3 nodarbes lietainām dienām

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 13. septembris 2017 00:00
439

Kad laukā pasaule slapja, lietus lāses grabinās gar visām palodzēm un Pērkontēvs ducina savus basus, bērna vēlme izzināt, rosīties un spēlēties turpina prasīt savu uzmanības artavu. Tāpēc šajā reizē piedāvājam 3 saulainas idejas: kā aizraut bērna pasauli prom no pelēkās lietus dienas priekpilnās nodarbēs, kas, nepārprotami, liks smaidīt arī pieaugušajiem. Tās ir piemērotas gan lieliem, gan maziem, lai visi gūtu aizrautīgu prieku par procesu, rezultātu un lieliski kopā pavadīto laiku.

Plastalīna košā lipināšana:
patiesībā - brīnišķīgs vairāku lietu apvienojums: tiek nodarbināta gan iztēle, gan pirkstiņi ( to kustības ir cieši saistītas ar valodas centru smadzenēs ), tā ir krāsu un mākslas terapija,  nomierina, aizrauj, tonizē noskaņojumu un palīdz iekšējai pasaulei “runāt”. 
Lai ļautos plastalīna burvībai, nav noteikta vecuma. Der visām paaudzēm. Ja nu vienīgi ir jāseko pašiem mazākajiem līdzi, cītīgi atgādinot, ka gluži ēst plastilīnu nevajadzētu. Kaut gan... Ir iespējams arī mājas apstākļos pagatavot košu un krāsainu plastilīnu no ēdamām izejvielām.
Kas jādara?Jāatrod piemērotu un maksimāli neķīmisku plastilīnu jau laicīgi, kopā ar bērnu izveidot ērtu vietu, kur lipināt, mīcīt, domāt un smieties, jautri pavadīt laiku un pieaugušajiem: pašiem nedaudz aprunāties ar savu “iekšējo bērnu”.

Mājas restorāns: ir ļoti daudz vienkāršu un gardu ēdienu, ko pagatavot kopā ar bērniem.  Nodarbe ir piemērota bērniem sākot ar to brīdi, kad viņi var aizsniegt darba virsmu vai plauktu, kur salikti visi gatavošanai nepieciešamie produkti ( par to atbilstību gatavotajam ēdienam parūpējas pieaugušie ).
Ja kādu pieaugušo skar raizes par cepeškrāsns izmantošanu un bērna pirkstiņu drošības apvienojumu, tad lielisks variants ir, piemēram, kēksiņi vai kūkas, salāti, kurus “jānogatavina” ledusskapī.
Rīkojiet tējas pēcpusdienas, kur top gardas un interesantas sviestmaizes. Lai bērns palīdz izvēlēties sastāvdaļas, iespēju robežās mazgā augļus un dārzeņus, mizo, maisa un dekorē. Radošās virtuves nodarbības palīdzēs arī bērnam iepazīt savu produktu un ēdienu gaumi. Par katru produktu, ja bērns ir jau skolas vecuma, pastāsti ko interesantu. Pietiek ar pāris teikumiem. Nav jādeklamē vesela enciklopēdija. Mazākiem bērniem – ļauj taustīt un salīdzināt dažādu produktu formas un faktūru: gluds tomāts, raupjš lauku gurķis, samtaina avenīte utt..
Bērni, kuri ir vecāki, jau var var tikt iesaistīti lomu spēlēs; pavārs, viesmīlis, apmeklētājs, kurš izvēlas sev ēdienu. Tas var palīdzēt rast priekšstatu par to, kas ir pieklājība un manieres pie galda, pret otru cilvēku utml..

Drēbju radošā diena: kopā ar bērnu izskatiet drēbju skapja saturu, izvēloties tos apģērbus, kas, visticamāk, savu valkāšanas laiku ir nokalpojušas. Izpētiet, kuras drēbes var izmantot maziem rokdarbiem ( no adītiem džemperiem var sašūt sirsniņas un visādus zvēriņus, piemēram ), bet citas – dažādām lugām un pasaku izspēlēšanai. Sastiķēt kopā dažādus kostīmus bez liekām pūlēm var darbinot fantāziju, paralēli lasot pasakas un stāstus, kurus vēlaties iedzīvināt. Tas ir jautri un tā nemanot var paskriet teju visa lietainā diena.
Vecums: sākot ar bērnudārzniekiem līdz pat pieaugušajiem. Pavisam maziem bērniem, kuri tikai sākuši iepazīt pasauli, var sagatavot dažādu auduma lakatiņus un auduma gabaliņus, lai mazais var tos čubināt, ņurcīt, pētīt un sajust.

Re, kamēr rosījāties uz nebēdu, lietus ir devies tālāk! Tāpēc nākamajā raksta daļā: nodarbes saulainām dienām dārzā.

Lai skaisti!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

27.JŪNIJĀ laimē WUF KIDS dāvanu karti

27.JŪNIJĀ laimē WUF KIDS dāvanu karti

20.JŪNIJĀ laimē Neptunas ūdeni

20.JŪNIJĀ laimē Neptunas ūdeni

25.JŪNIJĀ laimē DipDap skrejriteni!

25.JŪNIJĀ laimē DipDap skrejriteni!

19.JŪNIJĀ laimē Huggies mitrās salvetes un dvieļus

19.JŪNIJĀ laimē Huggies mitrās salvetes un ...

2.JŪLIJĀ laimē NUK Ēdiena blenderi  un tvaicētāju

2.JŪLIJĀ laimē NUK Ēdiena blenderi un ...

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
10.06.2018.STV: Amoralle vadītājas intervija, grila recepte, augļu ieviešana ēdienkartē, aizdegunes mandeles

10.06.2018.STV: Amoralle vadītājas intervija, grila recepte, augļu ieviešana ēdienkartē, aizdegunes mandeles

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

Pirmo reizi uz uzacu krāsošanu ar hennu

Pirmo reizi uz uzacu krāsošanu ar ...

Staigāsim ar basām kājām!

Staigāsim ar basām kājām!

Bērnu laimīgā zeme – Izklaides parks “Avārijas Brigāde”

Bērnu laimīgā zeme – Izklaides parks ...

Fejiņa mācās jaunus vārdiņus

Fejiņa mācās jaunus vārdiņus

Mūsu mazuļa īpašais notikums- Pirtīžas

Mūsu mazuļa īpašais notikums- Pirtīžas

Mazie un lielie niķi veikalos

Mazie un lielie niķi veikalos

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies