Kāpēc bērni baidās no negaisa?

EZ - Elīna
EZ - Elīna 12. augusts 2017 22:24
264

Vējiņš pūta stabulīti ,

Pērkons bungas rībināja.

 

Kas gan nav dzirdējis šīs skanīgās tautasdziesmas rindas! Pietam, kad tad vēl, ja ne tieši šodien, kad Latviju pāršalkusi īsta vasaras negaisa un zibeņu vētra. 

Ļoti daudz cilvēkiem, ne tikai bērniem ir bail no negaisa. No pērkona izraisītām skaņām, zibens iesperšanas varbūtību , spožo un mistisko gaismu un gaismas šautras, ko debesīs rada zibens spērieni.

Visticamāk, ka bail ir no tā, ka dzirdēti daudz un dažādi šausmu stāsti. Skaņas arī ir neikdienišķas un citreiz pārsteidz mūs pašus nesagatavotus. 

Kā palīdzēt pārvarēt šīs bailes no zibens un pērkona?

Varbūt Jums ir savs skaitāmpantiņš vai dziesmiņa? Vai rituāls, ko kopīgi veicat?

Esmu redzējusi bērniņus, kas šādā laikā raud. Ne tikai mazuļi, bet arī lielāki bērni. Arī skolnieki. No pieaugušiem cilvēkiem nereti esmu dzirdējusi, ka viņi labprāt dodas gulēt, pabāžot galvu zem segas, un izliekoties, ka viņus tas nemaz neskars.

Varbūt mazliet jocīgi, bet man nav bail. Nekad nav bijis bail. Esam braukuši skatīties negaisu, un ja vien to tīri fiziski ir iespējams izdarīt- skats ir dikti baudāms

 Liekas tik neticami, ko debesis spēj paveikt, cik dažāda ir katra zibens šautra, un debesis cik neparastas. 

Vienmēr maģisks ir licies klususms pirms vētras. Kad vispakārt valda bezgaiss, vējš pavisam aprimis un tīri intuitīvi zini, ka kaut kas tiem "mākoņiem" ir aiz ādas. Un tad tam seko tā pēkšņā gaišā tumsa, kad dienas laikā debesis pārņem tumši mākoņi. Citreiz, kad negais iet Tev garām- var redzēt svītras no lietus, kas no debesīm kā siena norobežo konkrētus laukumus.

Un ziniet, kas jocīgi. Mani berni arī nebaidās. Neraud. Es neesmu viņiem nemaz ar stāstījusi, ka vajadzētu raudāt vai baidīties. Stāstu, protams, kas jādara un kas nē, kas notiek un kas ir kas. Skaņas cireiz nav tik patīkamas, bet mēs netaisam paniku. Skatamies pa logu un izbaudam to, ko mākoņi mums šodien sagādājuši.

Tīri pēc personīgās pieredzes zinu, ka cilvēku, kam bail no negaisa ir teju katrs otrais. Tāpēc vaicāšu- kamdēļ baidāties? 

Protams, ka saistībā ar šo dabas stihiju ir notikušas daudz nelaimes, tāpat kā tas notiek ar citām dabas stihijām un visu, kas dabā notiek mums visapkārt. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies