Bērnam pašam ir jāizrāda interese par podiņu. Vecāki to bērnam nedrīkst uzspiest

24. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Par podiņmācību sākam domāt jau no brīža, kad mazulis nācis pasaulē, prātojot, kad būtu piemērotākais brīdis, lai bērnu iepazīstinātu ar podiņu, taču, kā norāda Māmiņu Kluba Vecāku skolas fizioterapeite Klaudija Hēla, vecākiem nevajadzētu uzspiest bērnam podiņmācību, tā vietā bērnam pašam būtu jāizrāda interese par podiņu.

Pikleres metodoloģijā tiek runāts nevis par podiņmācību, bet gan par atvadām no autiņbiksītēm, jo, kā uzsver fizioterapeite Klaudija Hēla, bērns ir nevis jāpieradina pie podiņa, bet gan jādod viņam iespēja pašam saprast sava ķermeņa izjūtas. “Bērnam pašam ir jāizrāda interese par podiņu, tāpēc negrābjam bērnu un nesēdinām uz podiņa ar varu. Ir jārespektē bērns, viņa spējas un tas, ka viņš to var izdarīt pats, kad būs gatavs apsēsties uz poda,” saka Klaudija Hēla, norādot, ka cilvēkiem smadzenēs ir vieta, kas atbild par šo refleksu, un tā sāk attīstīties aptuveni divu gadu vecumā.

Nereti problēmas rada apstāklis, ka vecāki vēlas bērnu pieradināt iet uz tualeti, sēdinot bērnu uz poda ik pēc noteikta laika, stāstot bērnam, kurš sēž uz poda, pasakas vai atalgojot viņu ar konfektēm par to, ka pačurājis podā. Klaudija Hēla vērš uzmanību, ka tās ir lielas kļūdas, jo bērnam pašam jāizlemj un jāsaprot, kad iet uz podiņa, nevis to viņa vietā izlemj tētis vai mamma. “Tad, kad bērns pats sapratīs, ka viņam vajag un viņš grib, tad arī tā lieta aizies,” saka speciāliste, norādot, ka nekādā gadījumā nedrīkstētu bērnu kaunināt par to, ka viņš neiet uz podiņu.

Pēc fizioterapeites teiktā, vecākiem vajadzētu ļaut bērnam pašam izlemt momentu, kad viņš dosies uz podiņa, savukārt vecāki var bērnam piedāvāt palīdzību vai pasēdēt blakus, ja bērns to vēlas, taču tai noteikti jābūt bērna paša izvēlei.

GEGE autiņbiksīšu zīmolu ir radījuši mūsu pašmāju vecāki, kas zina, ka ideāla bērnu audzināšana ir tikai pasakās un gan lielas, gan mazas kakastrofas notiek katru dienu. Produkts attīstīts innovatīvās laboratorijās Vācijā. Autiņbiksītes tiek ražotas ISO sertificētās fabrikās Beļģijā, Čehijā un Vācijā. Produkti ir dermataloģiski pārbaudīti un Oeko-Tex sertificēti, tādējādi apliecinot, ka tie nesatur kaitīgas ķīmiskas vielas un ir draudzīgi mazuļa ādai.

www.thegege.com