Atklāj labdarības akciju trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņa atbalstam Latvijas dzemdību nodaļās

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 17. februāris 2017 10:09
3067

TV3 raidījums un vecāku apvienība “Māmiņu Klubs” sadarbībā ar tirdzniecības kompleksu “Spice” 16. februārī atklāj labdarības akciju “Dalies un Samīļo!”, kas veltīta trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņu atbalstam  dzemdību nodaļās.

Labdarības akcijā ģimenes tiks aicinātas ziedot pirmās jaundzimušā bērniņa lietiņas, lai atbalstītu pūriņu kastu izveidi, kas tiks nogādātas dzemdību nodaļās visā Latvijā. “Dalies un Samīļo!” labdarības kampaņu “Māmiņu Klubs” organizē ar mērķi atbalstīt tieši trūcīgās māmiņas, kas ierodas uz dzemdībām nereti bez jebkāda pūriņa savam jaundzimušajam. Vidēji katra dzemdību nodaļa ir saskārusies ar situāciju, kad jaundzimušajam bērnam nav pat drēbīšu, ko uzvilkt.

“Māmiņu Klubs”, kas apvieno vairāk kā 50 000 jauno ģimeņu visā Latvijā, veidos labdarības pūriņa kastes, ar visu nepieciešamo pirmajiem dzīves mēnešiem  - drēbītēm, autiņbiksītēm, sedziņām, zeķītēm, bērnu kopšanas un higiēnas piederumiem, lietām krūts zīdīšanas atbalstam, ko būs saziedojušas Latvijas ģimenes un uzņēmumi. Labdarības pūriņa kastēs tiks ievietotas tikai speciāli sagatavotas, izmazgātas drēbītes un nenolietotas lietiņas. “Māmiņu Klubam” šo uzdevumu palīdzēs veikt brīvprātīgās - māmiņas, palīdzēs sašķirot ziedojumu kastes saturu. Maija beigās pūriņa kastes tiks nogādātas Latvijas dzemdību nodaļās, kur tās piešķirs gadījumos, ja uz dzemdībām būs ieradusies trūcīga māmiņa bez atbalsta.

Ģimenes krīzes centra “Mīlgrāvis” vadītāja Margita Kalniņa-Laksa TV3 raidījumam “Māmiņu Klubs” stāsta: “Lielākoties tās māmiņas, kuras nonākušas krīzes situācijā, ir cietušas no vardarbības, un, vardarbības veicējs ir tas, ar ko viņas dzīvojušas kopā -  bērna tēvs vai partneris. Ne vienmēr šīs sievietes vēršas pēc palīdzības krīzes centros vai sociālajā dienestā. Mēs ikdienā saskaramies ar ģimenēm, mammām, no kuras lielākā sabiedrības daļa novēršas vai izliekas nemanām, ka šādi cilvēki ir.”

Dzemdību iestādes pēdējos gados novērojušas arvien lielāku sociālo plaisu starp ģimenēm, kas dodas uz dzemdībām. Lai sagādātu visu nepieciešamo jaundzimušajam, nereti nākas šķirties no prāvām naudas summām. Jaundzimušajam tomēr ir nepieciešams pats minimums - mammas mīlestība un piens, un, protams, atbilstošas drēbītes, autiņbiksītes, aprūpes piederumi. Ir māmiņas, kas uz dzemdībām ierodas ar pavisam nepilnīgu pūriņu vai pat bez tā.

20170216111131-85496.jpg

“Mēs ļoti ticam atsaucīgajām jaunajām ģimenēm, kas atbalstīs šo labdarības kampaņu! Gaidot mazuli, mammas nereti iegādājas vislabākās drēbītes, skaistas lietas, kas kalpos vien pāris nedēļu, jo bēbītis ļoti strauji aug. Jaundzimušā drēbītes un lietiņas nemaz nepaspēj “novalkāties” - kāpēc gan tās neatdot labdarībai? Aicinu ikvienu dalīties un samīļot - ar savu došanu un labvēlīgumu pret ikvienu jaunu dzīvību, kas ienāk šajā pasaulē. Ikviens bērns ir pelnījis siltu dzīves sākumu!”, tā kampaņas “Dalies un Samīļo!” patronese, TV3 raidījuma “Māmiņu Klubs” vadītāja, divu bērnu māmiņa Kristīne Virsnīte.

T/k Spice direktore Iveta Lāce papildina: „Bērniņa ienākšana pasaulē ir ļoti nozīmīgs posms, kas prasa rūpes un uzmanību. Mums ir iespēja šajos pirmajos soļos palīdzēt jaunajām māmiņām un mazuļiem, kuriem trūkst atbalsta. Aicinu pircējus atrast iespēju apmeklēt t/c Spice Home līdz maija beigām un palīdzēt ar ziedojumu, jo, Raiņa vārdiem sakot, „Gūt var dodot, gūt var ņemot, bet dodot gūtais neatņemams““.

Dalies un Samīļo!ziedojumu kaste būs atvērta un izvietota ziedojumiem t/c Spice Home, 1. stāvā pie eskalatora līdz 2017. gada 28. maijam.

Labdarības kampaņai aicinām piebiedroties gan ģimenes, gan uzņēmumus! Vairāk informācijas: Maminuklubs.lv vai Facebook lapā “Dalies un Samīļo!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kristīne Māmiņuklubs.lv 22. februāris 2017 12:47 Gunita_P
Gunita_P 20. februāris 2017 17:08

Varbūt var ievest un atstāt māmiņklubā?

baibms 17. februāris 2017 15:32 lāčukiņš

Man arī ļoti, ļoti neērta vieta :(
It īpaši 60 km brauktu uz Rīgu, bet Pārdaugava ir stipri par dziļu.

lāčukiņš 17. februāris 2017 10:19

laba akcija bet zel ka tikai tur jo nebraucam uz topusi pat vasaraa!

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

26.FEBRUĀRĪ laimē dāvanu karti no Lighthouse

26.FEBRUĀRĪ laimē dāvanu karti no Lighthouse

1.MARTĀ laimē punča apgleznošanu un fotosesiju

1.MARTĀ laimē punča apgleznošanu un fotosesiju

28.FEBRUĀRĪ laimē rnu kluba apmeklējumu + popkornu

28.FEBRUĀRĪ laimē rnu kluba apmeklējumu + ...

22.FEBRUĀRĪ laimē kafiju sev un tēju mazulim!

22.FEBRUĀRĪ laimē kafiju sev un tēju ...

23.FEBRUĀRĪ laimē smilšu aplikāciju komplektu

23.FEBRUĀRĪ laimē smilšu aplikāciju komplektu

21.FEBRUĀRĪ laimē NUK produkciju pūriņam

21.FEBRUĀRĪ laimē NUK produkciju pūriņam

Huggies@ Rotaļu zemes padomi lieliem un maziem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Ģeometrija lieliem bērniem? Nē. Tā palīdz arī mazajiem

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Dariet paši: pašgatavota rotaļlieta bērniņam

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Attīstošā rotaļlieta pašu rokām - meistarklase!

Māmiņu Kluba TV raidījums

Māmiņu Kluba TV raidījumu arhīvs

Māmiņu Kluba TV raidījumu arhīvs

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies