Ar inhalācijām pret klepu!

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 26. februāris 2018 00:00
1160

Ja bērni neslimotu, dzīve šķistu daudz vienkāršāka, jo saglabāt vēsu prātu mammām ne vienmēr izdodas. Par klepus ārstēšanu konsultē ģimenes ārste Lolita Zorģe. 

Klepus rašanos var ietekmēt dažādi faktori- vīrusi, kuņģa problēmas, alerģiskais klepus vai pat klepus uz nervu pamata.

Ja bērns klepo vairākas reizes dienā, tas viņam traucē justies labi, traucē miega laikā, noteikti ir vērts doties vizītē pie sava ģimenes ārsta.

Kā atklāj ģimenes ārste, inhalatoru ir brīnišķīgs ierocis, kad sākas klepus, jo ar mitro gaisu, kas tiek ieelpots inhalāciju laikā, tiek veicināta atkrēpošana. 

Jebkuram klepum ir 3 stadijas – sauss, kas kairina un traucē, mitrs jeb atklepojošs klepus, kā arī uzsūkšanās fāze. Nebulaizers jeb inhalators palīdz pārdzīvot sauso fāzi, palīdz mitrināt klepu, atveseļošanās process notiek ātrāk. 

Ja mēs veicam bērniem inhalācijas tikai ar fizioloģisko šķīdumu, tad to varam darīt 3-5 reizes dienā, protams, vērojot bērna veselības stāvokli. 

Veicot bērniem inhalācijas ar nebulaizeru, ir noteikti jāievēro lietošanas instrukcija – jāsaprot, kā pareizi turēt masku, lai fizioloģiskais šķīdums nokļūtu bērna elpceļos. 

Protams, bērnu slimošana nav iedomājama bez iesnām, lielākoties iesnas ir pirmie vēstneši, kuri mums atklāj – mūsu mājās ir vīruss. Ārste Lolita Zorģe atklāj, ka drīkst atsūkt puņķus, bet to nevajadzētu darīt biežāk kā 3-4 reizes dienā.

Un patiesi- ģimenes ārstes prakse rāda- veicot inhalācijas, iespējams, biežāk var iztikt bez antibiotiku lietošanas!

 Lai visi nejaukie vīrusi turas pa gabalu no mūsu mājām, veselību mūsu mazuļiem!

20161025084021-16397.jpg

Inhalators Nebulaizers OMRON DuoBaby (NE-C301-E) Sprauslas Miglotājs


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies