Biežākās problēmas, barojot mazuli ar krūti

Biežākās problēmas, barojot mazuli ar krūti

18. Sep 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Par biežākajām problēmām, barojot mazuli ar krūti, stāsta neonatoloģe un sertificēta krūts zīdīšanas speciāliste Dina Krūze un BKUS gastroenteroloģe Ārija Marksa – Ēbela. 

Bieža ēdināšana

Kā uzskata BKUS gastroenteroloģe Ārija Marksa- Ēbela bērns ir jābaro pēc pieprasījuma, bet to nevajadzētu darīt biežāk kā 3 stundās. Tas būtu jāievēro arī gadījumos, ja mazulis ir švaks ēdājs. Ir bērni, kuri enerģiski un ātri izēd krūti, bet ir bērni, kuri ēd gausāk, tādējādi, iespējams, šāds bērns ilgāku laiku jutīsies paēdis. Ja piens māmiņai tek lēni un mazajam ir jāpieliek liels pūles, tad var gadīties, ka bērns vēlēsies ēst biežāk. 

Vēlreiz un vēlreiz tiek uzsvērts par to, ka barošanai ir emocionāli jāsagatavojas. Māmiņa var iedzert siltu tēju ar pienu un atslābināties. Šādi bērniņš paēdīs viegli un ātri.

Biežākās grūtības zīdīšanā

Krūts zīdīšanas speciāliste Dina Krūze uzskata, ka neforšākais teikums, ko ir dzirdējusi no mammām ir „Man nav piena”. Viņa uzsver, ka neesot redzējusi nevienu māmiņu, kurai nav piena. Šāds teikums pašu māmiņu noskaņo uz neizdošanos, kas nozīmē sagrāvi zīdīšanas mēģinājumos. 

Pat tad, ja Tev ir mazas krūtis, nav iemesla domāt, ka Tu nevari zīdīt vai ka Tev nav piena! Reizēm mazas krūtis ir pienīgākas nekā lielas krūtis.

Piena sastrēgumi un mastīts

Mastīts ir piena dziedzera iekaisums. Katra piektā māmiņa, kas zīda mazuli, saskaras ar mastītu. Vienreiz izārstēts, tas var atkārtoties, kamēr vien bērnu liek pie krūts.

Ir svarīgi atšķirt mastītu no piena nosprostojuma (laktostāzes), jo nosprostojumi nav jāārstē ar antibiotikām, bet mastīts gan bieži (kaut arī ne vienmēr) tiek ārstēts ar tām. Nosprostojums izskatās kā sāpīgs, pietūcis sacietējums krūtī. Āda virs nosprostotā piena vada bieži vien ir ļoti sarkana, tāpat kā mastīta gadījumā, bet apsārtums nav tik ļoti izteikts. Drudzis un sāpes parasti ir vājākas, nekā mastīta laikā.

Piena sastrēgumi gandrīz vienmēr pāriet pats par sevi 24-48 stundu laikā no parādīšanās brīža, pat ja tas nekādā veidā netiek ārstēts.

20140909110526-44786.jpg

NUK Jolie - Tā ir lieliska izvēle mūsdienīgai māmiņai!

 

20140106095524-77648.jpg

  • Šis pumpis darbojas uz membrānas principa, to ir viegli izjaukt un salikt, papildus stabilitāti nodrošina speciālais paliktnis, visas detaļas ir mazgājamas un sterilizējamas atbilstoši pievienotajai instrukcijai.
  • Jolie pumpis ir savienojams ar NUK First Choice pudelītēm.
  • Šis jaunais pumpis ir ideāli piemērots  sievietēm, kurām ir svarīgi atslaukt pienu maigi, komfortabli  un efektīvi un kurām patīk modernas un izskatīgas lietas, arī, ja tas ir tikai  piena pumpis.
  • Šim pumpis efektīvi veic savu funkciju - atslaukt pienu, tam ir mīksts silkona masāžas spilventiņš un ergonomisks pumpja rokturis-svira, kas ļauj regulēt nepieciešamo atslaukšanas stiprumu.
  • NUK Jolie nesatur bisfenolu A, tas ir ražots Vācijā.
zacc zacc 18. Sep 2015, 15:06

Minētās biežākās problēmas kā reiz var rasties, ja ievēro to mākslīgo režīmu ik pēc 3 h un ne biežāk, pat ja ne bērns, ne krūtis nevar tās 3 h sagaidīt... Ļoti nepareizs ieteikums, lai piedod šie speciālisti, bet zīdīšana NAV tas pats, kas barošana ar maisījumu. Vienai tās 3 h neko nenojauks, bet citai diemžēl tas būs taisnais ceļš uz "man nepietiek piena" vai "bērns nepietiekami ņemas svarā, jāpiebaro".
Te ir labs raksts par šo.
Angliski:
http://www.emmapickettbreastfeedingsupport.com/twitter-and-blog/the-dangerous-game-of-the-feeding-interval-obsession
Tas pats raksts krieviski:
http://www.new-degree.ru/translates/clock