Mazuļa vārda izvēle

Autors: , 2010. gada 3. marts, 18:00:39
Mazuļa vārda izvēle

Astroloģe Māra Ošuroka stāsta par vārdiņa izvēli mazulim.

 

Astrologa palīdzība

 

Ja vecāki nespēj izšķirties, kādu vārdu dot savam lolojumam- mammas izvēlētu, tēta vai varbūt vecmāmiņas, astrologs noteikti var palīdzēt. Kā atzīst Māra Ošuroka, pa šiem 15 gadiem kopš viņa praktizē kā astroloģe, ļoti daudz vecāku griezušies pie viņas tieši šajā jautājumā. Vecāki vēlas, lai izvēlētais vārdiņš šim bērnam derētu, ko nosaka vārda, uzvārda, dzimšanas skaitļa saderība.

 

Vārda izvēle

 

Lai gan var šķist, ka astrologs piedāvā vecākiem iespējamos vārda variantus, tā nenotiek, jo tādā gadījumā būtu jāiziet cauri visam kalendāram, lai atrastu piemērotāku vārdiņu. Pietiek, ja vecāki izdomā 5 līdz 10 iespējamo vārdu variantus un pavisam noteikti viens no tiem būs īstais!

 

Vairāki vārdi mazulim – modes lieta?

 

Jau labu laiku modē ir bērniņam dot vairākus vārdus. Kā atzīst Māra, šobrīd tā ir vairāk modes lieta, bet agrāk gan Latvijā, gan pasaulē vairāki vārdiņi mazulim bija pavisam normāla parādība. No astrologa viedokļa raugoties, 2 vai pat 3 vārdi var kalpot kā zināma aizsardzība bērnam, ko apkārtējiem nesaka. Sevišķi svarīgi tas būtu sabiedrībā zināmām personām, lai aizsargātu bērniņu no „ļaunās acs”.

 

Ja runā par pirmo vārdiņu, tad tam noteikti jābūt pietiekami īsam, lai tas būtu labskanīgs un netiktu izkropļots. Piemēram, vārds „Elizabete”. Ļoti skaists vārds, bet parasti bērniņš tiek saukts par „Betiņu”. Šādā gadījumā tiek zaudēta vārda „Elizabete” nozīme bērna personībā.

 

Uzvārda un vārda saskaņošana

 

Ja vecāki vēlas savam bērnam vārdu, kas saskanētu ar uzvārdu, veidojot harmoniskāku bērna personību, bez astrologa palīdzības neiztikt. Ir vairākas metodes, kā izvēlēties uzvārdam piemērotu vārdu.


Astroloģe Māra Ošuroka izmanto gan numeroloģiju, gan astroloģiju. Tas notiek šādi – tiek aprēķināts dzimšanas skaitlis, vārda skaitlis un uzvārda skaitlis. Pēc tam attiecīgi katrai aprēķinātajai vienībai tiek uzzināta atbilstošā planēta.

 

Ja krasi nesaskan šie lielumi, tad jāmeklē cits vārds. Ja nu vecāki ir pilnīgi pret cita vārda izvēli, tad par primāro jāuzskata tieši bērna vārds, jo, lietojot to ikdienā, tam ir cita vibrācija kā uzvārdam.

 

Piemērotie un nepiemērotie vārdi

 

Par vārdiem, kuri paši par sevi nes labvēlīgu vai nelabvēlīgu informāciju, nevarētu runāt, bet ir svarīgi, uz kādu planētu skaitlis iziet. Tātad ir labas un sliktas planētas. Piemēram, Jupiters atbild par labklājību, Venera – par mīlestību, Neptūns – var ienest neparedzētas grūtības. Kā redzams, planētas atbild par kādām noteiktām dzīves jomām, tāpēc vārdu var mēģināt piemērot kādai konkrētai planētai, lai bērna dzīvē būtu piemērotas kādas konkrētas lietas. Piemēram, vecāki mūziķi vēlas, lai bērns iet viņu pēdās. Tad vecāki seko, lai bērniņa vārda/ uzvārda/ dzimšanas skaitļa planēta būtu saistīta ar radošo sfēru.

 

Neiesaka likt masu vārdus, kuriem trūkst enerģijas. Piemēram, vārds Jānis- it kā vienkāršs latviešu vārds, bet tam trūkst „satura” un personiskās harizmas.  Neiesaka likt vārdus, kas ir diženi un kas uzliek slogu, piemēram, Aleksandrs.

 

Māra Ošuroka arī piezīmē, ka neiesaka likt pirmo vārdu tādu pašu kā radiniekiem, piemēram, par godu vecmāmiņai, jo tas nozīmē zināmas nastas uzņemšanos.

 

Vecākiem vajadzētu padomāt arī par kalendārā neierakstīto vārdu izvēli, jo tie bērnam var uzlikt slogu un radīt nepatīkamas situācijas dzīvē. Piemēram, Inde, Dolārs, Varaidotis, Miermīlis, Visvaris, Daiļprātiņš, Gonoreja, Šustermunters. Šie vārdi, par kuriem dzīvē tiek stāstītas anekdotes, patiesībā nemaz nav anekdotes.

 

Lai izdodas izvēlēties piemērotākos vārdus bērniņam!

 

Noskaties raidījumu par vārda izvēli mazulim ŠEIT!