā!

Kristīne Māmiņuklubs.lv
Kristīne Māmiņuklubs.lv 20. aprīlis 2017 00:03
1634

Mašīnas un rotaļlietas iet roku rokā un nu abi brāļi kļuvuši par lieliem draugiem, jo viņus vieno burvīga rotaļlieta- mašīnas! Un bez šaubām, ja mājās ir divi puiši, auto ir daudz- lielākas, mazākas, braucamas, stumjamas, velkamas, elektriskās, plastmasas, koka... Un uzskaitījumu un dalījumu varētu turpināt vēl un vēl..

20170419191050-87266.jpg

20170419124238-55692.jpg

Atzīšos, esmu mamma, kurai patīk kārtība un reizēm esmu patiešām dusmīga, ja tikko sakārtota istaba atkal pārvērsta par lielu haosu. Bet atkal jau jānopūšas un jādomā, ka nav jēgas tīrīt sniegu, ja snieg un tieši tāpat- nav jēgas kārtot istabu, ja bērns rotaļājas!

Spēlēšanās palīdz apgūt lietas, kas vēlāk noderēs skolā, piemēram, burtus, skaitļus, kas būs nepieciešamas tālākajā dzīvē. Spēlēšanās lieliski veicina valodas attīstību, kas lielā mērā ir saistīts ar iztēlošanos.

Mani iedvesmoja Ievas mammas blogs par to, kā mācīties rotaļāties. Mēs visi zinām, kas jādara, kā spēlēties, ko tas attīsta bērna fizisko vai emocionālo pasauli... Bet vai mēs protam pa īstam rotaļāties, tas vienmēr ir jautājums Nr.1. Arī man parasti, esot bērnistabā, pa galvu maļas domas par veļas kalniem, traukiem izlietnē, neuztaisītām vakariņām vai neatbildētiem epastiem. Tieši tāpēc man vislabāk patīk rotaļāties ar bērniem ārpus mājām- tas ir veids,kā es vislabāk varu atpūsties, jo viss tiek atstāts durvju šajā pusē un ārā ejam tikai mēs, ģimene!

Bet atpakaļ pie mašīnām! Ar mašīnām var darīt tik daudz! Izpētīt, kāda ir auto uzbūve, kādi ir riteņi, kas sēž iekšā, kā tās darbojas... Un var taču visu salikt rindā un saskaitīt!

Sabiedrībā ir iesakņojies stereotips, ka ir zēnu un meiteņu rotaļlietas. Ja katra kārtīga puiša rotaļlietu kastē būs bumba, mašīnītes, kluči un karavīriņi, tad meitenēm noteikti ir vajadzīgas lelles, trauki un rotaļu rati. Bet mūsmājās parasti tas bijis līdzsvarā un arī Daniela gan spēlējusies ar puišu mantām un puiši- ar meiteņu mantām, jo izaugot taču mums jāprot abas lomas!

20170419124213-33674.jpg

Kādas rotaļlietas ir iecienītākās jūsu mājās?Vai meitenes spēlējas ar mašīnām un puiši ar lellēm?

Edvarda, Dariusa un Danielas māmiņa20170419121527-21332.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Gunita_P 22. aprīlis 2017 14:09

Mums lelles nav, bet virtuves piederumi ir TOPā. Un no lego klučiem, lai ar liek kopā kā stabu sauc par TRAKTORU. Auto ir topā. Tagad nedaudz apgūstot angļu valodu visi auto tiek saukti par BUS. :)

Ui, ja godīgi, es neatceros,ka būtu kādu auto nopirkusi pēdējo. Lielākā daļa ir no lielā brāļa un pārējās sadāvinātas,jo ko gan puišiem citu dāvināt (stereotipiskā domāšana)

KSksksksksks 20. aprīlis 2017 07:31

Manam dēlam mašīnas arī ir topā. Mums viņas ir tik daudz, ka grūti viņam ar visām izspēlēties jau. Par daudz. Ir noteiktas mašnas, kuras viņam vienmēr ir līdzi-pat ejot gulēt. Un uz ielas patīk skatīties un runāt par lielajām mašīnām. Kā arī, ir lielaia fana un ļoti patīk braukt ar auto.
Es gan esmu pasākusi dēlam mašīnas pirkt komisijas veikalos, jo ātri jau viņas saplīst, līdx ar to izpirkt jaunas katru reizi būtu dārga pasākums. TAD NU MĒS miksējam :)

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

27.APRĪLĪ laimē plediņu vai Huggies Elite Soft

27.APRĪLĪ laimē plediņu vai Huggies Elite ...

7.MAIJĀ iegūsti dzintara pavedienu paladziņu

7.MAIJĀ iegūsti dzintara pavedienu paladziņu

8.MAIJĀ laimē Lego Duplo

8.MAIJĀ laimē Lego Duplo

26.APRĪLĪ laimē tējkannu

26.APRĪLĪ laimē tējkannu

Huggies@ Rotaļu zemes padomi lieliem un maziem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Māmiņu Kluba TV raidījums

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
22.04.2018.STV: svara pieaugums gaidību laikā, putras bērna ēdienkartē, saldējums ar ogām, sports sievietēm

22.04.2018.STV: svara pieaugums gaidību laikā, putras bērna ēdienkartē, saldējums ar ogām, sports sievietēm

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies