Būt mazulim dažkārt ir kaitinoši! Taču arī tas ir lieliski!

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 23. maijs 2017 00:05
782

Raksti par pozitīvu bērna audzināšanu, izglītošanu un radošām rotaļām tapuši sadarbībā ar aizraujošo un attīstošo LEGO® DUPLO® un LEGO® klucīšu ražotāju LEGO GROUP.

Pārsvarā vienmēr tiek uzsvērts un apgalvots, ka spēlēšanās rada vien prieku, taču maziem bērniem spēlēšanās var būt arī dikti kaitinoša, jo smadzenes vēlas panākt vairāk nekā mazais ķermenis spēj, un šis ierobežojums bērnu burtiski tracina.

Noskatīšanās uz sava bērna centieniem mums, vecākiem, var būt emocionāla, taču atcerieties, ka tā ir pilnīgi normāla pieaugšanas un attīstības sastāvdaļa. Mazuļi mācās, paši darot un izmēģinot. Ja kaut kas neizdodas, mazuļiem ir jāizjūt šī nomācošā sajūta, lai viņi izmēģinātu dažādus problēmu risināšanas veidus un virzītos savā attīstībā uz priekšu.

 20170517163258-38076.jpg

Tas gan nenozīmē, ka noskatīties uz bērna pūlēšanos ir viegli, īpaši, ja bērna pacietība ātri izsīkst un īsā laika sprīdī centieni pārvēršas dusmu lēkmē. Mazulis sajūtas nomākts, jo nevar paskaidrot, ko vēlas izdarīt. Savukārt, mums, vecākiem, nepiemīt telepātiskas spējas, lai mazuļa vēlmes paredzētu.

20170517163425-47370.jpg 

Kaut arī tas ir pret vecāku instinktiem, ir jāļauj mazuļiem izjust arī sarūgtinājumu, jo tās pārvarēšana arī ir milzīgs panākums. Mazulis mācās būt patstāvīgs un neatlaidīgs caur izmēģināšanu un kļūdām. Vecākiem saglabājot mieru, bērns iemācās atdarināt arī šīs prasmes.

Ir vairāki veidi, kā mēs vecāki saviem bērniem varam palīdzēt:

Palīdzi bērnam saprast savas emocijas. Kad bērnam ir dusmu lēkme, vecāku instinkts reizēm liek samierināties ar viņa prasībām (īpaši, ja atrodamies publiskā vietā). Tomēr vislabāk būtu palikt mierīgiem un ļaut bērnam pašam izteikt savas emocijas vai arī palīdzēt viņam emocijas izteikt vārdos: “Es redzu, ka tu esi dusmīgs” vai “Es redzu, ka sabēdājies”.

Stāsti. Arī stāstīšana palīdzēs mazināt satraukumu, turklāt gan bērnam, gan arī vecākam. Piemēram: “Tu vēlējies, lai šis LEGO DUPLO klucītis būtu te, bet tas šeit neder! Tam bija nepareizais izmērs! Es redzu, ka tas tevi dara dusmīgu.” Izskaidrojums palīdzēs bērnam justies saprastam un uzklausītam, kā arī vecāks varēs pārliecināties, ka pareizi uztvēris bērna satraukuma iemeslu.

Jautā. Uzdod jautājumus, lai uzzinātu un saprastu bērna vēlmes: “Vai vēlies būt viens, vai arī vēlies apskāvienu?” Šāda vienkārša līdzjūtība var veikt brīnumus. Ļaujiet bērnam izdomāt, vai ir nepieciešams laiks, lai tiktu skaidrībā pašam vai patiesi ir nepieciešama mammas un tēta gādība.

 20170517163509-50577.jpg

LEGO grupa ir apņēmības pilna bērniem sniegt izglītojošu, drošu un priekpilnu spēlēšanās pieredzi, ticot, ka radītais produkts palīdz radīt pozitīvu atmosfēru bērnu un vecāku dzīvēs, jo spēlēšanās ar lielākā izmēra LEGO DUPLO vai LEGO klucīšiem, palīdz atvasēm stimulēt tādas nozīmīgas dzīves prasmes, kā problēmu risināšana, koncentrēšanās, radošums un iztēle, pozitīvā mācību vidē. Vietnē www.lego.com ir vairāk informācijas par rotaļu iespējām bērniem un LEGO produktiem. Interneta vietnē ir atrodama arī spēļu sadaļa, kur bērni var rotaļāties ar skaņām un animācijām drošā tiešsaistes vidē 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies