Cik mēnešos Tavs bērniņš spēra pirmos patstāvīgos solīšus?

EZ - Elīna
EZ - Elīna 12. augusts 2017 00:43
372

Varbūt tieši Jūs izmisīgi gaidat, kad Jūsu mazais bērniņš spers pirmos solīšus. Varbūt jau ir spēruši, vai berniņi jau lepni staigā, bet šis "pirmais solis" ir vēl iespiedies atmiņā. Varbūt tiešii šodien Jūsu mazulis spēra savus dzīve spirmos, nopietnos un patstāvīgos solīšus, vai iespējams, ka to izdarījis vakardien.
 Vakardien- kā mans dēliņš. Puika 9 mēnešu vecumā, vakardien, spēra savus pašus pirmos 3 solīšus pretī mammītei. Es neiznu kā viņš to izgudroja, bet tas notika ļoti negaidīti un pārsteidzoši agri!

Es viņam pat nebiju sākusi piedāvā nekādas staigāšanas palīgierīces. Uz apavu pusi pat nebijām skatījušies. Gandrīz vai no zila gaisa viņš piecēlās un sāka nākt lepni man pretī.
Rapot ar sāka ātri un stabili uzreiz- 5 mēnešos, apsēdās 6 mēnešos un 7 jau staigāja pieturoties. Uz 8 viņš jau skrēja pieturoties pie maliņām un sāka apzināties "platformas" kāpjot uz augšu un lienot visam apakšā. Un 9 menešoa viņš sāk staigāt.
Uz plediņa, kas novietots uz zālāja. Basām kājām un netīru muti!

Kāpēc mēs tam nebijām gatavi?
Pirmais bērniņš mums ļoti ātri sāka labi runāt, taču vēl uz pirmo dzimšanas dienu nestaigāja. Šķiet, ka bija gads un 3 nedēļas, kad piecēlās bez pieturēšanās kājās. Lai gan mēs visādi viņai mēģinājām mācīt un parādīt, ka ir jāstaigā. Pareizos apaviņus nopirkām jau 8 mēnešu vecumā. Tas bija ilgi. Atminos, ka mums visi apkārt vaicāja: "Tik liela meitene (mums viņa augumā gara dikti un jau labi runāja) un vēl pati nestaigā?
Tāpēc puika pat nav dabūjis pamēģināt pastaigāt ar krēslu, ko var pastumt, vai citu stumjamu vai staigājamu palīgu. Pat par to nebiju sākusi domāt!

Redz, cik katrs berniņš ir atšķirīgs! Pat māsiņa ar brālīti!
Un, pa lielam jau, tam nav nozīmes, kad sāk mazulis staigāt.
"Nav noteikta vecuma, kurā bērnam jāsāk staigāt – cits pirmos solīšus sper deviņu desmit mēnešu vecumā, cits – gada, vēl cits – pusotra gada vecumā. Ja mazais sāk staigāt agri – tātad viņš tam ir gatavs un no staigāšanas nevajag atturēt. Ja bērns ir vesels, bet vēl pusotra gada vecumā nestaigā, bet prot rāpot, stāvēt un pat pārvietoties pieturoties – ar viņu viss ir kārtībā, par to nevajag uztraukties. Pacietību!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies