Ar difteriju slimā nepotētā bērna lieta atklāj pārkāpumus homeopāta darbā

Ar difteriju slimā nepotētā bērna lieta atklāj pārkāpumus homeopāta darbā

13. Oct 2014, 09:05 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Izmeklējot gadījumu, kad pirms dažiem mēnešiem Bērnu slimnīcā smagā stāvoklī un novēloti nonāca nevakcinēta trīs gadus veca meitene, Veselības inspekcija atklājusi pārkāpumus ārsta - sertificēta homeopāta darbā, kurš arī piedalījās bērna ārstēšanā. Proti, slimībai attīstoties, bērns tika ārstēts, konsultējot vecākus elektroniski un bērnu neredzot.

Šajā lietā Veselības inspekcija pārbaudi sāka pēc tam, kad pirms dažiem mēnešiem iestādē vērsās Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

Sākot izpēti, Veselības inspekcija atklāja, ka ar difteriju saslimušais bērns patiešām nebija vakcinēts ne pret vienu slimību, jo kopš bērna piedzimšanas pret vakcināciju iebilst bērna māte.

Inspekcijas pārstāve Valentīna Berga norāda, ka ārsti var sniegt paplašinātus, padziļinātus skaidrojumus, kādas var būt sekas nevakcinētam bērnam, bet, ja vecāki kategoriski atsakās, ārstam nav iespējams vakcināciju nodrošināt: „Izskatot lietas materiālus, sākot ar ģimenes ārsta kartiņu, tur ir atkārtoti ieraksti - mamma no vakcinācijas atsakās. No jebkādas vakcinācijas. Tas tad arī ir rezultāts tam, kas ir noticis.”

Sākotnēji Bērnu slimnīcai bija ziņas, ka meitenītes vecāki bija apzināti pieņēmuši lēmumu bērnu nevakcinēt, konsultējoties tieši ar homeopātu. Tām Veselības inspekcija nerada dokumentālu apstiprinājumu, jo, iespējams, bija tikai sarunas. Taču inspekcija atklāja ko citu. Proti, kad pie homeopāta nonāca slimais bērns, šis ārsts neatklāja difteriju un sāka ārstēt ar homeopātiskiem līdzekļiem, un saslimšana attīstījās.

Taču vizītes pie ārsta bijušas tikai slimības sākuma posmā, bet pēc tam konsultēja vecākus, bērnu vispār neredzot - sarakstoties ar e-pastiem.

Te arī pārkāpums, stāsta Berga no Veselības inspekcijas: „Un, lūk, kā ir, kad mēs arvien mūsdienās vairāk izmantojam šos e-pakalpojumus, un sarakste notiek. Taču caur e-saraksti jau neredz objektīvo stāvokli. Dakterim pēc zvana, otrā trešā vai pēc sarakstes bija jālūdz vai nu nekavējoties atvest bērniņu, vai doties pašam apskatīt bērnu.”

Berga saka - ja bērnu homeopāts būtu apmeklējis, iespējams, difteriju varēja atklāt agrāk, nevis novēloti.

Tomēr homeopāts un arī bērna māte apstiprina, ka homeopāts vienā no sarunām teicis mātei, ka, ja meitas stāvoklis kļūst smagāks, tad jābrauc uz slimnīcu.

Šajā lietā Veselības inspekcija pēc pārkāpumu konstatēšanas ārsta darbā sastādījusi protokolu, taču vēl nav pieņemts lēmums par noteikto administratīvā naudas soda apmēru. Šī ir pirmā sūdzība par ārsta homeopāta darbu.

Berga uzsver - sabiedrībai jāsaprot, lai arī homeopāts ārstē ar nedaudz citādām metodēm, viņš tāpat kā ginekologs vai neirologs ir ārstniecības persona. „Homeopātam tāpat ir jābūt sertificētam, homeopātam ir tāda pati atbildība pret ikviena cilvēka veselību, kā jebkuras citas specialitātes ārstam.”

Tomēr šīs ģimenes bēdīgās pieredzes stāsts ir ar laimīgām beigām.

Tā Latvijas Radio pastāstīja Bērnu slimnīcas bērnu infektoloģe un vakcinācijas speciāliste Dace Zavadska: „Bērniņš izveseļojās, varētu teikt - gandrīz pilnībā. Par vecāku attieksmi droši vien es neesmu kompetenta atbildēt. Taču bērns uzsācis vakcināciju pēc Latvijā noteiktā vakcinācijas kalendāra bez sarežģījumiem, un bērniņš ir priecīgs un vesels, un arī vecāki, ar kuriem esmu kontaktējusies, arī ir priecīgi par bērna veselību un augšanu.”

Daktere Zavadska gan ļoti aicina citus vecākus un mediķus nekādā gadījumā neriskēt ar bērnu veselību un dzīvību un savus lēmumus balstīt uz zinātniskiem faktiem, nevis zinātniski populāriem vai interneta vidē iegūtiem.

Avots: www.lsm.lv


cecii cecii 13. Oct 2014, 14:52 solni6

Nezinu jūsu pieredzi ar homeopātiem, bet nereti arī mūsu bērni tiek ārstēti telefoniski vai caur e-pastu, bet, ar noteikumu, ka pirms tam tos ir apskatījis ārsts. Un cik zinu, tad tā skaitās normāla prakse, un es neapšaubu mūsu homeopātes kompetenci. Tāda ir homeopātijas specifika, mainās slimības simptomi, jāmaina graudiņi utt. Bet, kā jau minēju, manuprāt, telefoniska ārstēšana pieļaujama tikai tad, ja ārsts ir redzējis bērnu.
Šajā gadījumā tiešām ir nolaidība.

13. Oct 2014, 12:00

Kas tagad ir ar mazo meiteni??

nepotētie var saslimt, bet daudz daudz daudz vieglākā formā. Paldies Dievam, ka bērns ir izveseļojies!

cecii cecii 13. Oct 2014, 11:24

Tāpēc jau arī neveda un ārstēja pa telefonu, ka homeopāts ir gana dārgs dakteris.
Bet vispār, ar difteriju saslimst kā vakcinētie, tā NEvakcinētie.