Veselīgas maksts noslēpums gaidību laikā un pēc tā

09. May 20:11 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pieteicies mazulis un sākusies skaista grūtniecība, BET ko darīt, ja pašsajūta tur “lejā” vairs nav tika patīkama? Vai tas ir normāli? Kā risināt radušās problēmas?

Ar līdzīgiem jautājumiem saskaras gandrīz katra topošā māmiņa. Un pat, ja grūtniecības laikā bijis viss nevainojami, tad pēcdzemdību periodā izmaiņas maksts mikroflorā ir neizbēgamas, īpaši, ja mazulītis nācis pasaulē dabiskās dzemdībās. Lai uzzinātu, kā vislabāk parūpēties par intīmo veselību šajā laikā, aicinājām uz sarunu ginekoloģi, dzemdību speciālisti Karlīnu Elksni.

Nav jau nekāds noslēpums, ka topošās un jaunās māmiņas, it īpaši, ja tiek gaidīts pirmais mazulītis, padomu bieži vien meklē pie citām māmiņām. Bet jautājums, vai par visu esam gatavas stāstīt un dalīties? Īpaši tad, ja tas skar tik delikātu tēmu, kā intīmā veselība un maksts. Fakts, ka maksts mikroflora piedzīvo izmaiņas grūtniecības laikā ir neizbēgams. To ietekmē viss, sākot ar hormonālām izmaiņās, kas skar topošās māmiņas organismu, beidzot ar imunitātes izmaņām, kas tieši ietekmē maksts mikrofloru un sievietes pašsajūtu. 

Pat ja sieviete pirms tam ar maksts mikrofloras izmaiņām nav saskārusies, pastāv gana liels risks, ka tieši grūtniecības laikā šādas indikācijas var parādīties. Parasti galvenās sūdzības ir par niezi, dedzinošām sausuma sajūtām un izdalījumiem. Pēc šiem simptomiem spriežot grūtnieci visdrīzāk ir piemeklējusi kāda no maksts mikrofloras disbalansa saslimšanām. Atkarībā no tā, kuras patogēnās baktērijas ir vairāk, sākas bakteriālā vaginoze, piena sēne (kandidoze) vai zarnu baktēriju izraisīts vaginīts.

Lai arī tieši tas grūtniecību un gaidāmo bērniņu neietekmē, tomēr jāatceras, ka dabisku dzemdību laikā tas būtiski palielina risku iedzīvoties plīsumos un citās ne visai patīkamās problēmās. Tāpēc ginekologi iesaka to ārstēt laicīgi.

Šobrīd aptiekās ir parādījies jauns zīmola LYL love your life® labo baktēriju komplekss kapsulās, kas radīts īpaši sievietes veselībai – LYLBIOTIC intimtas spēj atjaunot maksts mikrofloru un profilaktiski uzturēt to dabas dotajā aizsardzības līmenī. 

Šīs viegli norijamās probiotikas kapsulās ir efektīvas un spēj nokļūt makstī. Pateicoties tam, ka kapsulas atvēršanās notiek tieši zarnās, baktērijas no zarnu trakta var brīvi migrēt uz maksti, kur tās iedzīvojas un veido kolonijas. Turklāt jāņem vērā, ka to dzīvotspēja ir ilgstošāka, kā makstī tieši ievadāmo probiotisko līdzekļu baktērijām. Turklāt sievietēm grūtniecības laikā bieži vien neiesaka izvēlēties vagināli lietojamus preparātus. 

LYLBIOTIC intim ir iedarbīgs līdzeklis. To apstiprina 4 klīniskie pētījumi, kas parāda sastāva iedarbību jau pēc 7 dienām. Vairākas pētnieku grupas ir pētījušas šos baktēriju celmus un visos gadījumos pētījumiem ir pozitīvi rezultāti. Lactobacillus acidophilus (La-14™) un Lacticaseibacillus rhamnosus (HN001™) šobrīd ir vienīgie celmi, kuriem veikti kvalitatīvi pētījumi un ir labi rezultāti bakteriālās vaginozes ārstēšanā.

Pētījumi atklāj efektivitāti tieši pret visbiežākajām maksts mikrofloras saslimšanām, kas skar sievietes bērniņa gaidīšanas laikā un pēc dzemdībām. LYLBIOTIC intim spēj efektīvi līdzsvarot maksts pH līmeni un veicināt veselīgu maksts mikrofloru jebkuru mikrofloras baktēriju balansa problēmu un maksts kairinājuma simptomu gadījumos.[i],[ii]

Kandidoze jeb piena sēne ir tipiskākā problēma ar ko saskaras gandrīz katra grūtniece. To izraisa konkrēts sēnīšu veids jeb raugu grupa Candida spp, to savairojies par daudz, parasti tad, ja maksts vide kļūst skābāka, nekā ierasts. Vēl viens būtisks faktors, kas veicina kandidozes attīstīšanos, ir novājināta imunitāte, kas ļoti bieži pavada grūtniecības procesu. Pētījumā pierādīts, ka LYLBIOTIC intim sievietēm ar šo maksts sēnīšu infekciju palīdz atjaunot veselīgu maksts mikrofloru, sekmējot baktēriju līdzsvaru un uzturot vispārējo maksts veselību.[iii]

Bakteriālā vaginoze savukārt vairāk skar jaunās māmiņas tieši pēcdzemdību periodā. Bakteriālā vaginoze ir maksts infekcija, ko izraisa nelabvēlīgās baktērijas, ja makstī ir izjaukts mikrofloras līdzsvars. Pierādīts – uzņemot tieši LYLBIOTIC intim esošos baktēriju celmus, tiek uzlaboti terapeitiskie rezultāti, baktēriju līdzsvars un uzturēta vispārējā maksts veselība.[iv]

 

Tāpat par LYLBIOTIC intim esošajām baktērijām ir pētījumi, kas atklāj nozīmīgu to lomu urīnceļu infekciju terapijāsamazinot atkārtotu urīnceļu infekciju un maksts infekciju risku. Ir daudz pētījumu par imunitāti, proti, sastāvā esošā L. rhamnosus baktērija spēcīgi stimulē imūnsistēmu. Rezultātā imūnsistēma kvalitatīvāk darbojas pret sēnīšu, vīrusu, baktēriju un parazītu ierosinātajām infekcijām maksts vidē.

LYLBIOTIC intim ir pirmā probiotiku izlase, kuras kvalitāti un efektivitāti apstiprina Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija, kā arī rekomendē to lietot maksts mikrobiotas un sievietes vispārējas labsajūtas uzlabošanai.

LYLBIOTIC intim viena kapsula satur 12 miljardus unikālo celmu Lactobacillus acidophilus (La-14™)un Lacticaseibacillus rhamnosus (HN001™) baktēriju. Ieteicamā dienas deva sievietēm un meitenēm no 12 gadu vecuma – viena kapsula (to norijot).

LYLBIOTIC intim baktēriju celmi ir aizsargāti ar patentētu augu izcelsmes kapsulas apvalku DRcaps®, kas nodrošina baktēriju efektīvu nokļūšanu makstī un koloniju veidošanos tajā. Turklāt inovatīvais kapsulas veids un vielas izgatavošanas tehnoloģija nodrošina iespēju šīs labās baktērijas neuzglabāt ledusskapī – šo produktu var turēt līdz 25 grādu temperatūrā un ērti paņemt līdzi, dodoties ikdienas gaitās. LYLBIOTIC intim nesatur saldinātājus, mākslīgās krāsvielas, laktozi vai lipekli un ir piemērots veģetārietēm un vegānēm.

 

Nepārmaksā! LYLBIOTIC intim ir cenā visizdevīgākais – aprēķinot cenu par baktēriju daudzumu vienā kapsulā.[v]

 

 

[i] De Alberti, D., Russo, R., Terruzzi, F. et al. Arch Gynecol Obstet 292, 861–867 (2015)

[ii] Russo, R., Edu, A. & De Seta, F. Arch Gynecol Obstet 298, 139–145 (2018)

[iii] Russo R, Superti F, Karadja E, De Seta F. Mycoses. 2019; 62: 328–335

[iv] Russo R, Karadja E, De Seta F. Benef Microbes. 2019 Feb 8;10(1):19-26

[v] Avots: “Pēc tirgus analīzes datiem InternetAptieka.lv, dati analizēti 08.01.2024”.

LYL