KONKURSS: Kā Tu iekārto mājās vidi bēbītim, ņemot vērā drošības aspektus?

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 19. marts 2018 00:05
1012

Brīdis, kad mazulis kļūst aktīvāks un sāk izrādīt aizvien lielāku interesi par apkārt notiekošo, vecākiem ir kā signāls, ka ir pēdējais brīdis pārliecināties, cik droša un bērnam piemērota ir apkārtējā vide.

Speciālisti rekomendē pieaugušajiem mājvietā visas telpas izrāpot, lai pamanītu mazajam cilvēkam bīstamās vietas un savlaicīgi novērstu potenciālās briesmas. Ir vecāki, kuri cenšas mājoklī neitralizēt mēbeļu asos stūrus, vēl kādi iegādājas speciālas drošības ķiveres, lai bērnam, sperot pirmos soļus, krītot trieciens galvai būtu mazāk sāpīgs.

Par to, kā iekārtot kustīgajiem mazuļiem piemērotu vidi, parūpēties par drošību un to, cik bērna attīstībai noderīgi ir dažādi palīglīdzekļi, runāsim jau 20. marta Online TV kopā ar Māmiņu Kluba fizioterapeiti Klaudiju Hēlu.

Gaidot 20.marta tiešraidi, aicinām Tevi piedalīties konkursā.

KONKURSA JAUTĀJUMS: Kā Tu apvieno vides iekārtošanu ar rūpēm par mazuļa drošību? Vai esi izmantojusi vai arī plāno izmantot kādu palīglīdzekli (piemēram, bērnu ķiverīti, pavadiņu u.c.)?

Savu atbildi raksti tepat komentāros vai arī pievieno Facebook.

BALVU FONDS

Starp portāla un Facebook atbildēm 21.martā izlozēsim divus laimīgos!

ORTO ortopēdisko paklājiņu komplekts

no ORTOTO

20180313212151-32568.jpg

***

Huggies® Pants

Mazuļa kustību brīvībai

20180313211415-83216.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Laila_B 20. marts 2018 22:08

Vadoties no speciālistu ieteikumiem un personiskā viedokļa mājās istabas, kurās uzturās meitiña, tiešām esam iekārtojuši (pārkārtojuši) rūpīgi tās izstaigājot un izvērtējot. Lietas, kas varētu būt bīstams esam izñēmuši, pārlikuši, bet atstājuši to kas būtu interesants, lai ir kur padarboties. Tā kā mēbełu nav daudz, tad arī lielas pārmaiñas nav bijis jāveic. Svarīgi visu, kas škiet bīstams nolikt augstākās, nepieejamākās vietās, plauktos, kur šīs lietas nav redzamas. Taču zemākos turēt rotałlietas, źurnālus, zīmułus, grāmatas. Mūsu gimenē pastāv uzskats, ka videi tomēr jābūt praktiskai, bērnam jāiemācās atvērt skapītis, atvilktne, tāpēc dažādus klipšus un drošības slēgus neizmantojam. Tāpat neizmantojam arī pabadiñas, kiveri... Mūsuprāt, svarīgāk skatīties, lai mazajai istabās nav iespējas pakāpties uz kāda plaukta, krēsla no kā varētu nokrist. Šobrīd mūsu viengadniece aktīvi atklāj pasauli un arī viñas izdoma attīstās katru dienu, tāpēc aktīvi vērojot veicam pārmaiñas arī iekārtojumā.

crossonova 20. marts 2018 16:41

Kad piedzima meita(1.bērns), tad bija dažādi “drošības līdzekļi”, bet reāli neizmantoju, jo īsti nebija nepieciešami. Bīstamas lietas tiek glabātas tā, ka pat pašai reizēm grūti tikt klāt. :D
Otrais bērns atrod veidus kā “pārsteigt” mammu ar savu izdomu. Viņam nodrošināt māju nu jau paliek sarežģītāk. Gan pa āra kāpnēm ir kāpis uz bēniņiem, gan izdomā kā uz virtuves virsmas uzkāpt, kur tikt visam kam klāt. Tad nu viņam der tikai pilnīga uzmnīšana!
Tagas ar šausmām gaidu, ko sastrādās jaunākais, kuram šobrīd tik pusgads. Atstāšu rozešu aizsargus, jo rozetes ir zemu.

Sarasmamma 20. marts 2018 11:15

Mūsu mazulītei Sārai teju, teju būs 3 mēneši, par drošu vidi domājam daudz , jo esmu no tām mammām, kurām gribas łoti sargāt savu bērniñu, kā teikt palikt vienmēr spilvenu zem galvas , lai nesasistos!
Gaidot mazuli, biju jau pasūtijusi daž ne dažādākos papild līdekłus, kā piemėram klipšus durtiñām, lai tos visus aizlīmētu , ká arī polistera pakaviñus durvīm , lai neiespiestu pirkstiñus, kad mazulīte sāks rāpot, Sāra ir mūsu pirmais bērniñš , tāpēc vēlējos to visu, lai tikai pasargātu. Bet manas domas un mani paradumi łoti mainījās pēc lekcijām, ko apmeklējām Māmiñu klubā, vecāku skoliñā! Jo sapratu, ka aizbraucit ciemos pie draugiem tur nebūs tāda vide kā mājās un vis aizliegtais mājās škitīs vilinošāks.
Tagad visi šie papildlīdzrkłi ir noñemti un vis ir sakārtots tā- lietas , kas mazulītei nav drošas ir saliktas augstākajos plauktos, kā piem. stikla burciñas,tīrīšanas līdzekłi, bet zemåkajos plauktos ir salikts, tas ko mazā droši varēs ñemt un spēlēties piem. plastmasa kārbiñas, , žurnāli, rotałlietas, koka karotes, lai mazā augot droši varētu spėlēties ar tiem , attīstot sīko pirkstu muskulatūru un motoriku.
Kā arī sākotnėji autiñbiksītes mainījām uz pārtinamās virsmas, sapratām, ka tā jau paliek par mazu mūsu princesei, jo såkam jau velties un atsperties, lai atsperoties neaasistu galviñu , nolēmām, klausot fizioterepeites K.Hēlas padomam, mainīt tās uz grīdas, bet diemžēl pirmå ståva grīdas ir vēsas, tāpēc uzklājām uz grīdas dormeo roll up virsmadraci, lai būtu siltāk, kā arī ar šo madraci ir ērti un komfortabli mazajai, jo tas nav pārāk mīkst un pārāk ciets! Pateicoties māmiñu kluba vecāku skolai ,esam daudz iemācījušies un esam zinoši par drošu vidi savam mazulim,ir tik daudz lietas , ko esam savā domāšanā un vidē mainījuši pateicoties šai skoliñai. Paldies!

inleila 20. marts 2018 11:09

Vienīgais drošības palīglīdzeklis ko izmantojām abiem bērniem bija kontaktrozešu aizsardzība, ielīmējām speciālu iekšiņu iekšā rozetē, lai bērns nevar neko iebāzt iekšā. Bet rozetes vairāk interesēja dēlu, meitu nemaz:) bet tik un tā rozetes aizsardzība tika atstāta kamēr meitai bija visa izziņas procesa periods. Dzīvoklī bija maz mēbeļu, tāpēc nebija daudz iespēju, kur piespiest pirkstus. Visas sīkās mantas tika novāktas, kur mazais nevar tikt klāt. Bet nesen pārbraucot uz citu dzīvesvietu, nekādus īpašos drošības aizsardzības "uzpariktes" nelikām, jo bērni jau ir paaugušies un prātīgi. Varbūt arī ir paveicies, jo abi bērni diezgan mierīgi, ka pat mazi būdami negrāba un nerāva visas mantas, kas pagadījās pa rokai:)

Renate10 20. marts 2018 10:49

Tā kā gaidām savu pirmo mazuli, par drošību domājam ļoti daudz, taču vienīgais kas mūs pašus uztrauc kaķu ēdiena trauki, jo tie bieži vien mazajiem interesē vairāk kā pašu rotaļlietas, tādēļ uz virtuvi no istabas esam izlēmuši iegādāties tādu kā sētiņu, kas aizsargā no mazuļa iekļūšanas virtuvē. Par pārējo neesam tik satraukti, jo esot kopā ar mazuli un pievēršot viņam uzmanību, manuprāt, nav vajadzības pēc papildus drošības līdzekļiem. :)

audeG 20. marts 2018 10:43

Visiem trim bērniņiem mājas vide tika (un šobrīd mazākajam tiek) piemērota viņu vecumposmam. Lai veiksmīgi piemērotu vidi bērnam, nostājāmies ar vīru četrrāpus vai guļus un visu izpētījām no šī skatu punkta. Visu, kas bija bērnam bīstams novācām, vai pārcēlām uz augstākiem plauktiem. Un protams nemitīga pieaugušā klātbūtne.

calis112 20. marts 2018 10:41

Man pirmais bērniņš un jau esot stāvoklī domājām ar vīru par drošu vidi. Pirmkārt bērniņu neatstājām vienu bez uzraudzības,kad bērniņš paaugās kontaktligzdās likām drošībai lai bērniņš nebāž pirkstus tur un visu citu. Mēs arī piedomājām pie ūdens tējkannas lai nestāv tādā vietā kur bērns var uzgāzt sev virsū. Paši nedzeram karstus dzērienus , kad meitiņa blakus. Mājās ja kautkas ir atvillnēs kur bērns tiek klāt tad tur ir saliktas bērnam drošas lietas ar ko var spēlēties, bet ķiveres un visādus aizarglīdzeklus mēs nelietojam. Mēs uzticamies savai meitiņai. Daudz pavadām kopā ar meitiņu protams ļaujot arī pašai izpausties. Manuprāt droša vide apkārt ir laimīgs mazulis un vecāki. Par drošu vidi esam atbildīgi mēs vecāki. Sargāsim savus mazos ❤️

skjikata 20. marts 2018 10:27

Nekādus speciālus drošības palīglīdzekļus ne bērnam, ne mājai neesam pirkuši nevienam no ģimenē ienākošajiem bērniņiem, taču esam pārskatījuši vides drošību mājās un pielāgojuši to attiecīgajam bērna vecumam, piemēram, uz atvilkņu rokturiem uzliekot gumijas, kārdinošās lietas noliekot bērnam nepieejamā vietā, pārbīdot mēbeles u.t.t. Man liekas, ka nodrošinot bērnam interesantu vidi ar viņam piemērotām un drošām lietām, pavadot laiku kopā, pieskatot, drošība ir lielāka, nekā sapērkot visu jau gatavu un domājot, ka ar to arī pietiek!

Elionore 19. marts 2018 16:45

Ķiveres un citi brīnumi nekad pat prātā nav nākuši. Dzīvoklis mainās līdz ar bērnu - kamēr bija tikko piedzimis, neko īpaši nedarījām, jo lielāks aug, jo vairāk vietu cenšamies atbrīvot. Protams, bērnam aizsniedzamo vietu atbrīvošana no bīstamiem priekšmetiem - šķēres, naži, ķīmija - ir must have. Vannasistabā ierīkojām augsto plauktu visai sadzīves ķīmijai. Galda atvilktnēs un zemākajos plauktos atstājām visu, kas ir bērnam drošs un ko nebaidamies sabojāt :) Neko specifisku dzīvoklī nemainām, ja nu vienīgi speciālās uzlikas rozetēm, jo par tām meitai liela interese. Vienu brīdi apcerējām arī uzlikas galda stūriem, bet meita iemācījusies no tiem izvairīties, vairs nešķiet aktuāli.
Protams, kaķa ēdiena un dzēriena trauki pārcēlušies uz palodzes :)

Co_ora 19. marts 2018 01:45

Mūsmājās bērns pats labi parāda kas nav pietiekami pārdomāts, lai būtu droši! Kad mainās pārvietošanās veids, attīstība rit uz priekšu, tad ar katru jauno prasmi piefiksēju sev, ka vairāk jāpaseko līdzi, lai diferencētu kuri tad ir tie melnie punkti mūsmājās! Tos uzreiz novēršam un tad priecājamies, ka bērns droši var pavadīt kādu laiku savā istabā arī viens pats, nav visu laiku jāstaigā līdzi! Jāsaka gan, ka tagad pusotrgadnieks spēj izdomāt jebko, jebkur un ar pilnīgi visu, tāpēc atkal atgriežos uzpasēšanas fāzē! Pavadiņas, ķiveres utml lietas neizmantoju, jo arī krist un sasisties ir jāmācās un mammai jāmācās to ļaut - no visa pasargāt nav iespējams! Mūsdienās ir tik daudz reklāmas, testi, ieteikumi par bērna drošību, ka tam visam izejot cauri ikviena no mums spēj saprast kam jāpievērš lielākā uzmanība, kas jānovērš un kā pašai justies droši palaist bērniņu pa māju spēlēties!

aiguciis 18. marts 2018 14:00

Mums tas viss nāca viegli, kad paliku stāvoklī mums bija iemesls mājai remontēt otro stāvu un jau pielāgoties bērniņam kas gaidāms...pirmā problēma ar ko saskārāmies, bija kamīns istabā bez kura iztikt nevarējām un lidz ar to nācās uztaisīt draudzīgu mazulim, ar mēbelēm gan bija grūtāk, jo mansarda griesti un līdz ar to nebija liela mēbeļu izvēle-tikai kumodes un daudz atvilknes, bet ar to veikamīgi tikām galā un salikām atvilkņu aiztaisāmos.... Tākā jau sākumā pakārtojām istabu mazajam, mums nevajadzēja mīkstās ķiverītes, arī pavadiņu nevajag, jo mamma jauna, var izskriet līdz

Tu&Es=Mēs 18. marts 2018 05:29

Ar pirmo bērnu:
1) Kontaktligzdām iegādājamies aizsargus, lai mazie pirkstiñi nelien irkšā
2) Łoti īsu brīdi izmantojām plauktu aizsargmehānismus- lai nebūtu iespējas tos atvērt. Kāpēc īsu brīdi? Sapratām, ka nepieciešams veikt plauktu pārkārtošanu un to ko nevēlamies, lai aiztiek pārcelt augstāk, kur nevar aizsniegt.
Ar otro bērnu (vēl gaidām) - jau tagad paredzu, ka iepriekšminētajam klāt nāks arī drošības vārtini, kas liegs iespēju pārvietoties pa trepēm..

zigrija 17. marts 2018 17:13

Kā mazais sāka rāpot, visas mantas,kuras nav drošas, tika noliktas augstākos plauktos.Elektrības rozetēm tika uzlikti aizsargi. Nu jau ir interese par virtuves skapīšu saturu, tāpēc, lai mierīgāks prāts, nesen uzlikām papildus slēdžus arī tiem. Pavadiņu noteikti nedomājam izmantot, vēlāk,kad paaugsies,gan jau ka vajadzēs ķiveri braukšanai ar riteni.

Maaminja Diaana 15. marts 2018 14:03

Lasot lielo literatūras kvantumu, nonācu pie secinājuma, ka ir nav ieteicams mājas apstākļos likt ķiveres vai pavadiņas utt., bet gan jānodrošina tas, lai bērnam šī vide nebūtu dzīvībai bīstama,proti, rozetes aizklātas, asie stūri maksimāli novērsti (aplīmēti vai aizklāti), sīkie vai asie priekšmeti, ķīmija, medikamenti utt.novietoti bērnam neaizsniedzamā attālumā. Vidi iekārtojam atbilstoši bērna interesēm un spējām, laicīgi esam atbrīvojušies no škietami bīstamām mēbelēm (piemēram, plaukti, kuri var apgāzties vai arī sekcija ar pārāk daudz spicajiem stūriem).
Ķiveri liksim tad, kad dosimies ārā braukt ar riteni, bet pavadiņu noteikti neizmantošu. Manuprāt, pavadiņa ir domāta, lai ietu ārā ar dzīvnieku, nevis bērnu, bērmam var izskaidrot noteikumus - līdz šim dēliņš tos lieliski ir sapratis un ņem vērā :)

Klintasmamma 15. marts 2018 13:45

Nv tā, ka man nerūpētu bērna drošība, bet mūsmājās bija tikai skapīšu revidēšana un kaitīgo lietu/šķidrumu un zāļu pārlikšana augstākos skapīšos, tas arī viss. Ja bērns grib pētīt atvilknes, lai taču! Galvas ķiveri neieteica neirologs, jo bērnam ir jāiemācās iztikt bez tās.

mamma_diviem 15. marts 2018 13:32

Mazajam pētniekam paaugoties un sākot rāpot, nomainījām elektrības rozetes uz bērniem drošajām, kurās nevar bērns ko ielikt, bet arī tad tiek mācīts ka ar elektrību spēlēties nedrīkst un rozetēs neko nedrīkst ievietot. Zemāk pieejamie skapīši tika pārskatīti, vai tajos nav kas bīstams- kaut kad tika pārvietots, citi aiztaisīti ar savilcēm, tā ka nav atverami. Sadzīves ķīmija- veļas mazgāšanas līdzekļi nolikti vannasistabā neaizsniedzamā vietā, medikamenti arī novietoti aizfiksējamā kastē, neaizsniedzamā vietā. Pārējais pārsvarā mācīts- kā droši nokāpt no gultas, dīvāna, krēsla.

Iveria 15. marts 2018 13:22

Vasarā gaidām tikai savu pirmdzimto, tāpēc zināšanām par drošu vidi ir tikai teorētisks pamats, taču tā kā šobrīd remontējam bērna istabu, tad jau iekļaujam drošas vides elementus, kas atvieglotu mazuļa pieskatīšanu, piemēram, elektrības kontaktus uzlikām paaugstu un ar aizsargiem, atvilktnēm arī būs aizsargi, uz parketa grīdas būs mīksts paklājiņš, lai mazulim nesaltu un vēlāk neslīdētu kājas. Bet, kad bērns sāks iepazīt pasauli, tad jau radīsies jaunas idejas, kā padarīt māju drošāku.

Iveria 15. marts 2018 13:20

Vasarā gaidām tikai savu pirmdzimto, tāpēc zināšanām par drošu vidi ir tikai teorētisks pamats, taču tā kā šobrīd remontējam bērna istabu, tad jau iekļaujam drošas vides elementus, kas atvieglotu mazuļa pieskatīšanu, piemēram, elektrības kontaktus uzlikām paaugstu un ar aizsargiem, atvilktnēm arī būs aizsargi, uz parketa grīdas būs mīksts paklājiņš, lai mazulim nesaltu un vēlāk neslīdētu kājas. Bet, kad bērns sāks iepazīt pasauli, tad jau radīsies jaunas idejas, kā padarīt māju drošāku.

mincenee 14. marts 2018 14:38

Mēs nekādas aizsargķiveres vai pavadiņas neesam pirkuši. Esmu nopirkusi tikai mīksto polsterējuma materiālu, ko uzzlīmējām televizora galdiņam un atvilktņu sargus virtuvei un vannasistabai. Mēs ik pa laikam rūpīgi izvērtējam, vai vide ir droša, jo bērnam augot, mainās arī tās intereses. Sekojam līdzi. Mums mājās arī lamināts ļoti slīd, tāpēc guļamistabā aizvien ir puzles paklājs un velkam meitai zeķes un zeķubikses ar pretslīdējuma materiālu. Mēs arqi parasti izvērtējam iespējamos risinājumus, kā pašu spēkiem uzlabot, jo ne vienmēr ir jātērē nauda. Un, kad tuvojās rāpošanas vecums, es tiešām rāpoju pa māju un mēģināju paraudzīties uz visu ar bērna acīm.

Mar_Mar 14. marts 2018 13:45

Mums kā superpalīgs dzīvojamā istabā ir puzles paklājiņi, sākām izmantot jau no brīža, ka mazo sāku likt uz zemes, lai dzīvojas un ir pasargājis no sasišanās, kad mācījās staigāt.
Virtuves skapīši ir ar atvilktņu aizsargiem, bet mazā jau gada vecumā iemācījās tos attaisīt, bet arī zin, ka jābūt ciet aizvērtiem. Izmantojam arī skoču, jo to tik viegli nevar atknibināt, kā skapīša aizsargus.
Ķiveri noteikti vajadzēs, kad sāks apgūt kādu riteni vai ko tādu, lai pasargā no krišanas laukā, bez tās noteikti nevar nemaz.

muzikantu_mamma 14. marts 2018 12:47

Īsti nekādus palīglīdzekļus nepirkām. Ne ķiveri, ne pavadiņu. Protams, es baidījos par bērniņa kritieniem, kad tik tikko sāka celties kājās, bet visu laiku uzmanīgi pētīju mazulīša solīšus. Mans uzskats - ķivere ir lieks pirkums.
Protams, kontaktu aizsargi gan noder. Bērnam ātri parādījās interese par tiem. Atvilktņu sargus gan nepirkām, jo biju salasījusies informāciju, ka tie īstenībā ir ļoti bīstami, jo bērniņi ātri vien iemācās tos attaisīt un tad var arī ielikt mutē un aizrīties. Šeit iztikām ar parasto līmlenti, lai atvilktnes aizlīmētu. Bērniņam tas radīja arī interesi un tādējādi viņš attīstīja savu roku motoriku, jo iemācījās to skoču atlīmēt, ha.
Un, protams, tādas lietas, kuras bērniņš nedrīkstēja, kā piemēram, sadzīves ķīmija un medikamenti, tika nolikti augstos plauktos.

Vpz8 14. marts 2018 12:40

Mūsu meitai nesen palika gadiņš un kādu laiku jau ir vertikālā stāvoklī ceļas visur kur iespējams īpašu aizsarglīdzekļu mums nav esam cik iespējams visu laiku blakus,bet kā saka visvairāk nelaimes notiek tad kad esam tieši blakus,bet par laimi nekas vēl slikts nav noticis ja arī pieiet pie kāda kontakta tad tiek skaidrots kas var notikt. Kā arī nesen lasīju MK forumā ka dzīve ir skarba un ka visu dzīvi nespēsim būt blakus ir jāmāk nokrist un piecelties.vienīgā drošība kas mums ir ejot laukā esam ratos piesprādzēti jo īpaši ieejot veikalā kad mazā atģērbta lai nebūtu karsts un neizveltos ārā no ratiem kamēr iepērkos.

SantaViksne 14. marts 2018 12:13

Kad meita bija tajā vecumā, kad sāka izzināt apkārtni, mēģinājām visas bīstamās lietas novākt uz augstākiem plauktiem un neizlaist bērnu no acīm. Brīžos, kad bija kaut kas jādara, liku meitu sētiņā, no kā viņa nevarēja izkļūt pati laukā. Vienīgā lieta, ko pirkām bērna drošībai, bija apaļie aizsargi galda stūriem, taču tie ātri vien tika noknibināti nost.
Kad sāka vizināties ar līdzsvara ritenīti, kā arī sēžot bērnu krēsliņā, kas piestiprināts tēta ritenim, obligāts nosacījums bija (un vēl joprojām ir) ķivere galvā

lauvinja 14. marts 2018 10:55

Audzinot savējos noderēja divas lietas - elektrības kontaktu sargi (nuk bija tādi forši pielīmējami bez atslēgām, bet bērniem ļoti draoši un vecākiem neradīja problēmas lietojot) un atvilkņu sargi, ko liek uz stūra un savieno ar stiprinājumu līdzīgu kā izmanto lenčbiksēm.

hloye 14. marts 2018 10:28

Ģimenē esam izgājuši cauri dažādiem posmiem, protams ar pirmo bērniņu, kad viss ir jauns, bija vēlme dubulti nodrošināties. Tika iegādāti mīkstie stūrīši mēbelēm, kontaktu aizsargi un atvilktņu bloķētāji, bet diemžēl dzīvē viss nenotiek pēc "grāmatas". Maais vienmēr pamanijās nokrist tieši tur, kur nebija aizsardzības un arī atvilktņu aizsargi neizturēja mazos veiklos pirkstiņus, ar otro bēniņu jau viss tiek ņemts vieglāk un notiek organiskāk. Šķiet, jo mazāk vecāki uztraucas, jo mazāk nejauki misēkļi gadās. Gaidot ģimenē ienākam trešo bērniņu šīs palīgierīces nešķiet tik aktuālas. Protams tas gan neattiecas uz drošību automašīnā vai dodoties izbraucienā ar velosipēdiem, kur vienmēr tiek izmantotas ķiveres.

1 2