Komentāru KONKURSS: Kura ir Tava bērna mīļākā grāmata?

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 5. oktobris 2017 00:00
734

Grāmatu lasīšana ir viens no veidiem, kā kopīgi pavadīt laiku kopā ar bērnu. Kopīgi izdzīvot līdzi varoņu stāstam, pēc tam pārrunājot pasakas morāli un to, kā gan mēs rīkotos katra varoņa vietā.

Grāmatas lasīšana var būt arī sava veida rituāls pirms gulētiešanas.

Tāpēc aicinām piedalīties Tevi komentāru konkursā un laimēt lielisku papildinājumu sava bērna grāmatplauktam!

Tepat komentāros pastāsti: KURA ir Tava bērna mīļākā grāmata, kuru jūs lasāt visbiežāk?

KONKURSA BALVA

Grāmata

365 vakara pasakas un dzejolīši

20171004105034-70940.jpg

no Zvaigzne ABC

Laimīgo balvas ieguvēju paziņosim 18.oktobrī.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Klintasmamma 18. oktobris 2017 06:29

Meitiņas TOP grāmata regulāri mainās. Ja vienu nedēļu šķiet, ka mēs nevaram aizmigt bez Kustīgajām bildītēm lauku sētā (pēdējā lapā ir daudz dažādu dzīvnieciņu, par kuriem esmu mazajai sacerējusi dziesmu un to tad abas dziedam līdz miega peles atnākšanai), tad jau nākošajā favorīts ir bīdāmgrāmatiņa Uz laukiem (arī šai grāmatiņai klāt mums ir sacerēta īpaša dziesmiņa, kuru noteikti dziedam). Šobrīd izteikta favorīte ir British Museum "Mummy!" par meitenīti, kura meklē mammu, iepazīstot gan dzīvnieciņu mammas, gan, piemēram, Mūmiju, un beigās arī atrod, kur viņas māmiņa noslēpusies. Meitai šī grāmata ļoti patīk, taču viņa jau sākumā atrod mammu,parāda man, apskaujamies (tāpat kā grāmatas varones, kad mamma atrasta), tad skatāmies un lasām atlikušās lappuses.

vilkate 14. oktobris 2017 21:35

meitai ļoti patīk dažādas grāmatas par dabu un viena no mīļākajām ir "Putnu dziesmas", kuru saņēma kā dāvanu dzimšanas dienā un kurā var noklausīties 150 putnu dziesmas ( http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/109226-putnu_dziesmas_150_pazistami_putni_un_to_dziesmas.html )

katrina.kriscuna 13. oktobris 2017 16:54

Tā kā mums ir tikai 6 mēneši, un pagaidām bēbis nesaprot kas un kāpēc ir grāmata labprāt klausās alfabētu. Grāmatiņa “Alfabēts”

suvcaane 12. oktobris 2017 11:08

EGMONT "Miedziņu gaidot" - sirsnīgi vakara stāsti jaukiem, krāsainiem sapņiem.
Bērni būtu sajūsmā par jaunu grāmatu savā grāmatu plauktiņā (inlove)

Mrs_Beate 11. oktobris 2017 17:11

Mūsu mājas vismīļākā grāmata ir Margaritas Stārastes -Zīļuks- kura tika lasīta man bērnībā. Atceros cik ļoti man patika viņas ilustrācija!. Skatoties ar šodienas aci šīs ilustrācijas izstaro sirsnību, mīļumu- tāpēc šo pašu grāmatu rādu arī saviem bērniem, jo, manuprār, neviens nespēj tik skaisti uzzīmēt kā viņa

ediiite 11. oktobris 2017 10:37

Mūsu ikvakara rituāls ir pasaku lašīšana. Mana trīsgadniece ir dzirdējusi daudz pasakas jau no dzimšanas, un nebeidzami iemīļotākā ir Pinokio. Nekad neesmu uzsvērusi šo vienu pasaku, bet viņa pati izvēlas. Atšķir grāmatu un noliek uz spilvenu - ar atvērumu uz Pinokio pasakas.
Vakaros iebužinoties spilvenos, viņa pacietīgi visu noklausas un pēc tam uzdod jautājumus. Arī "kāpēcīšu" vecums dara savu :).
Viņa jūt līdzi varoņiem, viņu piedzīvojumiem gan mazajam koka puisītim, kurš iekuļas nepatikšanās, gan viltīgajai lapsai un runcim, gan tēvam, kurš izmisīgi meklējis dēlu. Bet pasaka vienmēr beidzas laimīgi, Pinokio sastop savu tēti un pārvēršas par īstu cilvēciņu un tas ir pats skaitākais, aizkustinošākais brīdis pasakā, par ko bērns priecājas. Iespējams tā drošības sajūta par laimīgām beigām un apskāvienu starp tēvu un dēlu, liek manai meitiņai atgriezties pie Pinokio pasakas vēl un vēl.

baibms 11. oktobris 2017 09:30

Neatkarīgi no ikdienas steigas, mums jau bērnus gaidot, bija skaidrs, ka vakara grāmatu lasīšanai un skatīšanai laiks tiks atvēlēts katru vakaru, neatkqrīgi vai trauki nomazgāti vai nē.
Visi čupiņā esam, pētam grāmatas par pirātiem, traktoriem un dzīvniekiem.
Patreiz iecienītākās ir
Traktors dodas darbos,
Garden sounds,
Pirme zēnu stāsti
Laukos
Visas četras ir obligāti pirms miedziņa jāizšķirsta, citādāk uz gultu nav pierunājams doties.

Marinika 10. oktobris 2017 10:41

Dzīvē ir sanācis tā , ka savu dēlu audzinu viena. Darbs, māja, atkal darbs, ikdienas skriešana, vakariņas, rotaļas- visam jāatrod laiks, un nereti viss rit lielā steigā (pati smejoties saucu sevi par buldozeru), bet... Ikvakara grāmatu laiks ir tas neaizskaramais brīdis, kad var ierušināties siltā migā, un lasot ieaijāt ne tikai dēlu, bet arī pašai sevi.
Manam trīsgadniekam grāmata ir miega rituāls jau kopš 2 gadu vecuma, lai gan bilžu grāmatas (bēbīšu grāmatiņas) interesēja jau no pāris mēnešu vecuma, un tieši ar grāmatu palīdzību pētījām krāsas, formas, pārrunājām priekšmetu nosaukumus, darbības utt.
Tagad mīļākās grāmatas dēlam ir "Zīļuks", "Pasaka par Diegabiksi", "Trīs sivēntiņi un vilks", "Bubulis un Bubulēns", "Kā ruksītis ciemos gāja" (šo es 100% apmērā varu noskaitīt no galvas).

Runā, ka bērns atkārtoti prasot vienu un to pašu pasaku/grāmatu/stāstu, saista sevi ar grāmatas galveno varoni un tādējādi vecāks var nojaust, kā jūtas bērns, kā viņš uztver sevi vai apkārtējo pasauli. Patreiz dēls iemīļojis grāmatu "Mazā pelēna piedzīvojumi" un citē to:

"Peļu mamma putru vāra,
Pelēns nejūt pēc tās kāri
...
- Neēdīšu, nē un nē!
Ej, mamm, speķi pameklē!"

Piedevām razbainieks nešķiro- maltīte mājās vai sabiedriskā vietā, ēdot pilnā balsī var iesaukties: "Mamm, kur mans speķa gabaliņš?" Lieki piebilst, ka tad ir smiekli gan man, gan viņam.
Tā, lūk, mums iet ar grāmatām :) 'Pasaku laiks' ir tas siltais, mierīgais brīdis, kas ir tikai mums abiem, bez TV trokšņiem, telefona vai pēdējā mazā darbiņa pie datora. Gribas ticēt un cerēt, ka tas ir brīdis, kas mums abiem ļauj piemirst ikdienas steigu un saliedē tajos brīžos, kad emocijas nav tik gludas, kad dienas skrējienā pateikts kāds skarbāks vārds vai kad ikdienas darbi paņēmuši vairāk laika un uzmanības, kā būtu gribējies...

Vienīgā 9. oktobris 2017 15:03

Mums mājās ir vairākas grāmatas, kuras patīk bērnam, bet šajā vecumā, kad bērnam ir 1,11 mēn., nav liela interese klausīties ko mamma lasa no grāmatas :) vairāk jau bērns grib šķirt grāmatas lappuses un stāstīt ko tajās bildītēs redz. Ļoti patīk uzdevumu grāmatiņa "Kāpēcīši". No pasaku grāmatas bērnam patīk pasaka "Vilks un 7 kazlēniņi", tad var emocionāli izpausties, kad runa ir par ļauno vilku.

danjux 9. oktobris 2017 11:07

Mana dēliņa mīļākā grāmata, kuru lasām visbiežāk ir "Stāsti par zvēriņiem" (autors Tonijs Volfs). No šīs grāmatas šķiet, ka katrs stāstiņš jau ir izlasīts desmitiem reižu un ir zināms no galvas, bet viņam vienalga patīk un pats prasa, lai lasām atkal un atkal. Šī pasaku grāmata ir jau kādus gadus 20 nodzīvojusi, jo nāk no manas māsas bērnības grāmatu krājumiem.

Vēl viņam patīk Auniņa Šona Sūnulejas stāstiņi. Pagaidām esam nopirkuši vienu grāmatiņu no šīs sērijas "Ganāmpulka uzvara".

Mar&Co 8. oktobris 2017 21:17 Anette_G

Nepievienojas bilde;(

Mar&Co 8. oktobris 2017 21:16

Mūsmājās mīļākā grāmatiņa ir- Mazo latvju pirmie vārdi, ko man uzdāvināja kolēģes dodoties dekrēta atvaļinājumā. Jau no pirmajiem mēnešiem Marko tā ir ļoti mīļa, jo viegli šķirstāma. Kopā to pārlapojam, aplūkojam attēlus un nolasu īsos, ar atskaņām veidotos pantiņus.

Diina 7. oktobris 2017 23:45

Pagājušajā gadā nopirku savam trīsgadniekam šo grāmatu ar izvelkamiem attēliem. Joprojām šī ir mīļākā grāmata. Skaitam sunīšus, meklējam pazudušos mazuļus, uzzinām, kurš pelei nočiepis sieru, izdomājam stāstus utt. Un nu ir parādījies konkurents šīs grāmatas lasīšanai, mazajam brālim (1 gads) arī sāk interesēt grāmatas un lielais brālis rāda un māca, kā saka katrs dzīvnieciņš. (Mazais brālis jau iemācījies parādīt, kā saka zivtiņa-bez skaņas virina muti ):D

sanitttinja 6. oktobris 2017 20:12

Kad meitiņa bija mazāka viņai ļoti patika kustīgās grāmatiņas, ar mazajām rociņām atvērt un kustināt- Darbīgā diena ar Pepi un Milli, Arlabunakti, Pepe un Mille, protams, vēl aizvien lasām un skatāmies šīs un ir ļoti mīļas, bet šī brīža mīļākās vakara grāmatas, ko lasām pirms gulētiešanas (rītā un vakarā) mums ir Zelta pasakas (šķiram, lasām, mīļojam) un Uci Puci :)

zane_zanīte 6. oktobris 2017 19:14

Mums ir sācies grāmatu period. Meitai nu ļoti interesē grāmatas. Pa dienu tiek plucināta "Kur ir māmiņa", vakarā, kad jānovelk laiks pirms nakts miedziņa, uz urrā iet "Lauku stāstiņi" un pirms miedziņa lasām "Pasaku dārzs". Noteikti būs meitiņai jāsarūpē vēl dažādas grāmatiņas.

Brīve 6. oktobris 2017 08:56

Kautkā iegājies, ka par Kiku Miku un nekārtības rūķi sanāk visbiežāk palasīt,jo grāmatā interesantā veidā pastāstīts, kas notiek ja nesakārto savas mantas. Pačukstēšu, tās savāc nekārtību rūķis. Iesaku visiem mantu nekārtotājiem.

Co_ora 5. oktobris 2017 22:54

Vismīļākās šobrīd ir skaņas izdvesošas grāmatiņas, bet tā kā Miķeļa vecāki ir pilnīgi kā traki uz grāmatām, tad ar patiesu baudu lēnām pildam puisēna grāmatu plauktu (kurš ir uztaisīts diezgan ietilpīgs!). Ļoti priecājos katru reizi, kad ieraugu, ka māmiņu klubs par blogošanu man uzdāvina grāmatu! Omīte ir ieviesusi tradīciju - katru mēnesi pirmo gadu dāvināt grāmatiņu! Es patiešām ik pa laikam apsēžos un pārskatu tās, samīļoju un gaidu dienu, kad mans dēls novērtēs grāmatas!

Gunita_P 5. oktobris 2017 21:20

Mūsu dēlam dikti tīk, kad lasa pasakas. Viņš laikam varētu visu dienu klausīties pasakas. :) Nu jau lielāko daļu pasaku pats māk atstāstīt. Mums ir pat nedaudz sadalīts, kuras lasa mamma, kuras tētis. Tētim tīk lasīt angliski. Bruno neatsaka, viņš klausās ar atplest muti.

Maaminja Diaana 5. oktobris 2017 15:23

Grāmatu foto :)
Nesen iegādājāmies arī grāmatiņu par automašīnām ar kustīgajiem attēliem, arī šī grāmatiņa dēliņam ir TOP 3, bet to aizmirām paņemt, atstājām pie vecvecākiem, kad bijām ciemos :)

Maaminja Diaana 5. oktobris 2017 15:17

Dēliņam drīz būs gads un trīs mēneši, viņam ĻOTI patīk grāmatiņas :) protams, vēl neinteresē mana lasīšana, bet gan grāmatu škirstīšana un klausīšanās, ko stāstu par katru atvērto lapaspusi. Vismīļākās grāmatiņas ir "Tehnikas pasaule" un " Diggers and Dumpers". Šķirstot grāmatiņas, dēliņš saka "brr, brr", "pīīp, pīīp" vai "īīūū, īīūū" (ugunsdzēsēju auto) :) Šādā veidā apgūstam transportlīdzekļu veidus, daļas un krāsas, skaitam riepas, padziedam utt. :) Šīs grāmatiņas tiek sķirstītas ļoti bieži, arī, kad braucam kaut kur, pa ceļam mēdzam "lasīt" šīs grāmatiņas :) Dēliņš porms gulētiešanas un pēc pamošanās viņas mums nes, lai šķirstītu kopā :)
Mūsu ģimenē grāmatas ir ĻOTI NOZĪMĪGAS un VĒRTĪGAS :)

Runner 5. oktobris 2017 12:53

Manam mazulim jau no kādi 7men patīk šķirstīt un pētīt grāmatas. Protams, arī pagaršot. :)
Ļoti patīk grāmata par Mumiņu, kā arī grāmatiņa kur ir attēloti dažādi dzīvnieciņi, piemēram, kaķīši.

mincenee 5. oktobris 2017 09:24

Pagaidām mīļas ir grāmatiņas mazajiem pirkstiņiem. :)

PirmoreizMamma 5. oktobris 2017 09:08

Mūsu pirmā un pagaidām vienīgā pasaku grāmatiņa ir Fabulas bērniem! Izmēros liela un arī pasaku dažādība ir laba! Pagaidām gan mazajam ziķerim patīk viņu šķirstīt vairāk un plēst lapas , nekā klausīties mammas lasītās pasakas, taču mēģinām palēnām iepazīties ar šo ikvakara rituālu, lai kad mazais paaugsies būtu skaidrs- pasaciņa mammai un tētim pa vidu gultā, bučas, un savā gultiņā ar labunakti dēliņ! (hug)(L)

lauvinja 5. oktobris 2017 08:12

Jorpojām ar duālām izjūtām atceros, kā dēls apmēram trīs gadu vecumā, kad kārtojām ar meitu grāmatu plauktu, ieraudzīja enciklopēdiju "Kā darbojas lietas" un turpmākos nepilnus trīs gadus ar nelieliem pārtraukumiem vakaros lasījām šo grāmatu. Grāmata tika ņemta vienmēr līdzi un tā nav nebūt maza izmēra grāmata - tāds kārtīgs ķieģelis. Pamēģiniet trīsgadīgam izskaidrot kā darbojas magnētiskās rezonanes aparāts vai internets :D Katrs mēģinājums šo gramatu iemainīt pret citu gandrīz vienmēr beidzās ar fiasko vecākiem. :D