Ādas problēmu gadījumā jāraksta uztura dienasgrāmata!

14. septembris 2011 20:49
2773

Ja mazajam ir problēmas ar ādiņu, aizejot pie ārsta, pirmais, ko viņš liks darīt, būs rakstīt uztura dienasgrāmatu. Kāpēc tas vajadzīgs? Stāsta dermatologs Džuljeta Ulmane.

 

Reizēm gadās, ka māmiņa konstatē, ka apsārtums vai kādas citas ādas problēmas parādās kādā konkrēta gadalaikā vai kādos konkrētos apstākļos. Tad izejot no tā, var mēģināt saprast cēloni ādas saslimšanai. Bet ja ādiņa visu laiku ir sausa, apsārtusi un problemātiska, tad pirmais, ko māmiņai vajadzētu darīt, ir rakstīt uztura dienasgrāmatu.

 

Tas ir nepieciešams, lai saprastu, kas ir tie produkti, kas tomēr pastiprina apsārtumu un izraisa izsitumus. Pierakstot, kādus produktus mazulis pa dienu uzņem, māmiņa varēs konstatēt, uz ko ādiņa reaģē stiprāk.

 

Protams, paralēli tam ir nepieciešama regulāra ādas kopšana. Āda ir jākopj ne tikai tad, kad parādās jaunas pumpiņas, bet arī ikdienā un vajadzētu papildus uzmanību pievērst tam, lai āda būtu mitrināta, kopta, ko var panākt ar speciāliem līdzekļiem, kas paredzēti atopiskajam dermatītam.

 

Līdzekļi, kas nesatur parabēnus un kortikosteroīdus, ir droši patstāvīgai un ilgstošai lietošanai bez riska izraisīt strukturālus ādas bojājumus vai nozīmīgas, noturīgas blaknes.


Dermalex® REPAIR piedāvā JAUNUS LĪDZEKĻUS EKZĒMAS ĀRSTĒŠANAI, kas aktīvi un efektīvi palīdz atbrīvoties no ekzēmas un ādas kairinājuma un atjaunot ādas veselību.


Dermalex® REPAIR produktu līniju veido krēmi atopiskas ekzēmas un kontakta ekzēmas ārstēšanai 30g iepakojumos.

 

 

Pieejams bez receptes.


PĒRC DERMALEX REPAIR MĀMIŅU KLUBA INTERNETA VEIKALĀ!

 

Vairāk informācijas atradīsit www.dermalex.com

 

 

10

Ulmaņu privātklīnika

Sporta 3-1, Rīga

6 7336268

www.dermatologija.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kroteli 15. aprīlis 2018 08:06
user 14. novembris 2010 02:27

Runci,
tā aleģija sāka izpausties pirms bērnu sāku piebarot...kad parādījās alerģija vēl baroju tikai un vienīgi ar krūts pienu. Pati uzturā lietoju daudz burkānus un katrā ziņā vienmēr esmu sekojusi līdzi tam kādu pārtiku ēdam ģimenē, gan mēs pieaugušie gan bērns un izvēlos pēc iespējas "tīrāku" pārtiku. Burkāns ir viens no alerģiskākajiem dārzeņiem diemžēl...bet kādu laiku to produktu izslēdzot tik mazā vecumā un atkal atsākot dot pavisam nelielos daudzumos - organisms izstrādā fermentus, kas māk "sašķelt" - resp.alerģija pāriet.
Un pretalerģijas zāles (zyrtec) esam lietojuši tikai vienu vienīgu reizi, kad visa mugura bija "nosēta" izsitumos...tā, ka, Runci, nevajaga domāt, ka es nezinu par ko runāju...

13. novembris 2010 15:54

to More
to, ko kāds joka pēc nosauca par alergiju ir pavisam kas cits. Tikjus sakāt lietot svaigu tiru ēdienu, notiek organisma ditoksikācija. Tā var izpausties, kā "alerģija uz burkāniem":)) -ārprāts ar kotik cilvēki domā?! Ditoksikācijas procesu var pārtraukt salietojoties farmaceitisko praparatu ..piemēram.

user 12. novembris 2010 13:39

Mums palīdzēja "uztura dienasgrāmata"...atklājām alerģiju no burkāna un piena produktiem. Svaigus burkānus grauzt mazajam vēl nedodu, bet sutinātus varam ēst, arī piena alerģija pārgājusi.
Bijām pie alergoloģes Olivas mājā un tur daktere uzreiz pateica, ka testi katru reizi var rādīt pavisam ko citu, īpaši zīdaiņa vecumā.
Dermalex gan nelietojām, jo dakatere bija ieteikusi citu krēmu (dexeryl).

12. novembris 2010 13:24

mums ir tā problēma ka esam taisijusi jau kādus 5- 6 testus un katreiz rāda ko citu, atkārtojas tikai uz mājdzīvniekiem.

nācās atbrīvoties no mājdzīvniekiem un pat nomainījām dzīvesvietu (kur vismaz pēdējos 10 gadus nav bijusi), nomainījām pat visu apgērbu un veļu un tik un tā kaut kas nav kārtībā... kas īsti ... ārsti ar vairs neko nevar ieteikt

sherucis 12. novembris 2010 13:19

mums ari ir uz olu...tik neatkarigi no ta- edam mes to vai ne- labak un sliktak nepaliek

taschinka 12. novembris 2010 12:54

Mūs sūtīja uz Vienības gatvi pie alergaloga,Dr.Puķīte.
taisīja analīzes.Kopumā esam bijuši kādas 3 reizes.Un visas reizes uzrādīja,ka elerģija no olas baltuma.
Viss bez maksas,ja sūta ģimenes ārsts.
vajadzēja izslēgt no ēdienkartes visus produktus,kas satur olas.Pēc 1,6 gadiem alerģija pati pazuda un vairs nav manīta.Bijam uz 5 mēnešiem,uz 10 un uz 1,4 gadiem.

12. novembris 2010 12:09

mums uztura dienasgrāmata neko nepalīdz..

taschinka - kā jūs atklājāt alergiju? speciālie testi tad kur un pa cik??

taschinka 12. novembris 2010 08:53

man piemēram dēlam bija alerģija uz olas baltumu,bet to nelietojot tā vai tā bija problēmas ar ādu.pamanījām,ka tieši pēc vannošanās palika sliktāk,jo mums ir ļoti,ļoti hlorēts ūdens,arī man no šī ūdens sausa āda patstāvīgi.Mēģinājām vest ūdeni no avota un bija labāk.

muuna 12. novembris 2010 00:12

nu, es uztura dienasgrāmatu konsekventi rakstu kopš bērna dzimšanas pirmās dienas.. cik reizes ēda utt pēc Diānas Zandes ieteikumiem un arī tad, kad sāku piebarot - pierakstu pilnīgi visu katru dienu, ko bērns ēd.. - bez nekādiem izņēmumiem.., bet mums vienalga problēma pastāv - vaidziņi mēdz sārtoties. Esmu pat mainījusi kardināti visu ēdienkarti un tas neko nav līdzējis. Manā skatījumā vainīgs ir sauss gaiss dzīvoklī. Lietojam Dermalex jau kādu laiku un tas palīdz labāk kā citi līdzekļi, bet kamēr vien pastāvēs cēlonis, nāksies cīnīties ar sekām... Man pašai ir jutīga āda, laikam tādu mantojis arī mazais..