Ar ko atšķiras jaundzimušā smaids no gadu veca bērniņa smaida?

Māmiņu klubs
Māmiņu klubs 12. februāris 2018 00:00
909

Pasaulē nav neviena patiesāka smaida par bērna smaidu! Lai redzētu jaundzimušā smaidu, vecāki ir gatavi atdot gandrīz jebko, un tas nebūt nav pārspīlēti teikts. Redzot bērna smaidu, pieaugušie burtiski "izkūst" un vienā mirklī aizmirst par negulētām naktīm, savu nogurumu un aizkaitināmību.

Jaundzimušā smaidu nevar nosaukt par parastu emociju izrādīšanu, jo jaundzimušā smaids ir ilgstoša attīstības ceļa starts, kas sākas arī iedzimtu, neapzinātu darbību un pakāpeniski pārvēršas sarežģītā sociālā prieka izrādīšanas veidā - prasme smaidīt un smieties pirmajā dzīves gadā ir ļoti svarīga.

Jaundzimušā reflektorais smaids (0-6 nedēļas)

Pirms mazuļa viena mēneša vecuma, viņa smaids ir neapzināts, tas ir reflektors un nav saistīts ar to, ko mazulis ir ieraudzījis vai sadzirdējis. Šajā attīstības posmā jaundzimušā smaids ir balstīts uz fizioloģiskajām sajūtām, iespējams, uz "gāzītēm" vēderā vai mammas krūts galu mazajā mutītē.

Apzinātais smaids (6-8 nedēļas)

Šajā vecumā mazuļa smaids ir jau atbilde uz patīkamu vai negaidītu, interesantu notikumu, tā ir atbilde uz kādu grimasi, patīkamu balsi, plaukstiņu sasišanu vai mīļākās rotaļlietas ieraudzīšanu. Tas ir jau apzināts smaids, ko motivē ārējie notikumi, kas parādās tāpēc, ka jaundzimušais šajā vecumā jau spēj noturēt ilgstošāku redzes kontaktu, un spēj reaģēt uz redzēto vai dzirdēto. Smaida parādīšanās biežums palielinās, kad mazulis sāk izrādīt interesi pret apkārtējo pasauli.

Sociālais smaids (2-3 mēneši)

Ar tādu smaidu mazulis jūs apbalvos, kad apzināsies, ka tieši jūs par viņu rūpējaties. Šajā vecumā bērniņš sapratīs, ka viņa smaids izraisa jūsos smaidu. Zīdainis 2-3 mēnešu vecumā nevis vienkārši smaida, bet gan parāda visu savu "atdzīvošanās kompleksu": kustina rociņas un kājiņas, rāda grimases un izdara skaņas. Mazulis mācās pievērst sev vecāku uzmanību, viņš cenšas aktīvi ar vecākiem sadarboties.

Pastāvīgais smaids (ap 6 mēnešu vecumu)

Kad mazulim ir jau pusgadiņš, viņš kļūst par īstu smaidu čempionu! Viņš smaida, kad pēkšņi parādies ar vārdiem: "Kukū!", viņš smaida, kad ierauga ko pazīstamu. Viņa sejiņā parādās smaids ieraugot ko jaunu, un arī tad, kad viņam izdodas pašam paveikt ko jaunu, piemēram, kad viņš pats iemācās apsēsties vai saķert kaķi aiz astes. Viņš smaida pat tad, kad viņu fotografējat.

Izvēlīgais smaids (ap 9 mēnešu vecumu)

Šis smaidiņš tiek izredzētajiem! Mammai un tētiem, tiem, ko bērniņš ļoti mīl un vēl dažiem cilvēkiem, ko bērniņš labi pazīst un bieži redz. Bez tam, mazuļi var smaidīt arī tiem, kas prot izdarīt interesantas skaņas, un prot mazuli sasmīdināt. Vecākiem var šķist, ka bērniņš smaida maz. Patiesībā, tas liecina par normālu emocionālo attīstību: bērns ir iemācījies atpazīt savus tuviniekus no svešiniekiem.

Humora izjūta (ap 12 mēnešu vecumu)

Ar runas prasmju attīstību attīstas arī humora izjūta. Nodziedi bērnam kaut ko samākslotā balsī, vai paņem viņu rokās un padejo ar viņu tango. Nomet karoti zemē un pacel to ar smieklīgu sejas izteiksmi, sakot :"OO, nē!", tas noteikti sasmīdinās gadu veco bērniņu. Liec lietā fantāziju, un tu kļūsi par sava bērna humora zvaigzni. Kā apbalvojumu saņemsi bērna prieku, apmierinājumu un viņa smieklus. Kas gan var būt patīkamāks par to?!

Māmiņu Klubs

20180129195054-29165.jpg

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Māmiņu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

IESKATIES, ŠĪS BALVAS VAR BŪT TAVAS!

27.AUGUSTĀ laimē savam mazajam grāmatas

27.AUGUSTĀ laimē savam mazajam grāmatas

30.AUGUSTĀ laimē slidkalniņu

30.AUGUSTĀ laimē slidkalniņu

3.SEPTEMBRĪ laimē dāvanu no ViKrEm

3.SEPTEMBRĪ laimē dāvanu no ViKrEm

28.AUGUSTĀ laimē papildinājumu savai virtuvei

28.AUGUSTĀ laimē papildinājumu savai virtuvei

24.AUGUSTĀ laimē biļetes uz teātri

24.AUGUSTĀ laimē biļetes uz teātri

Māmiņu Kluba raidījums STV Pirmā

Skaties svētdienu rītos STV Pirmā plkst.9.30!
24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

24.06.2018.STV: vasaras mode, soišlika recepte, pirtīžas, sekss pēc dzemdībām

DESMIT aizkustinoši ONLINE dzemdību video

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

ONLINE dzemdību video: IEDVESMOJIES skaistākām dzemdībām

Aktuālākais un interesantākais Māmiņu Klubā

Aug buciņš, aug radziņi

Aug buciņš, aug radziņi

Mazuļa svētki vecāku priekam. Un kāpēc gan nē?

Mazuļa svētki vecāku priekam. Un kāpēc ...

Braucam uz Lietuvas Jūras muzeju!

Braucam uz Lietuvas Jūras muzeju!

Kad izvēlamies cīnīties un dzīvot, tas piedod dzīvei citu garšu

Kad izvēlamies cīnīties un dzīvot, tas ...

Jauna pieredze - aromterapijas diagnostika

Jauna pieredze - aromterapijas diagnostika

Bērna nomierināšana bez vārdiem

Bērna nomierināšana bez vārdiem

Grūtniecības kalendārs

Ievadi pēdējo menstruāciju pirmo dienu, lai uzzinātu, kurā grūtniecības nedēļā esi.
Lai saglabātu grūtniecības kalendāru, Tev ir jāielogojas!
Reģistrējies