Ģimenes ārsta nolaidība vai māmiņas nezināšana?

muzikantu_mamma
muzikantu_mamma 18. maijs 2017 11:45
919

Esmu jaunā māmiņa. Cenšos izglītoties un uzklausu padomus no citām mammām, kuras jau ir gājušas šim visam cauri, lai būtu gudrāka un spētu labāk parūpēties par savu mazuli.

Vakar pastaigas laikā satiku mammu, kuras bērniņam ir gadiņš. Kaut kā aizrunājāmies līdz tam, kādus vitamīnus bērnam vajag un pēkšņi es saprotu :"Bet pagaidi, mans dēls nelieto D vitamīnu, ko parasti izraksta bērniem jau no dzimšanas.." Kā gan es to varēju zināt? Esmu tiešām par ļoti daudzām lietām interesējusies, bet par D vitamīnu nezināju neko.. Un pats skumīgākais ir tas, ka pat ģimenes ārsts ne reizi neko nebija ieminējies par D vitamīnu, ņemot vērā, ka tos var iegādāties tikai ar recepti. Nu kā var būt tāda nolaidība no ārsta puses? Es saprotu, ka man arī pašai ir jāizglītojas un es to daru, bet nav jau tā, ka man "azotē" ir trīs bērni un es visu zinu par mazuļa aprūpi, it īpaši, kas saistīta ar medicīnu.

Pēc tam palasot informāciju par D vitamīnu un tā trūkuma ietekmi uz veselību, esmu ļoti satraukusies, bet savam mazulim neesmu ievērojusi tā trūkumus. Kopš vakardienas arī mēs BEIDZOT lietojam D vitamīnu savā uzturā. Paldies zinošajām mammām!

Kāds ir jūsu viedoklis - ģimenes ārsta nolaidība vai tā ir mana vaina, ka neesmu izglītojusies par medicīnas jautājumiem? Kāda ir jūsu pieredze šajā? Vai ir iemesls sākt satraukties?

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
zacc 19. maijs 2017 11:12

Var uztaisīt analīzes, lai noteiktu D vitamīna līmeni. Mēs tādas uz gada vecumu taisījām, un D vit bija par zemu. Biju devusi pa 1 pilienam visu ziemu. Būtu vajadzējis 2.

Jerins 18. maijs 2017 20:01

Varbūt vienkārši Jūsu ģimenes ārste ir gudrāka par tipisku farmācijas firmu ietekmētu ārstu ;)

Jerins 18. maijs 2017 20:00

Neesmu devusi D vitamīnu un uzskatu, ka nevajag. Jāvēro pazīmes, vai netrūkst, bet izvairos mākslīgi dot jebkādus vitamīnus. Konkrēti par D vitamīnu runāju ar savu ģimenes ārsti, kur tiešām gudra, studējusi arī antropozofisko medicīnu. Viņa arī uzskata, ka nevajag visiem bērniem. Jāvēro ne tikai tiešie vitamīna trūkuma simptomi (pastiprināta svīšana, mazuļiem matu izkrišana uz pakauša u.c.)., bet arī uzvedības tips - aktīvajiem, kustīgajiem parasti nevajag; mierīgajiem, lēnīgajiem varētu vajadzēt. Tas ir farmācijas kārtējais lielais bizness.

emimom 18. maijs 2017 16:37

Man meita (7mēn) sākumā lietoja Vigantol F vitamīnu pēc ārsta ieteikuma.
Ap 3 -4 mēnesi mums pazīstama BKUS alergoloģe ieteica pāriet uz Nateo D vitamīnu (nopērkams bez receptes) jo Vigantols ir uz riekstu eļļas bāzes, kas iespējams izraisīja sarkanus nelielus pleķīšus uz meitas ādas. Lai gan ģimenes ārste neko tādu neteica un šķiet pat neiedomājās. Pēc tam tikai saskaņojām devas lai būtu nepieciešamais daudzums un tagad lietojam Nateo.
Īpaši siltās un saulainās dienās, kad dzīvojam pa āru nedodu vitamīnus.

Tā noteikti nav ne Tava vaina, ne ārsta nolaidība. Ja ārsts neredzēja iemeslu, lai dotu D vitamīnu varbūt, ka to nevajadzēja.

SIIKAA1234 18. maijs 2017 14:47

D vitaminu lietojam jau kops dzimsanas jo ka bij pirma vizite pie gimenes arstes ta daktere uzreiz recepti uzrakstija! Mums daktere uzreiz ieteica Vigantol D vitaminu jo tas esot visefektivakais;) kaut tagad mums ir 1.8 mes joprojam lietojam un katru reiz veicot viziti pie dakteres vina vienmer apjautajas par D vitaminu vai pietiek vai nevajag recepti! Ka ari esat lietojusi Osteostart sirupu!

Ilvija82 18. maijs 2017 13:48 mincenee

Domāju, ka bez receptes nopērkamais D vitamīns ir kas cits kā ar recepti!

muzikantu_mamma 18. maijs 2017 13:44 mamma88

Manam bērniņam tik trīs mēneši ir.

mamma88 18. maijs 2017 13:42

Es domāju, ka tas ir gan, gan. Tagad ģ. ārsti ir pārslogoti. Mūsējo arī uzmanīja pirmos mēnešus, bet pēc pus gada bija tikai tik cik es pati uzprasos, un tās pārsvarā bija slimošanas reizes, jo svērāmies mājās un pati ar savu pieredzi un intuīciju jutu vai man vajag padomu no malas vai ne.

muzikantu_mamma 18. maijs 2017 13:39 apalk

Tas, ka esmu atbildīga par savu bērnu tas ir skaidrāks par skaidru. Bet saprotiet arī mani - man nav medicīniskās izglītības, lai uz savu galvu varētu izdomāt, ka bērnam ir nepieciešams D vitamīns. Un tas ir tikai normāli, ja es par tādām lietām nezinu. Bet, protams, ka es pati izvērtēju lietas, kas manam bērnam ir nepieciešamas un kuras nav, bet ja ir iespēja izvairīties no slimības "rahīts", tad es protams to darīšu!
Kas man no tā mainās? - tas, ka es nevaru uzticēt savu bērnu speciālistam, jo viņš šobrīd ar savu bezatbildību apdraud manu bērnu. Man tas nav vajadzīgs..
Bet - cik cilvēku, tik viedokļu. Zināju, ka šeit arī pavīdēs tādi nosodoši komentāri kāds ir no jūsu puses, bet nu, māku arī ar tādiem tikt galā. Katrā gadījumā - paldies arī par jūsu viedokli.

mincenee 18. maijs 2017 13:35

D vitamīnu var nopirkt arī bez receptes, tikai ar recepti ir ļētāk, jo bērniem līdz 2 gadu vecumam daļu maksas kompensē valsts.

Mamm.mamm 18. maijs 2017 13:14

Nu es domāju, ka ārsta vaina ir vienaldzīga visiem. Nu labi. Vainīgs. Un? Kas jums no tā mainās? Mana pieredze ar ārstiem ir gana plaša, tādēļ zinu, ka ārstēšanu un lēmumus pieņemu es un mans vīrs. Ja jāmeklē ārsta palīdzība, konsultējos ar vismaz diviem, lasu pati un vērtēju situāciju. Ja tas ir saistīts ar bērnu, noskaidroju vīra viedokli un lemjam kopā.
Mūsu bērnam no D vitamīna lietošanas parādījās dīvainas pazīmes. To vairs nelietojam. Un, par to recepšu D vitamīnu. Nezinu, kam tas tik ļoti labi uzsūcās un palīdz, bet tas ir uzsintizētais vitamīns. Ir gana daudz alternatīvas, kā mazināt D vitamīna trūkumu. Pati sāku lietot D vitamīnu un kalciju saturošu uztura bagātinātāju (baroju bērnu ar krūti). Nedēļas laikā plauktas un pēdas bērnam vairs nesvīda.
Jebkurā gadījumā vecāki par bērnu atbild līdz pilngadībai. Ne?

dainucis8 18. maijs 2017 12:59

Es nesen pati saskāros ar situāciju - cik ārstu, tik viedokļu. Ģimenes ārsts ieteica lietot D vitamīnu, izņemot vasaru, kad ar saulīti to var uzņemt. Cits ārsts atkal ieteica to nelietot, jo bērnam avotiņš jau tā pie dzimšanas gandrīz noslēdzies, un nevajagot paātrināt procesu. Neirologs savukārt ieteica nepārtraukti lietot D vitamīnu, jo kauli strauji aug, un ir nepieciešams būvmateriāls kalcijs (D vitamīns veicina tā uzsūkšanu mūsu organismā). Vēl piebilda, ka Latvijas iedzīvotājiem statistiski tiek konstatēts parasti samazināts D vitamīna daudzums organismā. Rezultātā es un mans mazulis lietojam D vitamīnu. Konsultējoties ar ārstiem, draugiem un radiem, Latvijā vislabākais ir Vigantol Oil recepšu medikaments, jo vislabāk uzsūcas. Bērns lieto vienu pilienu dienā, bet es - piecus. Jāpiebilst, ka pirms dzemdībām taisīju analīzes un zinu, ka man ir nedaudz pazemināts D vitamīns organismā. P.S. Katrs mēs pats esam atbildīgs par savu veselību, bet par bērna - mammas. Veiksmi pareizi izlemt :)

SantaMa 18. maijs 2017 12:58

Mums ir astoņi mēneši, lietojam tikai D vitamīnu , vai kādai mammai bēbītis lieto arī kalciju vai kādus citus vitamīnus ?

lauvinja 18. maijs 2017 12:11

Viedokļi atšķiras - arī par to kad un k'dus vitamīnus ir papildus jālieto bērniem un pieaugušajiem. Arī attiecībā uz D vitamīnu.
Piem viena no Latvijā vadošajām imunuloģēm uzskata, ka papildus ir jālieto vitamīni tikai noteiktos gadījumos arī ne visu, kas ienak prātā un stingri jāaprēķina pareizās devas.

Secinājums - meklē tādu ģimenes ārstu, kurm uzticies un ar kuru tev saskan viedokļi!

Ilvija82 18. maijs 2017 12:01

Sveika! Ģimenes ārsta nolaidība!